Postati Doar Preturi Carburanti ;-)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    In mare proportie, defapt, cam toate companiile din Romania cumpara combustibilul de la Rompetrol...difera aditivii si hotia fiecareia in parte...foarte putine situatii in care combustibilul e adus din afara!Si mai e ceva....din moment ce in cea mai mare proportie e vorba de petrolul din Romania, e fals ca se spune despre barilul din afara....e un exemplu de prosteala pe fata care ne este data cu lingura!Adica ei folosesc petrolul romanesc...dar scumpesc ca si cum ar folosi doar petrol adus de peste hotare!...si mai grav e ca lumea ii crede!
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #92
      Da ma rog, aici sunt multe magarii si controverse, dar ideea e ca 55-60% parca din titei e importat si restul e productie proprie, sau ceva de genu'.

      PS: arde-i-ar focu'... Importatori, intermediari si toate cele.

      Comment


      • #93
        Cam trei sferturi e petrol romanesc....restul sunt minciuni ordinare!De fapt...peste tot numai minciuni ordinare!
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #94
          Azi am vazut intrun omv sprint diesele 4.26 deci iar cu 5 bani mai mult sa ieftinit acuma citeva zile cu 6 bani acum a crescut cu 11 bani
          sigpic

          Comment


          • #95
            Originally posted by Octavian___28 View Post
            Yoz: nu trai cu impresia ca numai in RO s-a scumpit motorina, ia de exemplu Austria - si acolo a sarit pretu' de 1,20 Euro/litru (unde era la 1,08 pe autostrada..)
            pai tocmai ca nu iau exemplu numai romania. am luat exemplu belgia unde motorina e cam la acelasi pret. problema care ma deranjeaza este pretul benzinei unde in belgia de exemplu e 1,49 euro/litru super 95!!! Si am mai zis intr-un post anterior unde ziceam ca in belgia cel mai mare procentaj de masini noi in 2007 sunt reprezentate de cele diesel. si totusi benzina e mai scumpa cu 0,30 euro!
            Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

            Comment


            • #96
              Da intradevar saptamina trecuta au ieftinit motorina cu 600 de lei si acuma au scumpito cu 1100 de la 4.21. la 4.15 si acum de la 4.15 la 4.26 omv
              si 4.20 la rompetrol
              sigpic

              Comment


              • #97
                Si eu ma duc in ucraina dupa motorina,de la lukoil pun...si mi se pare buna nu am problema cu ea...
                God is my copilot

                Comment


                • #98
                  Ce distanta ai de facut ?
                  sigpic

                  Comment


                  • #99
                    Iar a sarit pretul la benzina.Am auzit la radio ,dar sincer sa fiu nici nu am fost curios sa vad cu cat.Nu ma mai uit pun acolo de cati bani am si cat or intra or intra.Am o masina si pe motorina si pe benzina si siner nu mai face nici o diferenta.Ambele te rup.Mai una de 2000cmc 16V pe care nici nu mai ma obosesc sa o mai scot din parcare de ceva timp.O sa ajungem sa calculam consumul in sute de metrii in ritmul asta!
                    EX : + =

                    Comment


                    • @b45gao: "Iar a sarit pretul la benzina...nu am fost curios sa vad cu cat."
                      OMV95 = 3,9 lei/litru mai scumpa cu 0,8 lei decat acu 6 zile

                      Comment


                      • MERCI!Exact ce voriam sa aud...
                        EX : + =

                        Comment


                        • ... ma gandeam eu.
                          Oricum, cei de la OMV iti dau o minge gratis daca iei carburant de vreo 300 litri

                          Comment


                          • Da...si mingea e de calitate...e cea care se va folosi la euro 2008...numai ca a mea s-a dus dupa cateva meciuri...

                            Comment


                            • Wow...n-am stiut.
                              Deacum in colo nu mai lipesc timbrele care mi le dau ei pe oglinda din baie
                              ...si nici pe scrumiera.

                              Comment


                              • Aseara au anuntat ca Petrom a scumpit din nou motorina cu 0,09ron pe litru.
                                Oricum am vazut aseara cand am trecut pe langa Rompetrol ca si la ei era scumpita, cel putin motorina, Diesel euro 5 era 4,51 ron. Restu nu le-am memorat pentru ca nu stiu sortimentele de la ei. Deci e groasa.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google