Plata Integrala La Achizitionarea Unui Logan...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Plata Integrala La Achizitionarea Unui Logan...

    Buna ziua!
    Nu stiu daca sunt la sectiunea buna, daca nu, rog admin. sa mute subiectul.
    As avea nevoie de o informatie legata de achizitionarea unui Logan. M-am prezentat la un dealer cu 3 cupoane, am platit un avans de 2.000RON si urma sa trimita cupoanele pentru validare.Acestea au fost validate si s-a stabilit data de 7 oct. pentru livrare si sa platesc integral suma ramasa acum prin ordin de plata la BRD.Intrebarea mea este....cum sa platesc aceasta suma integral atata timp cat eu nu am masina?Nu este normal sa aduca masina si pe urma sa o platesc....sau ordinul de plata sa fie postdatat pe 7 octombrie cand ridic masina.Cine este tras la raspundere daca pe 7 octombrie eu nu am masina, doar banii dati????

    Multumesc!

  • #2
    Salut.
    Inainte de ridicare trebuie sa vi cu "ordinul de achitare al masini."
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #3
      multumesc...

      Mersi de raspuns.Deci....daca am inteles eu bine nu sunt obligata sa achit suma acum, ci doar cand imi vine masina la dealer.

      Comment


      • #4
        masina o poti achita in ziua care te anunta dealerul ca au masina gata de livrare dar va trebui sa astepti pana ziua urmatoare cand le confirma dacia ca au bani in cont

        Comment


        • #5
          in mod normal, daca te intelegi cu dealer-ul. si te prezinti dimineata, si faci rapid transferul de bani, pana dupa amiaza ai masina. eu asa am facut. deci dimineata la dealer am vazut masina, m-am urcat un pic in ea, apoi hartiile si am efectuat transferul.. apoi am plecat am mancat ceva, si pe la ora 15 am plecat cu masina de la ei, cu numere rosii cu tot. bafta

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google