Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Uraaaaa ... se va ieftini benzina. Buna ..... buna gluma, nu?
    Normal ar fi sa se ieftineasca si carburantul cu 2-3 bani, scumpirile se fac instant, de azi pe maine, la ieftiniri nu sare nimeni??!! .... jigodiile!

    Azi, la orele 11-12, parea o gluma ... dar acum se pare ca e adevarat.
    Cred ca au citit post-ul de mai sus!
    Oricum ... sunt jigodii!
    Last edited by spata2008; 6 July 2009, 14:29. Reason: Automerged Doublepost

    Comment


    • Nu merg link-urile pune altele ieftinirea asta inseamna praf in ochi!

      Comment


      • Cu ghilimelele de rigoare

        "Petrom a anuntat ca va ieftini, incepand de luni, preturile de referinta la combustibilii comercializati in reteaua proprie cu sase bani pe litru, ca urmare a evolutiei cotatiilor internationale la produsele petroliere, potrivit unui comunicat al companiei.

        Benzina Premium fara plumb costa incepand de luni 3,75 lei/litru, benzina Top Premium fara plumb 99+ ajunge la 4,08 lei/litru, iar sortimentele OMV Carrera 95 si OMV Carrera se comercializeaza cu 3,85, respectiv 4,48 lei/litru.

        In cazul motorinei, sortimentul Top Euro Diesel 5 se vinde cu 3,61 lei, iar cel de OMV Sprint Diesel cu 3,66 lei. Motorina Euro Diesel 5 se comercializeaza cu 3,48 lei/litru, in timp ce motorina OMV Premium Diesel costa 3,94 lei.

        Preturile Petrom pot varia cu maximum +/-5% fata de preturile de referinta.

        Ultima modificare a preturilor carburantilor in reteaua Petrom a avut loc in data de 1 iulie, cand preturile de referinta la benzina au scazut cu 6 bani/litru. Masura a venit ca urmare a scaderii accizei, datorita introducerii a 4% component BIO in benzine."
        9! 9! 9!
        sigpic

        Comment


        • asa cu +- 5% are si rompetrolu si depinde de zona unde este situata benzinaria e si pretu per litru diferit fata de alte zone,
          asteptam scaderi mai mari
          sigpic

          Comment


          • Salut.In ultimul timp sa scumpit benzina cu citiva lei si ei acum o ieftinesc cu 6 bani!!!!!!!!!!
            Rusine!!!!!!!!!!Asta-i hotie pe fata,sau.......inseamna ca scumpirile au fost facute nejustificat......(parerea mea)
            NUmai bine.
            Un Logan----YNG-----
            Numai bine.

            Comment


            • Scumpirile au fost facute nejustificat 100 %...asa cum se fac cam toata in tara lu' Papura Voda...hai ca sunt curios cat o mai ard astia asa ca trebuie sa rasufle treaba si sa apara si consecinta sistemului asta putred.
              In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

              Comment


              • Miram-as!!!!!!!!!!!Oare se va face dreptate?Voi ce credeti?
                Numai bine.
                Un Logan----YNG-----
                Numai bine.

                Comment


                • Ce?..Sa iasa cineva in strada? Poate peste vre-o 26.000 de ani )))...eu ma refer la colaps
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • au anuntat la stiri deja ca petro`mu a ieftinit carburantii sa moara boc & co
                    sigpic

                    Comment


                    • Si asa zisa ieftinire cand o sa se vada la pompa?

                      Comment


                      • Cand nu mai avem cu ce cumpara benzina !!! ce m-am saturat de scumpirile astea, pana peste cap...de ieftinit, mai rar....
                        sigpic
                        Maică, ce mafioți de treabă !!!

                        Comment


                        • alimentat si eu ieri 3.94 petrom 95....daca nu o s-o ieftineasca cred ca o s ma apuc de mers pe jos ca nu se mai poate....parca vad ca iar o sa ajunga benzina la peste 4 ron/litru...e grav ce se intampla in tarisoara asta....dupa ce ca e benzina asa cum e...mai e si scumpa pe deasupra...si eu cum am stolu de pasarele...daca deja imi pica 4 linii la benzina e grav.....))
                          low....&.....slow

                          Comment


                          • Cand a fost nevoie de capital de imagine s-au luat masuri imediat. Acum, parca nici nu mai exista Consiliul Concurentei sau alta autoritate de reglementare (Base included)...
                            The future is already here - it's just not very evenly distributed. - W. Gibson

                            Comment


                            • Stai ca mai e putin pina la alegeri.........cred ca de-aceea au "ieftinit"putin.....asta-i praf in ochi.....
                              Numai bine.
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • Oricum ca la noi, nu cred sa fie si la altii, o bataie de joc !!!ceva de tot kkt-ul, pacat de Romania asta care au furat-o smecherii astia care ne conduc in continuare....sa faca benzina macar 8 lei pe litru si atunci o terminam, gata !!! ce-o fi o fii....sorry
                                Last edited by kenjiro_sanga; 7 July 2009, 13:38.
                                sigpic
                                Maică, ce mafioți de treabă !!!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google