Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Iti iei masina cand trebuie, nu cand acelasi drum il faci mai repede pe jos sau cand faci 1 km in 15 minute sau cand arzi benzina de 20 lei in timp ce ai ajunge mai repede si mai sigur (+ mai ieftin) cu metroul, troleu, autobuz, etc.

    Folosite rational costurile ar scadea sesizabil, pana una alta masina e un moft nu o necesitate pentru majoritatea.
    '08 Logan Prestige PH1 - 1.6 16V - Mineral Blau Pearleffekt

    Comment


    • dupa ce spui tu ar trebui sa nu mai mearga nimeni cu masina in bucuresti ca oricum costa mai mult decat metroul sau autobuzul si oricum ajungi de cinci ori mai repede cu metroul si nu stai nici in caldura de afara (vara) dar nu esti cu masina... ceea ce e prea nasol pt romani. daca asta e pricipiul pot sa tot scumpeasca ca in benzinarii tot vor fi masini.

      Comment


      • Originally posted by B997NDL View Post
        si cine sa inceapa sa mearga fara masina? incepi tu primul ?!
        naveta mea este din provincie la oras iar legaturile sunt destul de proaste. 50 km zilnic drum intins (extraurban). consum 2.5L (15 ron) maxim si ca timp imi ia 40 de minute. cu transportul in comun cheltui cam 14 ron si ca timp pierd 2 ore.
        asa ca la mine nu este comoditate.

        ma refer la cei din orasele mai mari care cheltuie o caciula de bani doar ca sa faca naveta cu masina. si bucurestiul la ora de varf .... sa ma ierte dumnezeu dar este catastrofa. preferi sa faci ore suplimentare numai sa circuli cand este traficul mai degajat
        Zilele petrecute la pescuit nu se pun la anii vietii

        Comment


        • CUM a pierdut PETROM contractul cu Preşedinţia

          Din ciclul Basco si puterea exemplului.
          Last edited by usr1; 16 March 2012, 00:54.

          Comment


          • @Razvan-005
            EU stau in Bucuresti. De acasa pana la servici 28 km dus-intors. CU mijloacele de mers in comun fac cam o ora juma'. Cost abonamente (trebuie sa schimb metrou si autobuz) in jur de 100 RON.
            Cu masina dau cam 150 RON pe luna( este pe GPL). Dar fac 30-40 minute maxim. Prefer sa dau 50 lei in plus si sa-mi ramana ora aia pentru orice altceva.

            Comment


            • Ieri,la benzinaria de la Carrefour Militari:benzina de 95 costa 5.60 lei/litru.

              Comment


              • Am bagat azi de la rompetrol efix diesel 6,01 lei/litru
                sigpicLogan Laureate - 1.5 DCI

                Comment


                • ieri la MOL militari (liceul T.V.) diesel evo 6,3 lei/litru.

                  Comment


                  • azi, ora 20.00-luica-premium 95-5,61lei ... ora 22.15 - viilor - bag benzina premium in rezervor - 5,79lei . am ramas masca:| tipii din benzinarie nu stiau de scumpiri sau diferente de pret, nu erau anuntati.

                    benzinarie lukoil !!!

                    trb sa facem revolutie, sa dam foc la pompe sau sa nu mai bage nimeni benzina/motorina.
                    http://www.facebook.com/groups/posesoriLogan/

                    Comment


                    • azi la stiri rompetrol co100 6,49, lukoil parca... 6,44 benzinarii iar ne-ati luat-o inainte dieselarilor.

                      Comment


                      • Efix-5.78...benzina.
                        Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                        Comment


                        • a mai auzit cineva de asta ?!

                          Comment


                          • Suntem salvati!
                            Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                            Comment


                            • serios... o fi ceva sau e caterinca?
                              Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.

                              Comment


                              • Ceva in genul asta am incercat prin 1995,dar atunci eram si eu mai la inceput.
                                Forum neinteresant. Delogat definitiv.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google