PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pt Scenic daca e pina in 100KW merge o instalatie normala...daca nu ai nevoie de vaporizator mai mare etc...
    Poti merge pe STAG 4, Q-BOX, sau ISA2 (daca nu esti limitat de buget, si daca citesti putin manualul sa stii ce trebuie sa faca montatorul, altfel dai diferenta degeaba) cum au montat la un Scenic acum vreo 2 ani si ceva si dupa reglaj nu l-am mai auzit
    Sau poti merge pe Landi Renzo Evo One... cam acelasi pret si fiabile...
    Montatori...Andrei GPL de care s-a vorbit si pe aici, Autogilex parca, AGR...
    Ar mai fi AGC Zenit Pro care promite multe...Supergaz ca montator , e pe Chitilei parca...

    Bujie : nu a fost nici o suparare...a fost o observatie din partea mea...
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Originally posted by 77ACE View Post
      Eu mi-am pus la Vernesti si am tot motor de 1.6 16v,bine e Logan dar ma gandesc ca-i tot pe acolo. Instalatia e BRC Sequent 24.11 ,recomandata de baietii de acolo,cica se preteaza ff bine pe tipul asta de motor si inclin sa le dau dreptate. Eventual poti sa-i suni si cred ca o sa te indrume sa faci alegerea potrivita.
      Cat a costat toata afacerea?
      sigpic

      Comment


      • 2450 cu rezervor cilindric,pt rezervor toroidal e ceva mai mult,cu 300 de lei parca am inteles.

        Comment


        • eu unul merg tot la Vernesti unde mi-am facut deja programare pentru jumatatea lui septembrie pentru un LR EVO pe un polo deoarece mi-am mai montat o masina acolo(tot un LR dar generatie mai veche) si sunt super multumit

          Comment


          • @stoicanu: aici este topicul cu recomandari montaje, ce, cine, cum, etc ...

            Comment


            • Ati auzit ceva de MAVEXIM Targoviste?
              mi s-a recomandat instalatie Landi Renzo pentru Twingo-ul meu si cineva mi-a spus ca sunt f seriosi. am sunat la ei si mi-au confirmat ca nu pierd garantia la masina. Pretul este 2600 de lei cu rezervor toroidal.
              Cum vi se pare?
              Multumesc anticipat!

              Comment


              • nu stiu nimic despre ei dar eu unul am 2 masini montate cu LR si pana acum este super ok
                deci poti sa mergi pe lr linistit

                Comment


                • He,he , tot echipa de la Vernesti a ramas nr. 1. Au trecut aproape 4 ani de cand merg pe instalatia BRC montata la Vernesti. Nota 10 montatorilor de la Pro-Gaz Vernesti.

                  Comment


                  • Busgan
                    ce masina ai?

                    Comment


                    • 1.2 , cea care este trecuta la profil.

                      Comment


                      • Busgan
                        ai cumva motorul de 85 kw?
                        pentru ca daca il ai pe acesta masina este injectie directa si din cate am auzit doar cei de la Landi Renzo au instalatie pentru acest tip de motor

                        Comment


                        • Logan 1.2, 75 C.P.

                          Comment


                          • Busgan
                            da estemotorul normal MPI,nu cel cu injectie directa
                            eu unul te-as sfatui sa mergi pe landi renzo la Vernesti pentru ca baietii stiu ce fac si o fac ca la carte

                            Comment


                            • Ceva pareri despre Gaz Auto International Botosani?

                              Comment


                              • In cele din urma am motat instalatia gpl la AGR autogas grup.
                                Am optat pentru o instalatie dedicata un Tomasseto Stag 4 plus 4 injectoate Hana.
                                Rezervorul cilindric in locul rotii de rezerva.
                                Motajul a fost ok de 3 saptamani masina merge pe gpl fara nici o problema.
                                Sincer nu se simnte diferentza intre gpl si benzina nici la consum nici la viata motorului.
                                S-a montat pe un renault Scenic 2002 1.6 16v care la ora actula cu instalatia montata a ajuns aproape de 1500 kg si consumul este cam de 10-11 l/100km.
                                Atat consuma si inainte.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google