Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • De faza cu petrom am auzit la stiri la teve
    de omv am vazut eu azi preturile din 4.28 in 4.35
    rompetrol inca 4.27
    sigpic

    Comment


    • Extraordinar cum o i-au razna preturile la carburanti!!
      Si la MOL s-a scumpit!!!!!

      Comment


      • Eu zic sa nu va mai intristati...oricum nu aveti ce face!Capul sus!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • Dap e oficial, am vazut si eu la stiri acuma seara, ia-r sau scumpit carburanti!
          stau si ma gandesc oare cand o sa se opreasca cu tampenia asta!Azi maine o sa ajunga la 2 euro litrul
          sigpic

          Comment


          • Am vazut si eu ieri seara...americanii se rugau la pompe sa se mai ieftineasca petrolul.

            Comment


            • Originally posted by Vicol Gabriel View Post
              Am vazut si eu ieri seara...americanii se rugau la pompe sa se mai ieftineasca petrolul.
              Dar la ei preturile carburantilor sunt la jumatate fata de RO, la care adaugandu-se faptul ca veniturile lor sunt mult mai mari ... rezulta ca pentru noi chiar se cunoasc scumpirile carburantilor.
              Si daca ei se rugau la pompe, noi ce-ar trebui sa facem oare?
              It's nice to be important but it's more important to be nice!

              Comment


              • Se poate ca la doua benzinarii Petrom sa fie preturi diferite la benzina (de 95) ? Va spun ca da, am alimentat langa Resita - 3,82/l (chiar ma miram, stiam ca e 3,85) , la Arad la Petrom - 3,88, alimentat in aceeasi zi...

                Comment


                • Se poate, pentru ca au o marja de + sau - 500 lei vechi fata de pretul de referinta care il anunta la T V. De ex. in Radauti Diesel Euro 4 era 4,12 iar in Suceava era 4,18 la fel ca in Sibiu.

                  Comment


                  • Exact, sustin ce zice Vali , in functie de zona in care este amplasata benzinaria , in Sibiu zona centrala benzina top99+ este mai scumpa cu 500 lei fata de alta statie petrom din afara orasului (ultima data era 4,17 RON /litru acum nu mai stiu )
                    sigpic

                    Comment


                    • Faza asta cu preturi diferite la aceasi companie de benzinari e la omv timisoara
                      restu statilor din oras 4.35 sprintu diesel
                      si la cea din iesire orasului spre ARAD e 4.36 cu 100
                      sigpic

                      Comment


                      • De obicei, statiile de distributie au o marja de plus minus un anumit procent pe care o pot aplica la pretul de referinta. De regula, cifra este 5%.

                        Comment


                        • Update, noul pret la Top99+ Petrom este de 4,21 RON litru !!
                          sigpic

                          Comment


                          • A zis bine Patriciu ca pana la sfarsitul anulul pretul litrului de benzina o sa ajunga la 5 ron !!!Nu mai e mult....

                            Comment


                            • Cred ca n-o sa-mi mai iau masina
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Nu stiu daca am pierdut ceva.Nu am pus benzina de vineri (3.92/l) si astazi 4.08/l la pompa.Am inebunit.Daca in noembrie de 10Ron puneam 3l acum cu 20Ron am pus 4.9l.Nu imi vine sa cred!
                                Sa o faca odata 5Ron /l sa iasa lumea in strada si sa vedem ce o sa iasa.
                                Cred ca asta e solutia lor la micsorarea traficului.
                                EX : + =

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google