Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • 5.97 diesel rompetrol
    Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

    Comment


    • usr1 si nu numai....este nevoie de un motiv sa intri in IRAN ...dupa razboi probabil vor scade pretul la titei... sau poate nu, oricum planul este de saracire continua

      Comment


      • Originally posted by slim_daddy40 View Post
        care 4% daca a castigat 70% la suta peste firma mare de pacura
        tu nu te-ai uitat pe harta ? ce vbim?! peste tot in lume, companiile petroliere castiga enorm. e normal, ei au painea si cutitul si noi stam doar cu mana intinsa. mereu au existat "baietii destepti" si restul, sclavi. am vrea sa se schimbe acum?! chit ca o sa-mi sara forumul in cap, o sa spun ca singura perioada in care nu existau discrepantele astea imense, a fost in perioada comunista. aveam 24 de ani la revolutie si stiu ce vbesc. erau si atunci baietii destepti, dar mult mai putini si mult mai modesti si traiau cu frica in san. azi erai si maine puteai face puscarie grea daca te ghiceau. nu aveau veiroane sau vile in miami. doar aro si case pe la tara sau la munte cei din elita.

        Originally posted by usr1 View Post
        Dar sa fim realisti ce salarii sunt in germania (sau sa fiu mai concis....care este salariul minim pe economie in... germania...polonia... spania...etc.. si care e salariul minim in romania) si ce salarii sunt la noi. Scumpirea asta dictata de oculta basista nu va duce decit la saracirea si infometarea treptata a oamenilor.
        m-ai disperat cu basescu. da-l dracu, ca nu e vina lui. oricine ar veni, ar fi la fel. daca te pisi impotriva vantului, te fac "baietii" (UE) sa te intinzi la rigola in 2 minute. suntem la mana lor si oricine ar fi la conducere trebuie sa joace pe placul lor.
        Last edited by B997NDL; 4 March 2012, 00:33. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • B997NDL bascosu ne-a disperat pe toti.... insa vrem nu vrem trebuie sa admitem ca din cauza lui si a guvernului platim asa de multe taxe.

          Comment


          • aiurea.. platesti din cauza FMI si UE si vom mai plati...

            Comment


            • Platesti din cauza lui Bombonel si a incompetentilor astora ca nu stiu sa conduca o tara!

              Comment


              • Ieri, efix diesel de la rompetrol 6,05 lei/Litru...
                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                Comment


                • Inuman de mult.Ar trebui pus ceva la cale cat de curand ca asa nu se mai poate!

                  Comment


                  • Originally posted by florin.fanatik View Post
                    Ieri, efix diesel de la rompetrol 6,05 lei/Litru...
                    ...iar benzina 5.8; mitul dieselului economic s-a stins.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • azi am alimentat de la petrom diesel cu 5,92,dar am auzit ca iar se va scumpi e adevarat?

                      Comment


                      • pana nu va ajunge la 7 lei astia nu o sa se lase
                        sigpic

                        Comment


                        • Nu cred sa se opreasca chiar daca ajunge la 7, intotdeauna se gaseste cate ceva care va creste pretul.
                          ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                          Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                          Comment


                          • Originally posted by IancuMIC View Post
                            ...iar benzina 5.8; mitul dieselului economic s-a stins.
                            iar vorbesti tampenii. tu mergi cu 10 litri cat merg eu cu 5,7

                            Comment


                            • Originally posted by IancuMIC View Post
                              ...iar benzina 5.8; mitul dieselului economic s-a stins.
                              Evident 0.2 lei la 1 l conteaza enorm, cand diferenta de consum este de 3 l/100 km. Nu ridic in slavi diesel, dar saracul chiar e mai econom ca benzina.

                              Comment


                              • daca mai vand si cele 9.60 si ceva % actiuni ale petromului...o sa platim 5 lei / 100Ml de benzina
                                O sa ajungem nasol rau de tot.....pana la sfarsitul anului eu personal cred ca o sa fie undeva pe la 7.5 lei litru de benzina (in doua cu apa)
                                Nobody dies virgin...because life fuck's us all !!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google