Preturi Service

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    bre, de ce vorbesti ca sa te afli-n treaba? ai tu asa un fetish la treburi d-astea, este?

    afla ca are si statie si tot ce-i trebuie si da clasa la multi mesteri cu cu cu statiile lor din reprezentanta.

    multumit?

    Comment


    • #32
      Imi place mie la nebunie cand vine cate unu care nu stie despre ce este vorba, dar stie el ca dincolo e mai bine.
      Am un service de frigidere langa piata care face din astea, fac si auto si Ac de acasa. Fara statie, doar cu butelie.
      In afara de a-i pune mai mult freon NU, are ce sa-i faca ca sa mearga "mai bine", cu toate scolile lui de "frigotehnica". Si asta nu e bine.
      Last edited by 77sky; 8 April 2014, 17:21.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • #33
        N-auzi bre ca are si statie, io despre ce vorbesc...
        Face golire, vidare, curatare si reumplere completa, fix cat zice la carte. Basca uleiu' ptr. compresor. Baga si substanta de contrast. Da' nu tre' sa-ti zic, ca stii si tu ce trebe facut. CU STATIE, da, nu cu butelia dupa el, ca la alea casnice. Apropos, l-am chemat si la ACurile de acasa si-mi racesc astea acu' de ingheata chilotii pa mine in mijlocu' lu' august.

        In reprezentante, ba face figuri aparatu', ba e plecat "la masa" baiatu' care se ocupa de AC, ba se-ncurca in comenzi si in 5min. "te termina" si iese-o porcarie, ptr. ca nu fac golire completa, daor completare la existent. Habar n-au sa umble cu statiile alea, asta-i adevaru'. Exista si exceptii, da' io n-am nimerit la ele.

        Stii bine ca in g-ral ptr. interventii de dificultate medie-grea, io unu' recomand reprezentanta din simplu' motiv ca le trec mult mai mult masini prin mana decat unui garaj de cartier, de ex....dar. in ceea ce priveste AC-u' m-am convins ca reprezentantele sunt praf si pulbere, deliberat sau nu.
        Last edited by Kojak; 4 April 2014, 16:23.

        Comment


        • #34
          Originally posted by einstein1984 View Post
          Daca baga freon in prostie ca n-are statie de umplere ci doar butelie te cred si eu ca esti multumit.

          Ia cu ceapa d-aci, domnu'!
          *Ce zici, seamana doar c-o butelie ce avem in pozele de mai jos?

          *Pozele nu-mi apartin, sunt facute recent de un alt coleg de-al nostru care a apelat de curand la serviciile celui la care m-am referit mai sus si la care am apelat si eu.
          Ii multumesc inca o data ptr. acceptul de a-i folosi pozele, si pe aceasta cale.
          Attached Files
          Last edited by Kojak; 4 April 2014, 17:57.

          Comment


          • #35
            Punem pariu c-o sa vina si o sa spuna ca tot butelie e si aia, dăcât ca are ceasuri si butoane?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #36
              Câteva date suplimentare despre aparatul folosit, TEXA KONFORT 670 EVOLUTION (cel care apare în poze):

              "TEXA KONFORT 670E este cel mai eficient model din seria 600. Toate instrumentele sunt gestionate complet automat, iar cântarirea foarte precisa este asigurata de trei cântare electronice de mare finete. Robinetii de joasa / înalta presiune sunt înlocuiti la acest model cu 2 electrovalve. KONFORT 670E este dotat standard cu sonda de temperatura wireless care se amplaseaza în compartimentul pentru pasageri, traductori de presiune înalta si joasa si o imprimanta încorporata. Testarea si diagnoza sistemului A/C prin detectarea celor mai importanti parametri cum sunt: valorile de înalta si joasa presiune, temperatura ambientala si temperatura de ventilatie din interiorul auto-vehiculului sunt automat afisate si printate."

              Comment


              • #37
                Originally posted by einstein1984 View Post
                Eu asa avea grija cu serviceuri din astea dubioase, fac si chinezii "freon" dar nu e acelasi lucru cu ala adevarat.
                Pentru stinta ta 90% din freonul din Romania este produs in China si intra in tara prin diverse firme. Ce este important la freon este puritatea sa. In China se produce R134a de mare puritate si atunci cind ajunge lotul in tara este testat sa corespunda.

                Originally posted by Kojak View Post
                Ia cu ceapa d-aci, domnu'!
                *Ce zici, seamana doar c-o butelie ce avem in pozele de mai jos?

                *Pozele nu-mi apartin, sunt facute recent de un alt coleg de-al nostru care a apelat de curand la serviciile celui la care m-am referit mai sus si la care am apelat si eu.
                Ii multumesc inca o data ptr. acceptul de a-i folosi pozele, si pe aceasta cale.

                Multumesc pentru aprecieri. Pozele sunt facute la mine la sediu si sunt ale aparatului TEXA KONFORT 670 E, asa cum sublinia si un coleg acest aparat este cel mai performant din seria 600 de la TEXA.
                Detin 2 astfel de aparate si sunt foarte fiabile si precise.

                P.S. Incarcarea cu freon la mine costa 50 ron cu tot cu ulei si solutie uv.
                Pentru mai multe detali cautati (frigoservice freon)

                Originally posted by einstein1984 View Post
                Eu asa avea grija cu serviceuri din astea dubioase, fac si chinezii "freon" dar nu e acelasi lucru cu ala adevarat.
                Am uitat sa mai spun ca in multe reprezentante auto unde ai freon de calitate este livrat de firma mea.
                Last edited by frigoservice; 8 April 2014, 13:46. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #38
                  Ciudat, credeam ca le vinde Dacia freonul, recte ii obliga sa cumpere de la ei.
                  Bun pretul oricum.
                  Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                  Comment


                  • #39
                    Nu ma refeream la dealeri Dacia, aici situatia e mai speciala. Dacia Pitesti are contract direct cu producatorul si freonul doar se imbutelieaza din iso tancuri mari in buteli mai mici si se livreaza.

                    Comment


                    • #40
                      La cat mai multi clienti multumiti, dom' Gavrila!

                      Comment


                      • #41
                        Kojak nene, fa-ti pomana, te rog zi si mie unde il gasesc pe nenea asta cu freonu'? Ca si io am nimerit la tepar anul trecut, iar la service Dacia e deja scump, cu spaga (fara isi bate joc) devine prea scump - si acum iar am nevoie. Multam!

                        Comment


                        • #42
                          Ai PM, colegu'!

                          Comment


                          • #43
                            Ia baga si mie mestere un PM..Ca suna bine ce zici tu.

                            Gata...l-am gasit si vorbit cu el la telefon,,am vazut ca are recomandari foarte bune pe alte forumuri auto.
                            O sa-i fac o vizita cat de curand...mai ales ca este vecin cu mine de cartier.
                            Last edited by Ivan Marian; 18 June 2014, 12:09. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google