Poti Sa Faci Din Logan Masina Sport

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by alincuza View Post
    Mai baietica, ce bun esti tu, numai ca modul tau de a te adresa lasa de dorit, asa ca trimite niste poze sa vad si eu ce spui, ca nu prea te cred
    vezi ca omul nu ti-a spus-o in nume de rau, asa ca nu trebuie sa dai in el. cred ca cel care este in necunostinta de cauza esti tu, ca nu sti ca ai limitare la 6000 ture. incearca doar pe loc sa vezi ca pana la 6000 ajunge sigur, si mai sus nu merge. si pe urma incearca asta in mers. si o sa ai dovezi singur. la 4000 ture nu e chiar sportiv cum doresti dumneata.

    la cele diesel limitarea este la 4500, vezi sa nu cumva sa fi incurcat tu oalele
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #17
      Originally posted by alindrgn View Post
      vezi ca omul nu ti-a spus-o in nume de rau, asa ca nu trebuie sa dai in el. cred ca cel care este in necunostinta de cauza esti tu, ca nu sti ca ai limitare la 6000 ture. incearca doar pe loc sa vezi ca pana la 6000 ajunge sigur, si mai sus nu merge. si pe urma incearca asta in mers. si o sa ai dovezi singur. la 4000 ture nu e chiar sportiv cum doresti dumneata.

      la cele diesel limitarea este la 4500, vezi sa nu cumva sa fi incurcat tu oalele
      nu dau in el, doar ca varsta lui e mai mica decat a mea si nu mi-a placut exprimarea. si eu cred ca a fost ironic.

      Originally posted by detail View Post
      Vrei sa-ti trimit eu poze cu dci-ul peste 4000 ca sa nu-l mai superi pe "baietzica",sau cu fratele mai mare 1.4 16V pe benzina de la Renault cu 6500+.
      Si eu nu sunt baietica eu sunt "nenea" pentru tine...
      Ai Pathfinder pe benzina?
      Nu am folosit baietica in discutii cu tine. da am pathfinder pe benzina si e preparat de Roush
      Last edited by alincuza; 22 April 2009, 22:39. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #18
        pai am fost ironic, normal... Daca nu citesti manualul masinii tale, niciodata n-ai s-o intelegi si n-ai sa o poti intretine cum se cuvine.


        Secretul durabilitatii motorului 1.4/1.6 este talpa. Trebuie sa utilizezi toata plaja disponibila de turatii, altfel ajungi sa te plingi ca taximetristii, ca loganul e de c.cat, in vreme ce ei nu depasesc 2000 de ture.

        Condusul sportiv este altceva, ala il faci doar in spatii in care nu-i afectezi pe altii. Condusul sportiv inseamna pe linga turatii mari, viteze mari si viraje atacate agresiv. Atentie la trafic.
        _
        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

        sigpic

        Comment


        • #19
          Eu nu vreau sa ma laud aici ... vreau doar sa stiu daca merge cineva asa cu masina si cat rezista, atata tot. totusi e logan...

          Originally posted by dsign View Post
          pai am fost ironic, normal... Daca nu citesti manualul masinii tale, niciodata n-ai s-o intelegi si n-ai sa o poti intretine cum se cuvine.


          Secretul durabilitatii motorului 1.4/1.6 este talpa. Trebuie sa utilizezi toata plaja disponibila de turatii, altfel ajungi sa te plingi ca taximetristii, ca loganul e de c.cat, in vreme ce ei nu depasesc 2000 de ture.

          Condusul sportiv este altceva, ala il faci doar in spatii in care nu-i afectezi pe altii. Condusul sportiv inseamna pe linga turatii mari, viteze mari si viraje atacate agresiv. Atentie la trafic.
          Ma rog poate exprimarea mea nu a foat una din cele mai reusite, insa nu stiu care din noi accepta sa fie tratat ironic, fie si pe un forum
          Last edited by alincuza; 22 April 2009, 22:44. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #20
            s-a zis mai sus, se poate 200 000 km (pe dan.gutu il stim demult, si stim foarte bine ca nu vorbeste avioane)

            la mine, la stilul pe care l-ai vazut, banui, in filmari, se poate de 120 000 km incoace si inca nu da semne de oboseala. Nici macar planetare...

            Asa ca go for it. Nu stiu in ce masura te va multumi trecerea de la 264cp la 75cp
            _
            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

            sigpic

            Comment


            • #21
              cum adica totusi e logan? iar incepem discutia despre 'dacia' in general. pun pariu ca daca era loganul denumire de masina de la alt producator auto nu ar mai fi fost 'totusi e logan...' deja ma deranjeaza oamenii astia care fac discriminari intre modele auto numai pentru simplul fapt ca un model de masina este sub o sigla si alt model sub o alta sigla.
              de daewoo nimeni nu zice nimic, sau de sparkul de la chevrolet. doar loganul, ca deh..e dacia
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #22
                Eu am mers de curand cu a lui taica-miu,tot Logan 1.4,o panarama ,el sare de suta, doar in depasiri de carute si o schimba pe a5a la 60-70 la ora.Parerea mea este ca masina cu cat ii dai mai multa forja, cu atat merge mai bine.
                LOGAN--> <--TOYOTA

                Comment


                • #23
                  Originally posted by alincuza View Post
                  nu dau in el, doar ca varsta lui e mai mica decat a mea si nu mi-a placut exprimarea. si eu cred ca a fost ironic.
                  Varsta nu are nimic de-a face cu competenta, poti muri prost la venerabila varsta de 101 ani. Aici este vorba de experienta unui membru respectat al clubului, care la intrebari naive (motoarele Renault sunt motoare performante, iar cele in 8 supape sunt deosebit de rezistente) cred ca are dreptul la raspunsuri ironice...

                  Comment


                  • #24
                    Poti sa faci din Logan masina sport

                    NU

                    si am pus punct discutiei
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      offtopic: ce audienta are topicul asta) si replici pe masura.

                      zice bine ce zice detail. aici tine mult si de experienta omului, nu numai varsta.
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #26
                        inteleg ca linkurile nu merg, le dau altfel


                        Parcare Pitesti

                        Pe Babarunca, prima filmare

                        Pe Babarunca, cu turometrul in prim plan

                        Filmare mai veche, unde am nimicit un Passat, in a2a
                        _
                        B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Vezi ca sunt unii pe la RenaultSport care deja au facut-o...masina sport: Logan Cup.
                          Si altii care alearga pe ele!
                          Last edited by detail; 22 April 2009, 23:05.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by dsign View Post
                            s-a zis mai sus, se poate 200 000 km (pe dan.gutu il stim demult, si stim foarte bine ca nu vorbeste avioane)

                            la mine, la stilul pe care l-ai vazut, banui, in filmari, se poate de 120 000 km incoace si inca nu da semne de oboseala. Nici macar planetare...

                            Asa ca go for it. Nu stiu in ce masura te va multumi trecerea de la 264cp la 75cp
                            Multumesc pentru raspunsuri

                            Comment


                            • #29
                              Nu te speria sa mergi turat, eu merg cu ea ba normal ba turat e 50/50 balanta, imi place, masina are aproape 200.000 km. (1.4), insa ii dau numai in linii drepte, fara sa scartai rotile (poate putin cateodata la plecarea de pe loc), si schimb la 5500 (la inceput schimbam la 6000 dar nu are rost caci dupa 5500 pierzi timp cum se spune). La drum lung nu-mi pasa consumul, tata spune ca daca trec de 90 km/h consuma, nu-mi pasa pana la 160 km/h e garantata, tine, mai bine bag mai mult carburant dar stiu o treaba, nu merg la consum. O seara buna.
                              4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                              Comment


                              • #30
                                Inca o dovada de pur subiectivism. Daca iei una bucata CL 55 AMG si scri Dacia in loc de stema Mercedes, are loc un fenomen paranormal: Brusc masinii ii scade valoarea, motorului ii dispar cel putin 300 de cai putere, daca se tureaza mai mult de 3000 RPM se caleaza sau va necesita segmentare iar viteza maxima va fi 140 km /h...apoi incepe sa apara rugina, apar greierasi, veveritze, iepurasi si Ileana Cosanzeana calare pe un chopper american verde, cromat si cu cosuletul lui Scufita Rosie plini de morcovi roz culesi de pe taramul Vrajitorului din Oz....In concluzie da-i frate turatii si n-o mai menaja ca iti garantez eu ca n-o sa vezi motor Renault demontat prea curand de la turatii ridicate...de fapt nu prea ai sa vezi motor demontat de Renault, in general....fir-ar mama ei a dreaq de mecanica si soferie...strainii le da pe autostrazi sute de km turatii de nu mai poate duce motorul si n-au nici pe draq si cand le cumpara romanii de acolo zic ca au doar "50.000" km si ale noastre nu duc ca scrie "Dacia" pe ele..................ce face un simplu cuvant din oameni...
                                Last edited by darksid3; 22 April 2009, 23:13.
                                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google