PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Multumesc de raspuns. Multi km fara probleme iti doresc.

    Comment


    • Tot ceea ce a zis Marian mai sus in postul #402 este adevarat.
      Am montat si eu in urma cu 1 saptamana o instalatie BRC pe un logan 1.2 din 2011, si pot sa spun ca nu este nici o diferenta intre mersul pe benzina si cel pe gaz. Consumul o sa il postez dupa 2-3 mii de km.
      Sunt atenti la detalii in adevaratul sens al cuvantului.
      Cand am fost la RAR Voluntari la omologare, baietii de acolo au dat montajul de pe masina mea exemplu altor taximetristi care erau la omologare ( lor le-a respins omologarea).
      Pt. mine s-a meritat deplasarea, m-am ales cu un lucru BINE facut!

      P.S. Nu sunt deloc supraevaluati cum spuneau niste colegi mai in spate. Evaluarea este una corecta, din punctul meu de vedere....


      P.S.S. Operatiunea a costat 2750 RON. Instalatie BRC 24.11 cu rezervor toroidal 58L. Ultima cu revizie la 30.000 km, au schimbat filtrele si acum se face si la brc revizia la 15.000 km.
      Last edited by interceptor; 28 January 2015, 23:37.

      Comment


      • Vreau sa imi montez o instalatie GPL pentru un Logan 1.4 din 2009. Un prieten mi-a recomandat AGR Bucuresti. NU i-am vazut in sondaj si vreau sa stiu daca a mai montat cineva la ei! Va multumesc anticipat!

        Comment


        • Am montat eu in iulie anul trecut si am fost multumit de cum s-a lucrat la masina.

          Sent from my N9005 using Tapatalk

          Comment


          • OldDacia
            decat acolo mai bine te duci la Vernesti si ai ce sa vezi: baieti seriosi si instalatii buna Landi Renzo si Brc
            alegerea este la tine
            bafta

            Comment


            • Si eu am montat la AGR si sunt buni baietii
              Sceni 1.6 16 v


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Va multumesc pentru raspunsuri. Probabil o sa-mi montez la AGR intrucat sunt o firma mare si presupun ca au ceva mai multa experienta in domeniu.

                Comment


                • Originally posted by OldDacia View Post
                  Va multumesc pentru raspunsuri. Probabil o sa-mi montez la AGR intrucat sunt o firma mare si presupun ca au ceva mai multa experienta in domeniu.
                  Firma mare sunt, lucrare buna fac am auzit. Si sunt promovati de Mihai Leu.
                  Nu se baga omul pentru oricine sa faca reclama ;)

                  Comment


                  • Firma mare dar o mai dau si in balarii uneori. Am o cunostinta cu un peugeot 206 care a montat tomaseto la ei si dupa cateva zile de mers cu masina se vaita ca ii consuma multa benzina pana se incalzeste si trece pe gpl. Cand s-a dus omul sa faca plinul de benzina a constatat ca in bord era pe rezerva dar rezervorul era aproape plin.
                    La peugeot se stie ca nu masoara nivelul benzinei in timp real, acul indicand in functie de consumul indicat de cb, agr uitasera sa ii monteze un "aparat" care forteaza cb sa masoare nivelul de benzina la fiecare punere a contactului.

                    Comment


                    • Originally posted by jean-blejan View Post
                      Si sunt promovati de Mihai Leu.
                      Nu se baga omul pentru oricine sa faca reclama ;)
                      Asta e argumentul tau suprem? Da-mi voie sa
                      sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                      Comment


                      • Argumentul meu a fost mai gastronomic, carnatii de Plescoi si covrigii de Buzau, nefiind prea sportiv.

                        Comment


                        • PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

                          Originally posted by bad_hrc View Post
                          Firma mare dar o mai dau si in balarii uneori. Am o cunostinta cu un peugeot 206 care a montat tomaseto la ei si dupa cateva zile de mers cu masina se vaita ca ii consuma multa benzina pana se incalzeste si trece pe gpl. Cand s-a dus omul sa faca plinul de benzina a constatat ca in bord era pe rezerva dar rezervorul era aproape plin.
                          La peugeot se stie ca nu masoara nivelul benzinei in timp real, acul indicand in functie de consumul indicat de cb, agr uitasera sa ii monteze un "aparat" care forteaza cb sa masoare nivelul de benzina la fiecare punere a contactului.

                          Asa este si la Renault si Logan 2
                          Pentru a arata nivelul corect al benzinei din rezervor este necesara montarea unei piese suplimentare care costa aproximativ 200 ron


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          sigpic

                          Comment


                          • Sal a montat careva gpl la servisul Majore in Bucuresti cum sunt baietii si ce instalatii au>???????

                            Comment


                            • Fratelli / Turcia...cauta pe aceeasi strada ca mai e un montator...
                              Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                              Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                              Comment


                              • Originally posted by Marian. View Post
                                Salut. Am montat pe data de 24.01.a.c. la Pro Gaz Vernesti o instalatie Landi Renzo pe un Logan 1.4 mpi. 2010. Inca de la primul telefon pentru programare am avut surpriza ca interlocutorul sa fie extraordinar de pregatit si explicit pentru ceea ce doream sa fac. La service-ul mai sus mentionat am gasit o echipa de tineri extrem de pregatiti, se remarcau cu calitati ca: pasi de executie bine stabiliti in montaj(fiecare facea doar anumite operatiuni).Am optat in prima instanta pentru o butelie cilindrica de 60L, dar la fata locului mi-au fost aratate 2 vehicule cu atat varianta de butelie cilindrica cat si cea toroidala pentru a-mi face o parere vizuala, urmand sa optez pentru varianta toroidala atat pentru spatiu in porbagaj cat si din motive estetice, un lucru de nota 10 pentru prezentare. In timpul montajului mi-au fost oferite detalii tehnice cu privire la instalatie si la operatiunile efectuate , atat de catre inginerul punctului de lucru, Ing. Laurentiu, cat si de catre personalul mecanic si programare. Am fost la diferite service-uri cu pretentii la care nu am intalnit profesionalismul, seriozitatea, aspectul deosebit si curat al spatiului de lucru, aparatura performanta, si personal bine pregatit de care acest service de "provincie" a dat dovada. Am intalnit in aceeasi zi clienti veniti din Jud. Olt aflati la a 2-a montare de instalatii in aceeasi locatie, tocmai pentru ca au fost foarte multumiti de prima montare. Mi-a fost recomandat sa schimb si bujiile intrucat cele montate pe masina aveau 2 electrozi. Am montat la recomandarea unei calitati mai crescute(scanteie mai puternica) si un timp de folosire mai indelungat bujii Bosch Platinum Iridium FR6KI332S de 0,7 mm. Pana la ora actuala nu am constatat nici o diferenta intre mersul pe benzina si cel pe gaz. Nota mea pentru echipa cat si pentru service este de +10.
                                Cu ceva ani in urma,dupa o indelunga informare si cateva deplasari la diverse firme de montaj GPL, invingator a iesit Pro Gaz Vernesti Buzau, motiv pentru care am preferat sa fac drumul Bucuresti-Buzau-Vernesti si retur pentru montarea instalatiei GPL.
                                La distanta de cativa ani de atunci se pare ca si azi au ramas aceeasi montatori de top. Felicitari Pro Gaz Vernesti.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google