Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • asa e jmek... la petrom e 5.35

    Comment


    • deja nu mai inteleg ce se intampla cu preturile astea. vad ca motorina revine la 5 lei in timp ce benzina se duce spre 6 !

      Comment


      • nimeni nu mai intelege.acum rompetrolul face competitie.sa faca asa vor fi nevoiti ceilalti sa lase la pret.cat timp omv si petrom scumpesc si restul nu....le scade profitul...iar apoi ca sa fie iar pe linia de plutire trebuie sa faca mai ieftin decat la competitori...dar cine nu stie merge si alimenteaza de la ei...in fine ma uitam la mine in iasi cat de nesimtiti pot fi...si aici vb de petrom pacurari unde inainte era mai ieftin iar acum e mai scump cu 3 bani pe litru la fiecare sortiment ca na...e iesirea din oras.....
        Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

        Comment


        • @jmek pretul barilului brent e cotat acum la $113.76 iar daca la noi benzinarii nu ar fi speculanti pretul ar trebui sa fie undeva la 5.1 ; spun asta deoarece cind barilul era la $125 la petrom pretul la pompa era de 5.35 insa dupa cum vezi petrom-ul bineinteles ca ridica preturile nejustificat iar rompetrol cred ca de frica raportului lui boc nu a intrat in hora scumpirilor.

          Singura alternativa ar fi sa vina un alt grup la noi pe piata si sa dea benzina ieftina ca altfel cartelurile astea o sa ne faca 10 lei benzina.

          Comment


          • mol azi benzina 95 pret 5.30
            sigpic #

            Comment


            • si astazi iar s-a "ieftinit" benzina. doar cu 10 bani pe litru. Si asta in conditiile in care barilul tot scade.
              felicitari noua !
              Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

              Comment


              • minunea asta nu va tine prea mult )

                Comment


                • am bagat in weekend de la lukoil benzina de 95 cu pretul de 5.09 lei. Motorul merge foarte bine cu aceasta benzina. E singura statie/compa de la care bag si nu am avut probleme cu mersul prost.

                  Comment


                  • Am auzit ca in weekend (in fiecare weekend) benzina este mai ieftina la Lukoil. Voi ce stiti?
                    Aseara am trecut pe langa un Lukoil si arata 5.21 lei/l.
                    sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                    Comment


                    • aseara am alimentat eu de la petrom cu 5,23 lei/litru. acum ca s-a si ieftinit...
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by o8MeLC View Post
                        am bagat in weekend de la lukoil benzina de 95 cu pretul de 5.09 lei. Motorul merge foarte bine cu aceasta benzina. E singura statie/compa de la care bag si nu am avut probleme cu mersul prost.
                        De la care statie alimentezi?
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • Eu bag Lukoil de vre-o doi ani, benzina/motorina si merg motoarele foarte bine, mai bine decat cu Petrom. Daca prinzi o statie cu flux mare de masini, e ok...dar sa revenim la subiect
                          In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                          Comment


                          • Azi am vazut ca iar au scumpit motorina de la 5.55/L ieri azi dimineata era 5.62/l Motorina ALTO 55.
                            sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                            Comment


                            • Statia este in zona berceni, Piata Resita, mai exact la intersectia dintre strada Piata Resita si Huedin.

                              Acolo sunt maximum 2 angajati pe tura si stau doar la casa. Nu va veni niciodata nimeni sa va alimenteze sau sa va spele parbrizul ceea ce mie imi place foarte mult.

                              Reduceri sunt mereu in weekend. Fata de unele statii care desi au acele reclame cu reduceri in weekend nu le schimba, la aceasta statie mereu scad cel putin 5 bani. toata saptamana trecuta a fost 5.14 pretul si in weekend a fost 5.09. Cea mai scumpa benzina bagata de mine a fost fix 5.20 lei.

                              Spre exemplu cele 2 statii de la vacaresti aveau pret de 5.23 si eu bagasem benzina cu 5.09...
                              Last edited by o8MeLC; 2 June 2011, 17:12.

                              Comment


                              • stati linistiti ca pana in luna septembrie ajunge 6 lei...asa ca nu va mai faceti probleme ca o scumpesc saptamanal....
                                Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google