Po[N]pieri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Po[N]pieri

    Omul are un Audi dotat din fabrica cu Webasto sau Siroco, cum s-o numi instalatia de incalzire suplimentara care iti face cald inainte sa te urci in masina. Evident, instalatia care merge pe benzina scoate si ea ceva fum, dar si abur. Cineva vede aburii si suna la pompierii din Baia Mare, ca masina a luat foc. Ce a urmat, e tare amuzant…

    Pompierii din Detaşamentul de Pompieri Cpt Marchis Adrian au intervenit, producând pagube unei maşini dotate cu sistem de încălzire suplimentară de tip siroc...
    sigpic
    Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

  • #2
    Si nu e caz singular. Insa parca nici pe pompieri nu poti sa dai vina.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #3
      Adica vrei sa spui ca nu-ti poti da seama ce e abur si ce e fum ?
      Sunt slab pregatiti, asta este realitatea.
      Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

      Comment


      • #4
        Eu o singura chestie nu o inteleg, de ce au preferat sa faca o paguba de minim 2000 RON, cand mai simplu era sa sparga geamul si sa traga de manerul capotei ... In rest, ok, n-aveau de unde sa stie de webasto, mai bine sa previi decat sa tratezi. In cel mai rau caz, era un geam spart si un motor spalat cu presiune, asa ... tragger, capota, radiator, etc.
        sigpic
        Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

        Comment


        • #5
          Shit happens...
          If it ain't broke, don't fix it!

          Comment


          • #6
            un telefon la politie sau la comunitara au baza de date
            are proprietarul numarul de telefon in baza de date adresa
            un geam spart si era mai usor tragi capota si gata
            asa stiu eu ca politia si politia comunitara au baze de date cu proprietarii
            eu parchez masina in parcarea stadionului si cand este meci de fotbal ma suna de la
            comunitara sa schimb locul masinii din parcare

            Comment


            • #7
              E veche ştirea..dar rămâne MIŞTO

              Comment


              • #8
                Pompierii aia isi bat joc de prostie. Daca asa prostii fac intr-o situatie de genul asta, va puteti imagina ce fac in situatii critice.

                Comment


                • #9
                  Fereasca D-zeu de oameni dintr-astia... se vede de la departare ca este abur si nu fum...si capota domne' capota.....
                  Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                  Comment


                  • #10
                    Mi se strangea stomacul cand vedeam cum baga aia ranga in masina. O singura secunda daca gandeau si oamenii aia, cum sa-i faci asa ceva unei masini ? Si pentru ce ?
                    Puteau sa sparga geamul si sa deschida frumos capota daca tot erau asa disperati !
                    Ma bate serios gandul dupa ce am vazut sa-mi pun in masina la vedere numarul de telefon.
                    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                    Comment


                    • #11
                      ...mai bine ii faci casco.
                      If it ain't broke, don't fix it!

                      Comment


                      • #12
                        Pai si daca ii faci casco , asta e act de vandalism ...Deci trebuie sa bifati acolo la asigurare, optiunea asta.
                        Saraca masina, ma mai bine spargeau geamu' ma.
                        9! 9! 9!
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          Originally posted by ady_p View Post
                          cand mai simplu era sa sparga geamul si sa traga de manerul capotei
                          Originally posted by merlasviorel View Post
                          Puteau sa sparga geamul si sa deschida frumos capota daca tot erau asa disperati !
                          Nu ai voie sa spargi geamul sau sa patrunzi intr-o incinta inchisa cand te confrunti cu un incendiu in faza incipienta. Este ca o masura de protectie.
                          Necunoscand sursa focului, in eventualitatea unui incendiu ce "sta sa-nceapa" , patrunderea brusca a aerului poate produce o explozie stiindu-se faptul ca oxigenul intretine arderea.

                          Comment


                          • #14
                            si cand deschidea capota nu patrundea oxigenul si se aprindea?

                            Comment


                            • #15
                              Saracul om, cred ca de acum incolo va pune pe masina afis mare:"Nu chema pompieri, am siroco".
                              Deci oricum vai de capul lor pompieri daca nu deosebesc fumul de abur si mirosul de ars de fumul de benzina, daca era si asta.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google