Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Aoleu...dar iar incepe razboiul diesel-benzina?Fiecare cu gusturile lui..si daca vreti neaparat sa va contraziceti,era un thread mare pe tema asta...

    Comment


    • #77
      Originally posted by adrianixx View Post
      Aoleu...dar iar incepe razboiul diesel-benzina?Fiecare cu gusturile lui..si daca vreti neaparat sa va contraziceti,era un thread mare pe tema asta...
      s iair incep discutiile in contradictoriu "diesel vs benzina" in fine..
      acum 2 zile benzina efix euro 95 fara pb era la rompetrol (acolo alimentez) 3,76 lei litru.... astazi cand mam dus sa alimentez era 3,81 lei litru.. ce bine ma simt

      Comment


      • #78
        @yoz13:"...oricum fiecare cu ce ii place"
        Mare adevar.
        Scor 1-0 pentru tine. OK?

        PS Chiar vrei "argumente tari"?

        peace brother

        Comment


        • #79
          O chestie interesanta. m-am uitat pe un site din belgia la preturile la carburanti. motorina e la pret de ue, poate cu cativa centi mai mai mult, dar benzina e undeva la 5 lei pe litru. deci motorina nu cred ca se va mai scumpi mai mult de atat. chestia ca in 2007 in belgia s-au vandut cele mai multe masini pe motorina, dar guvernul lor nu e atat de idiot precum al nostru care scumpesc accizele ca a crescut nivelul de motorina. si inca ceva, majoritatea benzinariilor vand carburantii cu 10 centi sub nivelul pretului oficial, unde la noi majoritatea vand carburantii peste pretul oficial. in fine eu alimentez numai de la petrom, am ani buni de cand alimentez de acolo si n-am avut probleme, plus ca e mai ieftina ca cea de la rompetrol!
          Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

          Comment


          • #80
            Yoz si eu mai alimentez de la petrom, innainte cand aveam vw polo de 1.9 sdi alimentam de la petrom, foarte rar de la rompetrol, dar am observat o mica diferenta, am alimentat de la petrom cu benzina, si dupa de la rompetrol. ma crezi ca , parca e un pic mai sprintena masina cu benzina de la rompetrol ? Credeti'ma ca nu are nici un rost sa vorbesc aiurea. ori mi se pare mie (ceea ce nu cred) ori e mai buna benzina de la rompetrol (efix)..
            pareri ?

            Comment


            • #81
              Parca mi s-a parut si mie , ca am avut curiozitatea sa alimentez ca faceau reclama, dar cred ca asta se intampla in subconstientul meu. nu stiu daca chiar era mai sprintena sau doar vroiam eu sa fie mai sprintena. oricum nu imi justific pretul mai mare fata de cel de la petrom. inainte de a fi petrom acolo era alta benzinarie si tot de acolo alimentam. oricum eu cred ca diferenta e doar de pret ca benzina in mare e aceeasi, tot la fel de repede se duce si motoru nu prea are de suferit.
              Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

              Comment


              • #82
                Se pare ca iara sa facut 4.21 la omv spritu la rompetrol nu stiu daca sa scumpit sau nu dar azi am vazut omvu voi alte preturi ceva ?
                sigpic

                Comment


                • #83
                  La PETROM a ramas pretul de ieri, 4.13 RON.
                  sigpic
                  ...::: Preference, 1.5 DCI 82cp :::...

                  Comment


                  • #84
                    Yoz: nu trai cu impresia ca numai in RO s-a scumpit motorina, ia de exemplu Austria - si acolo a sarit pretu' de 1,20 Euro/litru (unde era la 1,08 pe autostrada..)

                    Comment


                    • #85
                      Asta este!!Din pacate nu avem ce face!!!
                      Macar sa avem calitatea benzinei cum e afara daca tot dam atatia bani pe benzina!!

                      Comment


                      • #86
                        Ha...oare? Pe hartie poate

                        PS: doar nu crezi ca benzina de OMV spre ex. e toata adusa de afara.

                        Comment


                        • #87
                          Sa fim seriosi!!!Numa un naiv ar crede asta!!!

                          Comment


                          • #88
                            Daca se scumpeste..........
                            a crescut barilul,daca scade barilul sta pe loc
                            asa e in romania
                            sigpic Alexandria

                            Comment


                            • #89
                              Sau mai gasesc idiotii de guvernanti ceva taxe sa bage...

                              Comment


                              • #90
                                Benzina , motorina de la omv tot de PETROM e facuta dar ! Poate ! Ca are ceva aditivi in plus , si in rest platim pt NUME
                                carrera 100 era ultima oara adusa din import acuma tot de petrOM e facuta
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google