Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Sa speram ca nu mai creste de atit si ziceau ceva pina in16 martie la rompetrol speram sa scada iar
    sigpic

    Comment


    • #32
      Eu stiam ca motorina e in afara undeva pe la 1.2 euro! Acum depinde de tara.
      Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

      Comment


      • #33
        Motorina pe autostrada e 1,08 Euro/litru (Ungaria, Austria, Germania - aici poate fi si 1,12) daca iesi de pe autostrada si alimentezi in cel mai apropiat oras (sau sat) e 0,98-1,02 Euro/litru (Austria spre exemplu). Preturi acum ~3 luni.

        Si stire de ultima ora (la protv ma rog...) se maresc din nou accizele la motorina.

        Comment


        • #34
          Am inteles ca pretul carburantilor creste din cauza ca economia americii e la pamant...pai ce treaba au americanii cu noi?Omv-ul e din austria..dar cu bursele si cu smenariile lor....oricum saptamana viitoare au anuntat noi scumpiri..si am vazut ca s-a scumpit si in moldova si in ucraina..deci nu doar la noi..presupun ca si in vest au mai crescut preturile..numai ca pe aia nu-i afecteaza cativa centi in plus la salariile lor de cel putin 1000 de euro...romanul ar trebui sa intre in cartea recordurilor..are a zecea parte din salariul unui occidental dar se descurca destul de bine..

          Comment


          • #35
            Aberatiile preturilor la carburanti: Creste euro creste pretul, scade euro creste pretul.
            Cel mai lent 1,6 8v

            Comment


            • #36
              De aia suntem asa ''mandrii'' ca traim in tara asta

              Atata injur printre dinti cand ma duc la pompa si vad ca e alt pret, desi au trecut numai 3 zile de la ultima alimentare...Macar atat, altceva ce putem face?
              Si asta e nasol, ca veniturile sunt aceleasi in mare parte.

              Comment


              • #37
                Dupa cum zicea cineva asta e cel mai aiurea, creste euro creste pretu, scade euro creste pretu
                deasemenea nici eu nu inteleg legatura cu america, luam titei din sua noi? Noi luam de la arabi de pe acolo, rusi etc.
                dar daca stau bine sa ma gandesc daia au luptat americanii prin iran, irak...si cred ca petrolul ala e al lor...right?

                Comment


                • #38
                  Mai toate companiile de petrol cumpara combustibilul de la...Rompetrol( rafinariile sale)...si daca nu stiati, mare parte din petrolul rafinat este ROMANESC!Diferente sunt la aditivi, concentratia de apa din benzina (motorina) si cat de mult sau putin te fura fiecare statie in parte!

                  PS: Singura care e de import e OMV Carrera 100 din Austria....cica
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #39
                    Azi am vazut intrun omv 4.12 ceva de genu asta pretu la sprint diesel
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Iar spun ziarele ca se scumpesc motorina si benzina
                      a crescut pretu titeiului etc blesteme
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        Carburantul saracului pana anul trecut, motorina a devenit, din aceasta saptamana cel mai de lux produs petrolier care poate fi cumparat de la benzinarii, cu exceptia gazului auto lichefiat. La Petrom, pretul unui litru de Euro Diesel 4, cel mai ieftin sortiment de motorina, a ajuns, nimeni nu stie cand exact, la 4,03 lei, cu aproape 30 de bani mai mare decat cel al benzinei fara plumb, care se vinde cu 3,74 lei/litru. Ultimul comunicat oficial al companiei privind preturile de referinta ale carburantilor dateaza din 6 martie si anunta scumpirea motorinei cu noua bani, de la 3,77 la 3,86 lei/litru.
                        De atunci si pana acum, Petrom n-a mai comunicat absolut nimic legat de vreo eventuala majorare a preturilor. Cu toate acestea, pretul a crescut cu vreo 18 bani. 'Ceea ce compania noastra anunta sunt doar preturile de referinta. Statiile au dreptul sa stabileasca independent preturile intr-o limita de +/- 5%, fata de cele de referinta. Iar politica de preturi a Petrom tine seama de evolutiile internationale ale petrolului', ne-au precizat oficialii companiei.
                        Nici celelalte lanturi de benzinarii n-au stat cu mainile in san si au majorat preturile sortimentelor de motorina, acestea variind acum intre 4,3 si chiar 4,40 lei/litru.
                        CRISTOASE DECEEEEEEEEEE GUVERNULUI
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Boris barilul de petrol a scazut(am vazut tot la TV) asa ca pregateste o serie de injuraturi mai bogata.
                          Cel mai lent 1,6 8v

                          Comment


                          • #43
                            Spunea cineva in acest topic, ca pretul motorinei NU va mai creste!Azi a mai crecut putin!Cred ca vor sa ajunga la o lira sterlina/litru, altfel nu-mi explic!
                            Eu v-am mai zis cum e cu scumpirile astea!Nu mai cascati ochii la TV ca ala e mijloc de indobitocire!Si asta nu e gluma!
                            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                            Comment


                            • #44
                              Eh degeaba spunea acel cineva ca tot urca preturile cum vor ordinarii astia
                              patriciu rules mm de **&%^#%$#%
                              sigpic

                              Comment


                              • #45
                                E posibil sa duca motorina la preturile cele mai mari din UE... niste prieteni spuneau ca in franta motorina e intre 1,23-1,3 euro, deci cred ca in colo se indreapta si pretul ei.
                                numai ca ceea ce nu inteleg cei mai multi, e faptul ca cresterea pretului la motorina afecteaza pe "cei mici" ca noi cel mai putin... afecteaza pe toata lumea, prin cresterea tuturor preturilor!!!! Asta tre sa se inteleaga, nu ca dam noi cu 1 leu mai mult pt a face acelasi numar de km....
                                1.5 DCi Laureat Gri platine, a strong car for a strong man!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google