Prestige Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Prestige Vs Sandero

    Dragi prieteni ce credeti ca este mai bn sa imi cumpar un Sandero decat un Prestige (amandoua cu motorizari 1.5 dci 85 cp) , si apropo cand apara la vanzare Sandero in Romania???

  • #2
    Nu stiu ce sa-ti zic sa-ti cumperi! Iar de sandero cica pe la toamna.
    KISS FM 1.4 MPI sigpic

    Comment


    • #3
      Eu as zice prestige , orice lucru la lansare are anumite bug-uri , adica eu unu intotdeauna ma feresc sa-mi iau ceva nou aparut , las 6-7luni (in cazul unei masini) 2-3luni in cazul unei electronice sa treaca de la iesirea pe piata

      sigpic

      Comment


      • #4
        Eu din contra, as zice ca sandero ar trebui sa fie superior lui lgn.
        Nu vad la ce-ar putea sa fie bug uri in plus fata de lgn. In minus, da. Referitor la 6-7 luni asteptare, nu stii, isi revine leul, iar or sa zica ca trebuie sa scumpeasca.

        nu mai dati "quote" la ultimul post
        Last edited by Seba; 28 March 2008, 11:39.

        Comment


        • #5
          Sandero este totusi mai noua iar daca e sa o cumperi cand apare o sa fii printre putinii care o sa aiba la inceput in orasul tau.... poate fi considerat si asta un atuu. LGN este mai spatios la portbagaj si ampatament... asta depinde de ceea ce ai tu nevoie.
          Ambition

          http://www.loganclub.ro/forum/golane...s-t2538p9.html

          Comment


          • #6
            Eu nu vad de ce s-ar compara un sedan cu un hatchback. Dar ma rog, daca vreti, in comparatie, Sandero ar castiga si la pret si la dotari.
            Si Sandero o sa apara la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #7
              Hatchback-ul are un plus la parcari in Bucuresti. Si-asa loganul intoarce ca petrolierul Independenta...
              Apropo, stie careva diametrul de bracaj la Sandero?
              Last edited by Seba; 28 March 2008, 11:39.

              Comment


              • #8
                aceasi platforma

                SANDERO este construit pe aceiasi platforma cu LOGAN adica acelasi ampatament si ecartament ;)

                Comment


                • #9
                  Originally posted by SoNyKeL View Post
                  Eu as zice prestige , orice lucru la lansare are anumite bug-uri , adica eu unu intotdeauna ma feresc sa-mi iau ceva nou aparut , las 6-7luni (in cazul unei masini) 2-3luni in cazul unei electronice sa treaca de la iesirea pe piata
                  Sustin si eu

                  Comment


                  • #10
                    Nici una.strange banii acolo poate iei ceva mai adevarat.

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by Manolo View Post
                      SANDERO este construit pe aceiasi platforma cu LOGAN adica acelasi ampatament si ecartament ;)
                      Da, cum sa nu...
                      Si daca vad ca tot le stii pe toate, demonstreaza-mi si mie afirmatiile tale.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Backup ... sustine-ti ideea ... de unde pana unde aceiasi platforma?
                        on topic ... sustin si lumea care zice k orice masian la start-up are bug-uri ... ganditi-va lgn la rasarituri ce buleli a dat ... binenteles ca nu e obligatoriu dar esti pregatit sa bagi 10k la ruleta asta?
                        sigpicMy ride

                        Comment


                        • #13
                          Daca pe Sandero nu vor tremura toate plasticele,atunci ia-l pe ala daca nu vrei sa imbatranesti cu nervii )

                          Comment


                          • #14
                            @manolo: ambele sunt pe platforma B, asta-i adevarat, dar difera indicativii de dupa "B" si oricum, masinile pe aceasi platforma tehnica nu inseamna ca au aceleasi dimensiuni neaparat. ce, clio e cat loganul? Clio 1 e cat clio 3? Ca tot platforma B sunt amandoua clio-urile...platforma tehnica se refera la dimensiuni apropiate, functii si piese comune, motorizari, ecu-uri...
                            Last edited by Seba; 28 March 2008, 11:45.
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #15
                              Intr-adevar, Sandero este facut pe aceeasi platforma cu Loganul, adica B0. Dar asta nu inseamna ca si ecartamentul si bracajul va fi identic.
                              Cat despre Sandero....stiu ca va avea sistem ABS Bosh 8.1 (fata de 8.0 al Loganului), deci va fi de generatie mai noua, f probabil si mai eficient. Cat despre interior, micile modificari pe care le-am vazut in numeroasele poze de pe internet si reviste de gen pare mai altfel...mai interesant cel putin. Senzatia de low-cost sigur va fi la ea acasa si in Sandero, dar asta nu inseamna ca nu e o masina demna de luat in seama. Totusi, deocamdata nu este anuntata motorizarea de 1.6 16V pe Sandero. De ce oare?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google