Preturi Nesimtite La Stilouri De Retus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Dute la un service dacia/renault, roaga pe cel de la laboratorul de vopsea sa se uite la codul vopselei si iti face 100grame.
    Acum depinde si de service, daca vand vopsea si pentru exterior sau folosesc laboratorul doar pentru service.
    Incearca sa cauti vopsea ixell, au paletarul cel mai apropiat de cel dacia/renault.
    Mai mult de 35lei nu ar trebuii sa coste.
    Last edited by al!n; 22 February 2012, 19:22.
    AG 16 Y M A

    Comment


    • #17
      eu am cumparat - montat - vopsit un eleron la ei (reprezentanta)si mi-au dat cam 200 g de vopsea. le-am dat 50 de lei acum 2 ani - spaga sau contracost ca mi-a dat ce le ramasese de la vopsit poti sa interpretezi cum vrei
      fara

      Comment


      • #18
        nu cumparati asa ceva!!! mai bine beti o bere de banii aia , am incercat eu si nu recomand nici la daciile ruginite din 90

        Comment


        • #19
          Am comandat stiloul de retus la Renault Serus Bd Timisoara. Foarte amabili, de fapt cum ar trebui sa te trateze orice vanzator in Romania. Inainte sunasem la vreo 2 reprezentante Dacia si m-au luat cu "N-avem!" si nici macar nu mi-au spus ca pot aduce la comanda.
          Pret aprox 44 roni. Timp max de livrare 2 sapt.

          Comment


          • #20
            eu am comandat in vreo 3-4 locuri si n-au fost in stare sa imi aduca in niciunul ... de fapt se schimbase codul si n-au fost in stare sa comande pe codul nou.
            Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

            Comment


            • #21
              Deci, eu am niste zgarieturi pe portbagaj si in si pe lateral, pe aripa si usa, sunt destul de fine. Ce sa fac, sa iau polish sau sa iau creion corector? Am citit mai multe topic-uri in care ziceau ceva de polish-uri M1 sau din astea. Astept pareri ceva, multumesc!
              Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

              Comment


              • #22
                Așa cum au mai spus și alții, confirm și eu că creionul corector e o mare porcărie.
                sigpic

                Comment


                • #23
                  Ia polish, lasa creioanele de retus. Daca sunt zgrieturi fine foloseste o pasta pentru polish. Este un topic in care se vorbeste doar despre asa ceva, sincer nu imi mai aduc aminte cum se numeste dar nu costa mai mult de 20 lei
                  MY CLA

                  Comment


                  • #24
                    Merci mult, acum ma uitam la ceva cu Turtle wax, dar mi sa parut cam scumpicel, gen 70 de lei...nu stiu daca merita, creion corector si polish. Poate la banii astia iau polish si ceara.
                    Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

                    Comment


                    • #25
                      Setul de reparatie de la TurtleWax este pe la Carrefour. Costa in jur de 70 de lei, contine 1 creion, 4 piese abrazive, un spray pentru bucatile abrazive, ... Este foarte bun. Mi-a scos o zgarietura sanatoasa pe bara. Am dat dupa 3 straturi de ceara lustruita ca lumea si apoi cu o solutie pentru stralucire. Nu se mai vede, nu s-a luat la spalat. Delimiteaza zona unde lucrezi cu piesele abrazive. Pe YouTube este si un film despre acel set.

                      Mi-am luat teapa cu pasta pentru revigorat cauciucuri de la TurtleWax. S-a dus foarte repede, desi am spalat cauciucurile de 3 ori cu solutia lor speciala. O poti folosi doar cand vrei sa vinzi masina, sa impresionezi cumparatorul pe moment ca stralucesc de frumusete.

                      Comment


                      • #26
                        salut, stilou de retus am cumparat eu, dar nu se potriveste culoarea. eu am folosit culoarea albastru marin pe un logan din 2007 si la unul din 2010, nu se potriveste deloc, parca era o firma cu S...., ca cele din Carefour. am renuntat sa-l mai folosesc.
                        sigpic
                        Asigurari Rca, Casco,Locuinta, Viata,etc...

                        Comment


                        • #27
                          Am luat polish Prevent pana la urma. Am facut masina ca si noua! La zgarieturile mai adanci erau ceva probleme dar le-am mai lasat si asa ca nu se vad
                          Prestige Ph2 1.6 16V, 105 hp, Rouge de feu.

                          Comment


                          • #28
                            Stilourile de la Sinto ce se fasesc prin Auchan sunt fix p.... Eu am luat asa ceva si nici nu prea bate culoarea , plus ca in cateva saptamani vopseaua aplicata incepe sa crape, nu se exfoliaza.
                            La fel este si cu spray-urile de la ei, culoarea se potriveste, sau cel putin la mine alb artika dar este aceeasi poveste, se exfoliaza.
                            Daca vrei creioane retus bune mergeti la Policolor si va face ce culoare vreti voi si costa 18 lei.

                            Comment


                            • #29
                              Eu nu stiu cum cineva ar pune botul la creioanele astea,is niste kkt-uri nu rezolvi nimic cu ele.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google