Preturi Service

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Preturi Service

    sal la toata lumea.
    Am fost cu loganul in service si am schimbat cate ceva pe ea asadar vreau sa va pun in tema cu unele preturi...masina are 114.200 km,majoritatea facuti in afara Romaniei.
    cap bieleta directie stg-218.49 cap biel dir dr-218.49
    rulment fata-139.46 antigel-24.37
    placute fr-176.05 filtru ulei-31.09
    filtru aer-42.02 ulei motor-88.24
    corp bieleta directie-129.83 reglat directie-71.50
    Iar pe langa "scorurile" astea mai adaugati si ora de munca care este de 50 lei/ora.
    Asa ca ma asteptam sa incep sa schimb pe ea dar nici in halul asta si cine are nevoie de chestiile astea sa se pregateasca cu bani ca e jale .

  • #2
    am patit-o si eu cu un service zilele acestea !

    am masina pe casco ca e in leasing si m-am dus sa o repar la o portiera stanga fata ce avea pe ea o zgaraietura de 2-3 cm, o aripa spate stanga cu o zgaraietura de 12-14 cm si bara din spate - aia unde e numarul - de vopsit toata ! pret : 17 mil ! deci or fi materialele si mana de lucru scumpe dar totusi....e prea mult !

    naspa moment....

    Comment


    • #3
      dar nu e mai usor sa le iei la o traime de pret din diverse locatii si sa le montezi ,,in spatele blocului" sau la un nene care stie? vecin prieten etc? cred ca ai iesi ceva mai ifetin
      sigpicMy ride

      Comment


      • #4
        dar daca iti pica cand esti pe la mare....o sa tipi de o sa te aud eu )))

        Comment


        • #5
          si crezi ca o sati pice din vina mecanicului.....fii serios daca ese din garantie pui piese de origine la orice mecanic bun ca siguri gasesti si in spatele blocului macar unul intrun cartier care cu siguranta e mai bun decat 10 din service dealer....zii ca nui asa
          --------
          ma refer doar la mecanica la tinichigerie,service ca sunt destule dar exclus dealer
          ---------------------
          parerea mea
          Mai bine taci si doar pari prost .. decat sa vorbesti si sa inlaturi orice indoiala !!!

          Comment


          • #6
            Oricum ai dao ,astia de la dacia au cele mai mari preturi la manopera.
            Te ard si ei cat pot mai ales cand este masina in garantie si esti obligat sa mergi la ei.
            Dupa ce o iesi masina mea din garantie o sa caut un service particular cu preturi accesibile si asta e treaba.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Stavros View Post
              dar daca iti pica cand esti pe la mare....o sa tipi de o sa te aud eu )))

              sunt de la mare, si daca mi se strica ceva o repar cum o repar de ani de zile, singur cu piese noi si de origine pe cat se poate mai bune ca cele de origine si fac si economie, asta era ideea

              si crede-ma ca aici la dacia, olteanu are printre cele mai mari preturi din tara
              Last edited by DeLuXe; 24 July 2009, 01:43. Reason: Automerged Doublepost
              sigpicMy ride

              Comment


              • #8
                Si eu mai ma duc la revizie la dacia anul acesta ca la anu expira garantie cand trebe sa fac revizia de 3 ani si nu mai maimduc la ei cea de 2 ani este 270 ron pretul mi se pare foarte mare sa schimbe uleiul, filtrul ulei si aer!

                Comment


                • #9
                  mariane, pai tu ai platit la service daca masina e in garantie?

                  Comment


                  • #10
                    Pai cand faci revizia de an sau indiferent de ce o faci,tu Stavros nu platesti si manopera?
                    Ce daca este masina in garantie ca in afara de cosumabilele schimbate de ei platesti si manopera,ca doar din asta traiesc si astia de la servisurile Dacia.
                    Cand o iesi masina din garantie pot sa schimb si eu un ulei,un filtru sau orice altceva ce pot face eu acasa,de altfel cum faceam si la vechea dacie.
                    Diferenta de pret,adica manopera celor de la dacia o bag eu in buzunar la loc si beau o bericica si mananc un gratar.
                    Doamne fereste de probleme grave la motor sau la calculatorul masinii ,ca atunci te duci la service vrei nu vrei.

                    Comment


                    • #11
                      aaaa.da da, dar eu m-am dus cu uleiul, filtrele mele. le-am cumparat de la alt magazin. doar i-am dat 50 ROn pentru un schimb de ulei si filtre !

                      Comment


                      • #12
                        Pai vezi.
                        Si cand o iesi masina din garantie ai 50 de lei in plus in buzunarul tau.

                        Comment


                        • #13
                          cred ca nu o sa am, ptr ca peste 3 ani nu o sa mai am masina asta ! stiu ca se da spaga, dar eu nu le dau nimic. acum am masina in service de o saptamana ! e gata de 3 zile si o iau abia luni sau marti ! de ce? ptr ca aia din service asteapta confirmarea celor de la ASTRA ! ASTRA E CEA MAI NENOROCITA FIRMA DE ASIGURARI ! FUGITI DE ASTRA ! eu am patit-o acum ! e gata masina si pe ei ii doare-n cot. sunt la zi cu toate ratele si casco si tot si ei imi tin masina gata facuta ptr ca nu reusesc sa comunice intre ei ! IMPULS LEASING - ASTRA - service auto = cea mai nenorocita combinatie ! stau acu acasa ca n-am masina datorita astora ! dar sa vezi tu ce tzeapa le trag !

                          Ps: imi pare rau ca sunt nervos ...) e ca n-am masina si am fost pana la unirii si pe jos si cu autobuzul !

                          Comment


                          • #14
                            Si eu am avut masina in service pentru vopsit aripa si schimbat bara am contract cu impuls leasing si casco la unita si sunt super multumit ,cand au terminat baieti masina au si platit reparatia si dupa 2 zile am ridicat masina!

                            Comment


                            • #15
                              aveti idee cat m-ar costa prima revizie???am cu ea 19 000 si incarte scrie ca se face la 20 000..am 1.4..nu i-am schimbat nici uleiul..nu i-am facut nimic...am gresit???

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google