Prestige Vs Sandero

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca e o masina mai noua sandero ar trebui sa fie si mai buna. Acum depinde de dotari si motorizari vs. pret. Dar daca pretul va fi cu 2-3k peste prestige s-ar putea sa iei in calcul si alte masini straine noi. Parerea mea e ca e ciudat oricum sa vorbesti despre o masina pe care nici macar n-ai vazut-o, ce sa mai zic de un test-drive...
    If everything seems under control, you`re just not going fast enough...

    Comment


    • #17
      Originally posted by ingerul View Post
      Totusi, deocamdata nu este anuntata motorizarea de 1.6 16V pe Sandero. De ce oare?
      Pentru ca o sa se lanseze ulterior, prin 2009, odata cu versiunea E3.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        Eu unul as alege prestige fara nici o indoiala....Doar pt motorul pe care il are(forta frate:P). Daca il vor pune si pe sandero...Ar fi o treaba dar cred ca sandero 16v va fi mai scump decat loganul in 16v... I stick to my prestige:P
        To be or not to be....???

        Comment


        • #19
          Prestige,e mai spatioasa si motor mai puternic.Imi place si Sandero,dar nu l-as alege.
          Forum neinteresant. Delogat definitiv.

          Comment


          • #20
            E cam devreme deschis thread-ul asta din moment ce Sandero nici nu a aparut bine pe piata!Sa mai asteptam o perioada pana ne facem o idee!Eu o sa-mi dau cu parerea cand o sa conduc un Sandero...Deocamdata l-am vazut doar in poze si la TV!
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #21
              Sandero Prestige 1,6 8v si Logan Prestige 1,6 16v sunt la acelasi pret, deci depinde de preferintele fiecaruia.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #22
                Parerea mea ca Sandero ,prin infatisarea ei ,va atrage mai mult clientela de sex feminin.

                Comment


                • #23
                  Merg pe Loagan ph2 prestige
                  Astra J 1.4T 140cp Enjoy Power Red

                  Comment


                  • #24
                    Sandero 1.5 dCi rosu
                    DSC03216.JPG
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      Mai eu zic ca sandel asta nu se mai merita acuma ca astia pe logan au facut acel facelift atat interior cat si exterior,mai sunt si motoarele care pe sandero sunt cele mai slabe fata de ce e montat la prestige .Eu unul care sunt fan sedan si asa cum am vazut ca la romani cel mai apreciat e sedanul nu prea cred ca multi vor cumpara asa ceva fata de logan.Parerea mea.
                      Welcome to the Club, We Have Jackets !

                      Comment


                      • #26
                        @andrei...Tre sa recunosti ca chiar daca sunt la acelasi pret diferenta dintre motoare face sa-ti iei logan. Din experienta proprie, cand bag piciorul in ea la 4000 rpm chiar 5000 rpm tot trage motorul, ceea ce nu cred ca se intampla la opt valve,sau poate se intampla dar nu e asa de sesizabil, datorita curbei de cuplu care e optimizata la 16v. I-am dat masina mea cuiva care a avut 1,6 8v si a ramas impresionat de ce nerv are "motorasul" asta in 16v mai ales in plajele superioara de turatii. Dar totul depinde de ce vrei de la o masina. Eu unul cum am zis si mai sus 16v as alege fara sa clipesc oricand.
                        To be or not to be....???

                        Comment


                        • #27
                          Logan rules !

                          Sandero e urat cu spume.... Mai ales la rotile din spate are niste fante de poti sa iti pui jenti de 21''.... Acolo mi se pare ca au facut-o la misto.

                          in interior e strimtorat rau Sandero .... Plus roata de rezerva sub masina HORROR !

                          Comment


                          • #28
                            Nu dau Loganul 1,6 16 valve pe Sandero, nu se compara, poate femeile gandesc altfel, e normal..
                            sigpic
                            Maică, ce mafioți de treabă !!!

                            Comment


                            • #29
                              si oricum sandero prestige e in valve si logan prestige e in 16 v. diferenta de 15 cai + cuplu.

                              de atata timp e deschis topicul, de ce nu se muta la vs...?
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • #30
                                Sandero ... arata frumusel si e mai usoara -> acceleratia mai buna ... eu prefer mai mult hatchback`urile ma atrag mai mult ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google