Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu alimentezi 3 zile. Dupa care te duci si recuperezi, rezultat zero barat.
    sigpic

    Comment


    • asa este ,dar daca alimentezi ponderat(sa nu faci plinu) si fiecare roman sa faca asa nu ar fi in van tot protestul asta.
      dar noi romanii nu stim sa fim uniti atunci cand trebuie
      doar avem 'democratie'

      Comment


      • voi ce credeati ma , ca o sa fie pustiu la pompe ? nici gand
        a`ti uitat ca suntem o tara plina de cocalari , pitipoance , bo$$i si bo$$sici ?? se pare ca da...

        Comment


        • considerati ca astea 3 zile daca nu alimentai se sperie petrolistii si gata scad pretul, daca vrei sa ii loviti, faceti in fiecare saptamana in primele 3 zile nu alimentai mergeti cu orice altceva, nu faceti plinul inainte cu o seara si 3 zile nu dau la peco, e jenant si penibil, asta nu e o forma de protest e o gluma.

          Comment


          • Singura solutie e sa nu mai alimentam de la o companie(ex. Petrom),dar sa fim uniti, macar o luna,eu cel putin nu am mai alimentat de la Petrom de cel putin 2 luni.Azi am trecut pe langa 2 benzinarii, Lukoil si una locala si nu era nimeni,orasul e si mic Oltenita ,dar se vede ca suntem uniti

            Comment


            • cu toate protestele,nici eu nu am alimentat,citeam in ziar ca se preconizeaza ca pretul va ajunge la aprox. 7 lei/l pana la sfarsitul anului...la asa preturi sigur se va merge cu autobuzul,se va renunta usor la masina personala.

              Comment


              • la asa preturi este posibil ca protestul sa devina o realitate cruda aceea de a nu mai avea puterea sa mai alimentam, poate numai in zilele in care chiar ai treaba de rezolvat

                Comment


                • nu o sa vina primavara sa vezi atunci proteste ca o sa pearga lumea pe biciclete la ce preturi ajunge carburantul.
                  :smokespliff:.....UNUL CU DE TOATE...:smokespliff:

                  Comment


                  • mergeti cu autobuzul??? pai inseamna ca aveti bani. cu 40 lei abonamentul pe o luna de acasa pana la scoala/facultate/servici si inapoi? daca vreau sa ma duc in alta parte dau 3 lei pe bilet? pai ce am rezolvat??? motorina/benzina=7lei => bilet autobuz=?5 lei

                    Comment


                    • Eu mi-am pierdut increderea in norod. A fost aceasta manifestatie mediazat destuld de bine, dar deja din prima zi au aparut stirile cu titluri, "boicot in protest de protestanti"... pai degeaba nu alimentam noi de pe forum daca alti se duc ca si de alta data...sincer, parerea mea esta ca vom accepta si pretul de 7 lei la litru de benzina. Aseara am auzit la stiri ca pana in toamna v-a ajunge la 7 lei. O sa imi iau inca un credit sa pot alimenta...as fi dispus sa lucrez pe un santier de autostrada pentru stat cu picioarele in lant si biciuit doar ca statul sa mai poata profita putin din munca mea!!!

                      Comment


                      • Originally posted by andr3w View Post
                        mergeti cu autobuzul??? pai inseamna ca aveti bani. cu 40 lei abonamentul pe o luna de acasa pana la scoala/facultate/servici si inapoi? daca vreau sa ma duc in alta parte dau 3 lei pe bilet? pai ce am rezolvat??? motorina/benzina=7lei => bilet autobuz=?5 lei
                        La voi in Craiova e inca bine, imi vorbesti de preturi de acum 2 ani in Iasi.

                        Acum in Iasi o calatorie cu tramvai/autobuz/microbuz=1.9 lei
                        Un abonament= 60 lei/luna o linie transport.

                        Daca 2 persoane merg in oras,dus-intors, lasa minim 4*1.9 lei=7.36 lei=1.5 l benzina. Masina consuma 1 litru pentru drumul ala. Cu ce ati merge?


                        Cei din Bucuresti sunt favorizati de guvern ca subventioneaza masiv transportul pentru a nu se trezi cu ei in Piata Victoriei sa faca scandal zilnic (desi m-as mira) si au pretul pe calatorie mai mic fata de orasele mari din tara. Acum cred ca s-a introdus si cartela de metrou pe o saptamana, cu numar nelimitat de calatorii de fix 15 lei.

                        O sa acceptam si 7 lei litru, probabil. Si vom incerca sa limitam deplasarile cu masina, nu ca acum cand unii merg si 500 de m cu masina, sa ia paine.

                        Mersul pe jos e sanatos, dar depinde cat ai de mers. 2-3 km merge, dar daca te grabesti ajungi leoarca la servici.

                        Comment


                        • trebuie mai mult decat un amarat de protest in care "nu alimentam" 3 zile.

                          Comment


                          • Ar trebui sa nu alimentam timp de o luna de la Petrom OMV sau de la Lukoil, de exemplu, si va garantez eu ca un asemenea tip de protest va avea greutate!
                            http://ieftinitibenzina.blogspot.com/
                            Deocamdata, cred ca voi incepe si eu sa trec granita, in Basarabia sau Ucraina pentru a cumpara combustibil - fie si numai pentru a inceta sa mai cotizez la bugetul parazitat de acesti tradatori de neam si tara, infractori de drept comun!

                            Comment


                            • Salut.
                              degeaba ne chinuim sa facem ceva(daca 3 zile NU se alimenta)sa zic,ca poate se simtea ceva la nivel inalt.Dar asa(specific romanesc)trebuie sa se lupte 2-3 sa castige o tara.
                              Altii sat si se uita cu mainile-n san..........si culmea tot ei sar ca arsi..........cand ar trebui sa taca.........

                              Numai bine.(daca va mai fi bine in tara asta )
                              Un Logan----YNG-----
                              Numai bine.

                              Comment


                              • sunt destui melci amputati ca cei zisi de tine , sunt cu tonele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google