"poznele" Lui Dorinik

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #2
    bravoo cu exceptia a 2-3 poze...restu sunt super...felicitari.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Foarte frumoase, bravos. Mai ales cele cu zapada...si nelipsita pata de rosu din peisaj

      Comment


      • #4
        Mai pune.
        Incearca grupuri de 4 5 maxim, asa sunt greu de urmarit.
        Pana acum mi-am facut o parere, dar vreau sa mai vad cadre si apoi o fac publica (pe ea, parerea).
        sigpic

        Comment


        • #5
          Bun venit pe forum...vad ca e primul contact cu forumul Logan Club.
          Foarte frumoase peisajele...keep up the good work
          Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari

          Comment


          • #6
            Va multumesc frumos pentru incurajarii , insa aspetp si critici si mai ales sfaturi

            Comment


            • #7
              Incurajari...critici...sfaturi...sa o luam amestecat...
              Critici...Vezi ca a patra poza e inclinata...
              Sfaturi...Atentie la incadrarea orizontului sau aceasta "defectiune" se poate remedia dupa aceea pe calculator
              Incurajari...Lumina buna...ca mana se vede
              Succes.
              sigpic

              Comment


              • #8
                Tu mai urca un set si o sa ai parte de critici de la mine, evident constructive!
                sigpic

                Comment


                • #9
                  pozele sunt un pic mai vechi , dar tin foarte mult la ele
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    frumoase pozele ultimile 2 imi aducc aminte de niste vremuri
                    laureate 1.5l, albastru marin

                    Comment


                    • #11
                      Hai sa o luam cu inceputul:
                      1. calitate de 2 lei, probabil cu un telefon. Cascada prost incadrata, taiata in dreapta in schimb am un copac care imi intra in ochi.
                      2. niste multi copaci... eu nu vad nimic. A, e prost focalizata si arsa. Calitate de 2 lei.
                      3. Imi place mult. Nu e cea mai fericita incadrare, dar e bine focalizata, spune ceva, culori extraordinare.
                      4. Neagra si orizontul pica in dreapta. Aici ai tinut cont de regula incadrarii, mai mare atentie cu orizontul si luminozitatea.
                      5. o bucata de sosea taiata si trantita pe mijloc. Pe langa asta jumate e subexpusa, jumate supra. Pentru imaginea faceai asa: O poza cu luminozitate buna pe in stanga si una cu luminozitate ok in dreapta, dupa photoshop.
                      6. imi place. e cam ciudat cadrul, pica in jos. Dar e ok.
                      7. nush ce sa zic. E draguta, dar prost incadrata. nush ce sa zic. Daca era o imagine de toamna, frunze...
                      8. poza asta m-a lasat masca. Sa ai un asa cadru si sa freci cireasa aia in mijloc. E prea puternic contrastul si nu e ok pe mijloc. Reguli de incadrare... E pacat, era un super cadru!
                      9. ok incadrata, dar nu zice nimic, basca ai o bucata de logan acolo.
                      10. O imagine super de iarna. Masina aia nu mere acolo, dar e ok. Ce nu imi place e coltul ala de cladire. Oricum, din ce in ce mai bune;)
                      11. Imi place mult, culori bune dar... orizont stramb si copacii taiati. Daca lasai copacii intregi si mai luai din zapada de jos, era mai bine, nu?
                      12. un deal cu o frunza in dreapta sus?
                      13. transfagarasanul... Frumos. Incearca ori sa prinzi toata bucata de unde faci poza (partea de jos) ori sa o scoti de tot. E ciudat sa o incadrezi pe asta. Sunt prea multe elemente care dau impresia de orizont.
                      14. Tie ce iti zice asta? Mie nimic.
                      15. Prost focalizata si pe centru. Incearca sa prinzi centrul de interes (pisica) in dreapta jos.
                      16. Poate cea mai buna. Culori ok, destul de bine incadrata.
                      17. Curu gastii?
                      Pozele sunt decente spre bune.
                      Incearca sa faci mai putine. Iesi la pozat si fa maxim 36 de poze, ca la film. Dupa 4 5 drumuri facute aiurea o sa te inveti sa alegi din ochi ce merita si ce nu merita tras. La incadrarea am vazut ca ai inceput sa iti dai drumu din ce in ce mai ok.
                      Incearca sa iti impui o tema, sa zicem golanu' ala rosu. Fa maxim 15 poze, sau seturi de 15, si vezi cate iti ies ok. Dupa 2 3 seturi urca 4 poze cu ce ti-a iesit.
                      AICI ai cateva idei. Astept cu maxim de interes sa vad ce scoti.

                      PS - daca nu vedeam o imbunatatire sau un potential nu imi bateam capu sa scriu, asa ca ia ca pe un ajutor ce am zis eu si nu ca pe o critica.
                      Lumina faina!
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Multumesc petru sfaturi , sunt bine venite mai ales ca sunt incepatoare si vreau sa iasa ceva frumos .
                        Astazi am stat toata ziua si am facut poze, nu pe logan ca nu a fost acasa insa pe un suport de lumanare , din multimea de poze o sa pun numai 2 .

                        Comment


                        • #13
                          alb-negru si color
                          Attached Files

                          Comment


                          • #14
                            Dragut.
                            Incearca sa muti lumanarea in dreapta. Orizontul e bine pozitionat, dar fa-l drept.
                            Daca ai chef, pune si o lampa deasupra ta, lumina sa vina de deasupra pe obiect si ina in dreapta jos, in spate undeva. O sa ai mai multa profunzime.
                            Bravo!
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Multumesc pentru sfat
                              Iata ce a iesit :P
                              Attached Files

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google