PRETURI Si CALITATE La Firmele De Montaj GPL - FEED-BACK-uri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Pentru cei care au instalat recent, montatorii au grija la protectia anticoroziva a gaurilor din caroserie (cele date de ei)? Ma refer la fixari de rezervoare, vaporizator, treceri de conducte etc. Dau si ei cu un spray cu zinc, un mastic dupa ce pun suruburile sau nimic?
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #77
      Originally posted by ady-v View Post
      astazi la ora 9 am programare pt stag 200 la ultragaz,revin dupa cu pareri despre ce si cum....



      gata,montaj profesional,durata 2 ore,revin cu impresii dupa ceva km.
      Nu contest profesionalismul insa pe mine m-a speriat garajul in care se lucra...

      Comment


      • #78
        @einstein1984, nu pun ei mastic cei din servisurile dacia autorizate apoi cei care monteaza gaz.mie unul nu mi-au pus, am pus eu ceva mastic, dupa, in gaura din portbagaj prin care au trecut cu conducta.

        Comment


        • #79
          Originally posted by adiya View Post
          Nu contest profesionalismul insa pe mine m-a speriat garajul in care se lucra...
          Adevarat ,garajul este micut si slab echipat.In alta ordine de idei,la relanti pe gaz se aude ca un diesel.E normal?
          MCV 1.6 GPL

          Comment


          • #80
            e normal, ce se aude sunt injectoarele de GPL. si cand e turata se aud , numai ca nu o mai sesizam noi

            Comment


            • #81
              Originally posted by ady-v View Post
              astazi la ora 9 am programare pt stag 200 la ultragaz,revin dupa cu pareri despre ce si cum....

              gata,montaj profesional,durata 2 ore,revin cu impresii dupa ceva km.
              Felicitari pentru instalare GPL.

              Pentru comparatii printre alte informatii,cei care instaleaza ar fi bine sa posteze si informatii referitoare la pret:
              1.modelul instalatiei GPL
              2.tipul si capacitatea rezervorului de gaz ales
              3. pretul total la montatorul respectiv.



              Si aceasta informatie poate adauga un plus sau un minus pentru montator,cea referitoare la protectia anticoroziva a gaurilor care se dau in caroserie.
              Foarte buna mentiunea facuta de @einstein1984 Pentru cei care au instalat recent, montatorii au grija la protectia anticoroziva a gaurilor din caroserie (cele date de ei)? Ma refer la fixari de rezervoare, vaporizator, treceri de conducte etc.

              Comment


              • #82
                Originally posted by racorazvi View Post
                e normal, ce se aude sunt injectoarele de GPL. si cand e turata se aud , numai ca nu o mai sesizam noi
                ok,m-am linistit.....
                MCV 1.6 GPL

                Comment


                • #83
                  si o sa bata din ce in ce mai tare.
                  gpl-isti mai vechi pot da postari si cat de tare se aud si la cati km si de care sunt...
                  pe mine acum la 50k-km pe gpl au inceput sa ma deranjeze am tomasetto.

                  ,,DE_TOATE,,

                  Comment


                  • #84
                    Originally posted by Busgan View Post
                    Felicitari pentru instalare GPL.

                    Pentru comparatii printre alte informatii,cei care instaleaza ar fi bine sa posteze si informatii referitoare la pret:
                    1.modelul instalatiei GPL
                    2.tipul si capacitatea rezervorului de gaz ales
                    3. pretul total la montatorul respectiv.



                    Si aceasta informatie poate adauga un plus sau un minus pentru montator,cea referitoare la protectia anticoroziva a gaurilor care se dau in caroserie.
                    Foarte buna mentiunea facuta de @einstein1984 Pentru cei care au instalat recent, montatorii au grija la protectia anticoroziva a gaurilor din caroserie (cele date de ei)? Ma refer la fixari de rezervoare, vaporizator, treceri de conducte etc.
                    deci:stag 200,rezervor toroidal 42 litri[am mcv],2300 roni.
                    MCV 1.6 GPL

                    Comment


                    • #85
                      ieri am facut revizia de 1000 km,au reglat un pic consumul[era 10%,cam mare circul cam 30% in bucale si restul afara],au reglat plutitorul pt ca mergeam cam 200km pe rosu.oamenii cam acri pt ca i-am pus la treaba.in schimb sunt foarte multumit de tomasetto.
                      MCV 1.6 GPL

                      Comment


                      • #86
                        1. Tomasetto STAG 200
                        2. 55L , cilindric, multivalva tomasetto
                        3. 2100 RON montajul la AGROM ROMANIA

                        dupa primii 800km, mi se pare ca functioneaza excelent

                        Comment


                        • #87
                          aceasi configuratie am sunat azi la noi in craiova si cer 24 mil cred ca se scumpesc.

                          ,,DE_TOATE,,

                          Comment


                          • #88
                            cred ca se apropie si revizia mea de 6 luni in curand. se mai poate cobora nitel consumul de bucuresti? ca eu am cam 12. pe benzina aveam tot asa

                            Comment


                            • #89
                              acum o luna, tomasetto stag 200 la ULTRAGAZ , 2100 ron cu rezervor de 28l , merge perfect am vreo 1400 de km , ma pregatesc de prima revizie , pana acu n-am avut timp
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • #90
                                GPL pe 1.6 16v

                                Salutare
                                Ce instalatie GPL mi-ati recomanda pt un motor 1.6 16v?
                                Pt cei din Galati, unde se monteaza instalatie GPL la noi in oras si cat ajunge?
                                https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google