Politie Rutiera, Radar, RAR, Informatii Despre Drumuri Proaste

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    In fiecare dimineata pe la ora 7 cand plec la Dorohoi, vad cum pleaca radarele la pescuit. Merg in toate directiile. Ieri dimineata s-a oprit unul la intersectia dinspre Bucecea langa Duo-Mat.

    Comment


    • #17
      Ipotesti ai vrut sa spui cred...Mai stau baietii si la Teatru Eminescu cu MCV,dimineata pe la 7, la cele 2 treceri de pietoni,asa am vazut pe camera telem,aviz pentru erasmin care merge des prin zona...

      Comment


      • #18
        MCV patrula pe la 17 Pacea-Primaverii.
        Apropos de Primaverii: cica in 2 luni intra in reabilitare . Vezi aici. Vai de mama celor care stau in zona!
        Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
        sigpic

        Comment


        • #19
          tifosibt76
          Nu vroiam sa incurc pe nimeni;l-am considereat nefolositor,dar mai sunt oameni care circula si pe aici,deci va fii de ajutor.
          Salutari!
          Last edited by CataLiNNN; 13 April 2010, 18:18.

          Comment


          • #20
            cica periaoda de executie este de doua luni.
            sa vedem cate saptamani va tine reabilitarea asta...
            Computer, did we bring batteries?... Computer?...

            Comment


            • #21
              Control Politia Rutiera si radar de tip nou la intersectia cu sens giratoriu de la Liceul Economic
              Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

              Comment


              • #22
                Având în vedere lucrările de asfaltare care se execută la DJ 291B, pe raza comunei Dersca, judeţul Botoşani, în perioada 15.04.2010 – 22.04.2010, în intervalul orar 08.00 – 19.00, acest drum este închis circulaţiei publice dinspre localitatea Dersca către localitatea Lozna.

                ÃŽn vederea evitării unor blocaje rutiere pot fi folosite următoarele rute ocolitoare:
                -DC 77 Dersca – Hilişeu Horia – Dorohoi
                -DC 76 Dersca – Pădureni – Dorohoi
                -DJ 291 B Dersca – Mihăileni DN29C – toate direcţiile.

                BIROUL DE PRESĂ AL I.P.J. BOTOŞANI
                Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  multumim loosh!
                  cand ne vedem pe la intalniri ?
                  My Ride - Prestige 1.6 16v

                  Comment


                  • #24
                    Incerc de mult sa ajung la intalnirea LoganClubBotosani, dar , din pacate, Duminica sunt ocupat cu familia. Poate dupa ce vor creste copiii mari, sau.... cand se vor programa intalniri, macar "FLASH", si in timpul saptamanii, oricum, vine vara , se deschid si terasele.... .
                    De multe ori lucrez si sambata si duminica.
                    Oricum BAFTA, si va apreciez in tot ce faceti.
                    Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      aha okay ...
                      My Ride - Prestige 1.6 16v

                      Comment


                      • #26
                        ajutati-ma si pe mine cu niste sfaturi....in data de 09.04.2010...am fost la "tara" in "ORASUL" Murgeni din Vaslui....prostia mea a fost ca am parcat masina pe partea stanga...unde am stat mai bine de jumate de ora...cand am dat sa plec....politia cu girofaru dupa mine...am oprit , m-am conformat si am prezentat actele si am aflat ca primesc amenda 360 ron , 6 puncte amenda si suspendarea permisului pe 60 zile pe motiv ( din ceea ce scrie in procesul verbal ) am condus pe contrasens...nu e linie continuu ( nu e nici un fel de linie si nici semn de circulatie ).de nervi am adresat injuri si ca atare am mai primit 200 ron...ce pot face?contestatie la proces verbal dar are dreptul sa imi retina permisul sau am toate sansele sa il dau in judecata pentru abuz in serviciu..va rog dati-mi si mie sfaturi.ms

                        Comment


                        • #27
                          Daca ti-a incheiat procesul verbal,trebuie sa achiti contravaloarea, apoi sa cauti o chichita in procesul verbal, eventual sa consulti un avocat, sa contesti procesul verbal. In timpul procesului primesti adeverinta de circulatie, pana la solutionarea cazului. Mai da si tu un cauta dupa "contestatie proces verbal".
                          (vezi aici)
                          De obicei in astfel de cazuri, daca esti vinovat,ciocu mic, si incerci cu o hartie colorata din portofel. Daca te simti nevinovat, poti sa te contrazici cu ei, cautati impreuna si in Codul Rutier.......
                          Vezi aici
                          Tinene te rog la curent.
                          Bafta
                          Last edited by loosh; 20 April 2010, 18:26.
                          Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                          sigpic

                          Comment


                          • #28
                            Radar mobil Baisa - Hutani.
                            Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                            sigpic

                            Comment


                            • #29
                              Ceva ce merita citit, despre radare si combaterea proceselor verbale: aici, aici. De fapt gasiti multe lucruri interesante acolo.
                              Astazi sunt scoase pe traseu 8 radare de tip nou care vor actiona in cascada, in special in zonele cu frecventa mare de accidente rutiere. Ei spun ca aici.Cititi si aici.
                              Last edited by loosh; 23 April 2010, 12:01.
                              Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Radar pe drumul (nu pot sa ii zic sosea) Bt-Sv, dupa Hudum LOGAN MCV si inainte de Vladeni.
                                Politics wasn't about the right or left side, was about have or have not.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google