PLOIESTI RACING DAY *31 Octombrie 2010*

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • PLOIESTI RACING DAY *31 Octombrie 2010*

    A.S. FRATERNITATEA impreuna cu Primaria Municipiului Ploiesti cu sprijinul A.C.S AUTO-CRONO Covasna organizeaza in data de 31 octombrie 2010 cursa de accelerare pe 402m intitulata "Trofeul Ploiesti".
    Cursa se va desfasura pe o artera principala a orasului Ploiesti ,proaspat asfaltata, cu o lungime totala de 805m , totodata concurentii vor beneficia de benzi independente. NUMARUL DE LOCURI ESTE LIMITAT LA 150 DE PARTICIPANTI, inscrierile se fac online sau direct la fata locului in limita locurilor disponibile.

    * Concurs de accelerare viteza ,pe distanta de 402m plecand cate doua masini in paralel,startul de pe loc, sosirea lansata.Se desfasoara pe grupe in functie de puterea motorului(cea declarata de fabricant), clasele sunt urmatoarele:

    1. < 100 cp
    2. 101-149 cp
    3. 149-199 cp
    4. 200-280 cp
    5. 281-341 cp
    6. 342-420 cp
    7. 421+
    8. 4x4
    9. <2000cmc diesel
    10. >2000cmc diesel
    Liber aici competitori se aleg intre ei indiferent de clasa din care fac parte.

    Sursa: 4 Tuning
    Last edited by FlorianYFL; 20 October 2010, 14:43.
    Nu-i bai...

  • #2
    eu sunt prezent. sa privesc nu altceva. chiar aveam drum acolo

    Comment


    • #3
      Vin si eu...doar sa vizionez.care va mai bagati?
      Fara Semnatura.

      Comment


      • #4
        clar ca vin si eu

        Comment


        • #5
          cred ca o sa ma bag si eu!! ( doar sa privesc)
          sigpic

          Nu te pune cu idiotii. Te vor trage la nivelul lor si te vor bate cu experienta.

          Comment


          • #6
            cred ca o sa mi fac si eu aparitia pe acolo
            SRF TARGOVISTE

            Comment


            • #7
              in fiecare dimineata verific procnoza meteo si ma tot rog sa fie frumos afara sa avem parte de spectacol
              Nu-i bai...

              Comment


              • #8
                eu m-am inscris , insa nu stiu ce sanse am in fata unei honda civic 1.5 sau citroen saxo 1.6 sau vw golf 1.6. Nu e normal ca prima clasa sa fie pana in 100cp si astfel sa mi se anuleze orice sansa inca din start.Puteau sa mai creeze una pana in 75cp. In fine, am sa vad lista finala de inscriere la clasa 1, sa stiu daca mai particip, fara sa am vreo sansa pe hartie.Voi ce ziceti de cele 3 masini?
                Last edited by sorin_pss; 27 October 2010, 22:33.

                Comment


                • #9
                  Din cate am inteles inscrierile pe categorii se fac in functie de ce putere ai in talon , nu cea pe care o declari tu.Ca asa se inscrie MCD-u care are in talon 75(sau cati are) si el reali are +100.asa si tu poate in talon ai una iar sub capota alta.Cam acelasi lucru se poate spune si despre cele 3 masini care sunt incluse in grupa ta.
                  Fara Semnatura.

                  Comment


                  • #10
                    sorine stai in banca ta , pierzi bani aiurea , nu se merita.
                    ia`o ca pe un sfat.

                    Comment


                    • #11
                      nu se ia dupa puterea scrisa in talon... fac ei calcule ca Einshtein si iti deduc puterea. Sorine stai cuminte tati, mai bine bagi benzenol de banii aia
                      Nu-i bai...

                      Comment


                      • #12
                        grupa 1
                        Parvu Alexandru honda civic 1.5
                        Nanu Mircea dacia 1300
                        Petcu Sorin logan 1.4
                        Beldiman Horia citroen saxo 1.6
                        Nedelcu Cosmin dacia solenza 1.4
                        Bolohan Dragos dacia 1.4
                        Dobrescu Nicolae vw golf 1.6
                        Cristea Alexandru vw golf 1.8
                        Szemanyi Csaba skoda s100
                        Cristea Alexandru vw golf 1.8
                        Gheorghe Iulian oltcit club turbo

                        astea sunt masinile inscrise pana acum , sunt cateva de peste 100cp reali (honda , golf 1.8, oltcit turbo, saxo 1.6 , skoda s100 )
                        mai are rost sa spun ca vor avea doar 1 scaun si volan in masina?

                        Comment


                        • #13
                          cu baiatu` cu saxo am incercat eu in vara , am stat in fata lui pana sa dau tr. 4 , dupa , a sarit o juma de masina in fata si aia a fost.
                          olcitul ala se va bate la locul 1 ca sigur.

                          Comment


                          • #14
                            Duminica, prezent si eu, doar ca spectator
                            hai sa ne strangem Duminica undeva si sa plecam impreuna spre Ploiesti
                            lipsa text

                            Comment


                            • #15
                              Ar fi bine bleizer.....ia si tu initiativa....da-ti un reper , o ora exacta de intalnire ,una de plecare
                              Fara Semnatura.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google