Pozitionare Roata Rezerva

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pozitionare Roata Rezerva

    Salut,am un logan ph2 1,6 16V si as vrea sa ii pun GPL cu rezervor toroidal adica in locul rotii de rezerva deoarece am nevoie de spatiul din portbagaj,intrebarea e:Unde sa pun roata de rezerva ca am se intampla sa ai nevoie,sa imi dea cineva niste idei va rog si sa imi spuneti daca merita sa pun GPL pana la urma,ma ajunge la 2400 lei.
    Multumesc anticipat

  • #2
    Iti cumperi un kit antipana si renunti la roata de rezerva.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Esti in aceeasi situatie ca mine
      Rezerva am pozitionat-o pe balcon,o iau la masina doar la drumuri lungi.Am si kit anti-pana,dar asta cred ca-i frectie la picior de lemn....
      Drumuri bune sa ai!
      Forum neinteresant. Delogat definitiv.

      Comment


      • #4
        Cat despre roata de rezerva, eu o tin in masina doar daca am loc in portbagaj. Daca sunt nevoit sa iau mai multe bagaje, imi este suficient kitul antipana.
        Last edited by valeriuciprian; 14 October 2014, 22:24.

        Comment


        • #5
          cred ca o sa iau un chit antipana,cam cat costa si care sunt mai bune?

          Comment


          • #6
            Am avut si eu problema aceasta. Am GPL 'din fabrica'.

            Cea mai buna solutie este o roata de rezerva ingusta. Eu am gasit in targ cu 100 de ron gata adaptata pentru Logan.

            Ocupa foarte putin spatiu si este mult mai de ajutor in caz ca faci pana.

            Logan GPL 1.4

            Comment


            • #7
              Nu ar fi o idee proasta cu roata ingusta,era si mai simplu daca aveam breack dar na,e bun si sedan

              Comment


              • #8
                Originally posted by andrei377 View Post
                Nu ar fi o idee proasta cu roata ingusta,era si mai simplu daca aveam breack dar na,e bun si sedan
                Ai montat instalatia GPL? Ce solutie ai adoptat pentru rezerva?

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google