Politia are voie sa imi ia talonul daca am toba sport ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Stiti .. in postul original nu era vorba de o toba sport.. era vb de o toba putin fisurata din anumite motive , lucru chiar explicat domnului organ. Noua mea intrebare e : Ce rol mai au atunci controalele efectuate de catre Politia Rutiera impreuna cu echipa RAR din moment ce un organ de politie poate sa te trimita oricand doreste la un control RAR din moment ce ITP-ul este valabil ?! Sper doar ca nu am suparat pe nimeni cu intrebarile mele ; ma asteptam la atatea pareri diverse din partea celor care citesc. Nu e vorba de abuz cu toate ca probabil am mentionat asta la nervi ... doar ca nu mi se pare corect. Mentionez inca o data ca nu a luat nimeni amenda si citatul postat din noul cod rutier inclina balanta in favoarea mea. O zi buna in continuare !
    Daca tot o calci... calc`o pana la fund

    Comment


    • #32
      pai cand cineva isi depaseste atributiile exact asa se cheama... abuz
      Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

      Comment


      • #33
        Permisiune toba sport (orice fel)

        Buna ziua/seara, dupa cum spune si titlul vreau sa va intreb daca este permis cu toba sport. Doresc sa-mi achizitionez si vreau sa stiu daca e legal. (Carub)
        Last edited by ALN969; 20 March 2015, 23:34.

        Comment


        • #34
          Nu este legala nicio evacuare sport dar cum ei nu au aparate de masurare decibeli poate sa ne sufle doar Cei de la RAR au aparat. Nasol ca in Constanta de exemplu cam peste tot sta RAR-ul , zici ca au tampit ...foamea de bani
          Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

          Comment


          • #35
            e bine ca mai curata strazile. xenoane de bazar care orbesc , folii pe fata , pocnitori de tobe si tot felul de ciuninguri ...
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • #36
              Originally posted by Christnacht View Post
              Nu este legala nicio evacuare sport dar cum ei nu au aparate de masurare decibeli poate sa ne sufle doar Cei de la RAR au aparat. Nasol ca in Constanta de exemplu cam peste tot sta RAR-ul , zici ca au tampit ...foamea de bani
              Deci, daca ma opreste imi ia talonul sau ceva? Sau imu spune sa o dau jos si imi da drumu'?

              Comment


              • #37
                In mod normal iti ia talonul si iei si amenda.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #38
                  Imi recomandati sa-mi pun sau nu?
                  Adica daca vad o masina de politie ce sa fac? Sa incetinesc sau...?

                  Comment


                  • #39
                    O pui de pomana. Fara o modificare a motorului, esti doar taranoi (stiu ca-i insult pe multi, dar asta-i adevarul).
                    Adica suna a parastas!

                    Comment


                    • #40
                      Pe 1.6 16v se aude bine. Am un prieten care si-a pus si e ok.

                      Comment


                      • #41
                        ia o surubelnita ascutita si da 2 sau 3 gauri in toba finala. se aude la fel.
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • #42
                          Am un vecin care acum vreo 5 ani la vechea dacie 1300 avea toba finala sparta rau se auzea ca la Rally si l-a oprit politia de ia dat amenda acum 5 ani .. 400 ron pentru poluare fonica - cred ca asa s-a exprimat

                          plus ca in ianuarie am fost la RAR si era un baiat cu un 156 tunat cu motor de 2l benzina cu talonul saltat pe acelasi motiv.

                          a venit la RAR si dupa ce nea ing. de la RAR i-a dat Talpa pana la 6000 de ne intrebam de ce?? i-a dat un nou talon la final

                          Nu mai stiu si alte dedesubturi ale acestui caz dar stiu ca isi primise un talon si RAR a zis ca masina lui era ok (cred ca nu mai avea pe ea o toba sport la fel de zgomotoasa ;) )

                          Comment


                          • #43
                            Nu mai puneti tobe sport chele, ca-i taranie.
                            Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                            The term rice and ricer is quite often used incorrectly This explains the differences between a real tuner and a ricer (both car and driver), I base this off...
                            Last edited by Cezar; 22 March 2015, 12:06. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • #44
                              Chiar zilele trecute l-am intrebat pe un prieten de la rutiera daca are treaba RAR-ul cu toba sport. Mi-a zis ca ei masoara doar noxele, nu au aparat pentru masurarea db...
                              MY CLA

                              Comment


                              • #45


                                Revenind la topic: evident ca are voie sa-ti ia talonul! Cand ai folie pe geamuri, ii trebuie masina RAR? Cand ai xenoane mov are nevoie de RAR?
                                Ca noi ne-am obisnuit sa intrebam: "Dar demonstreza tu ca aveam toba" e alta gasca in alta traista, pt ca suntem deluded e partea a 2 a. Legal, TU trebuie sa demonstrezi ca nu aveai, nu militianul ca aveai! Pt ca asta-i diferenta intre un organ si un cetatean.
                                In fine, mai avem vreo 2 generatii pana sa ajungem si noi civilizati!
                                Last edited by Cezar; 22 March 2015, 12:46. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google