Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Intrebare... la bulgari este benzina mai ieftina?Este o afacere sa alimentam din Russe?
    EX : + =

    Comment


    • Atata timp cat o sa existe putere de cumparare carburantii nu o sa se ieftineasca. ei o scumpesc sa vada la ce pret o sa scada vanzarea de carburanti. orice om ar face chestia asta ca sa obtina un profit cat mai mare.
      Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

      Comment


      • Pretul petrolului se stabileste pe bursele internationale asa ca nu depinde de Patriciu sau de alta companie in mod direct daca se scumpeste. Daca ei cumpara petrolul mai scump, e normal sa scumpeasca ca doar nu lucreaza in pierdere. Va rog sa nu uitati valoarea accizelor din Romania care sunt exagerat de mari, poate jumatate din pretul produsului la pompa. Nu vreau sa zic ca e normal sa fie scumpa ci ca asta este, n-avem ce face.

        Uitati-va ce haos e in SUA cu pretul gazului. Ei au fost obisnuiti la 2 $ galonul si acum sunt de-a dreptul disperati ca pretul a crescut aproape la 3 $. Daca la noi ar costa macar 3 $ galonul, am fi cei mai fericiti.

        Comment


        • Pret motorina omv sprint diesel : 4.44 si ieri a fost 4.35 stimati tovarasi
          sigpic

          Comment


          • Pai in caz ca nu stiai a scumpit din nou Petrom cu 1200 lei vechi, astia la stiri spuneau ca numai la benzina. Imi e groaza ca tre sa ii fac plinul.

            Comment


            • Masiniile ecologice sau pe combustibil alternativ exista insa sunt putine si cam rare ele o sa apara dupa diminuarea resurselor de petrol, deocamdata e un mic zvac in cautarea combustibililor , cat e petrol e de toate

              Comment


              • Sunt 100% sigur ca tehnologii exista pentru altfel de combustibili, pentru masini 100% electrice, dar inca nu se vrea, se mai scurg niste bani din petrol... dar stati linistiti, ca au ei boss-ii lumii tehnologiile deja pe rampa...
                1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                Comment


                • Cumpar ulei de rapita soia / pret avantajos
                  sigpic

                  Comment


                  • Efix 95 aditivata Rompetrol- 4,04 lei/litrul! Azi dimineata, ca dupa-amiaza nu se stie!
                    LOGAN CLUB CALARASI - FII POLITICOS IN TRAFIC!

                    Comment


                    • De ce dupa ce scade barilul nu scade si pretul la pompa???Asta nu e jaf pe fatza?? Scria pe rol.ro ca Tembelul de ministru le-a batut obrazul petrolistilor..am numai cuvinte de BEEP pentru ei si pentru mamele lor...O sa imi iau bicicleta!!!

                      Comment


                      • Pretul la noi e mare, pt ca idiotii de guvernanti (sau hotii, depinde de caz; si oricum ar fi, astept sa-mi demonstreze contrariul la oricare dintre cele doua afirmatii) au vandut petrolul nostru pe nimic la omv, iar acum il importam inapoi. in conditiile in care peste 60% din consumul de petrol din romania e obtinut din productie proprie, avem preturi mai mari decat in germania, tara ce importa peste 80% din necesarul de petrol. natie de rahat, ne meritam conducatorii...daca nu-i alegem pe aia prosti, ii alegem pe aia hoti. sper sa nu ajungem sa alegem hoti prosti, ca atunci emigrez in congo. o merg calare pe camila (aia nici apa nu bea 30 de zile) si remorchez epave de autobuze (deschid o companie de transport public)
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • Seba, sunt deacord cu tine dar te asigur ca nu e corect procentul de 60% petrol productie interna (si chiar si cu exploatarile externe ale romaniei). Este vorba de mult mai putin, daca nu ma insel cam 30%. Voi cauta materialul si cum il gasesc, il postez aici.
                          Last edited by iuli81; 14 May 2008, 16:03.

                          Comment


                          • Cred ca intr-o zi o sa ma trezesc ca citesc topicul asta ceva de genu:
                            -Benzina 4.3Ron
                            -Scump...bla,bla,bla
                            -Benzina 4.7Ron
                            -Bla,bla,bla
                            -Benzina 5.0Ron
                            -"O gloata furioasa au luat astazi cu furci si torte sub asediu...."
                            EX : + =

                            Comment


                            • Chestia cu 60% a spus-o vosganian alaltaieri la tv, cand a mai spus ca-i bate pe obraz pe petrom si omv...
                              si tot el a recunoscut ca daca aia ii dau flit, asta e. el mizeaza pe bunul simt...fara sa vreau sa jignesc pe cei ce lucreaza in industria de resort, ma refer aici la "capii" afacerii: pe bunul simt al petrolistului? ha, ha
                              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                              Comment


                              • Seba Vosganian este cel mai prost ministru de Finante pe care l-a avut Romania postdecembrista(am rugamintea sa nu-l mai pomeniti pe forum). Ca nu are ce le face este o minciuna. Si am doua argumente:
                                1. aproximativ 50% din pretul carburantului il reprezinta taxe si impozite din care ce-a mai mare pondere o au accizele.
                                2. pretul se poate verifica prin consiliul concurentei. Si tare mie ca mai exista si alte parghii.
                                Ai dreptate cu bunul simt al mafiotilor din petrol.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google