B 65 CLK => Logan Mcv

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • B 65 CLK => Logan Mcv

    Sunt si eu la inceput de cariera :-P am permis de cateva luni.Masina luata de anu trecut...Imbunatatiri la motor nu am facut..doar exterior ce se vede... stalpi vopsiti,capace vopsite... leduri grila...pleoape..manere cromate...Leduri pe stop..aparatoare noroi...paranvanturi..stick-ere pe spate...
    SP_A0415.jpgSP_A0485.jpgSP_A0495.jpg
    SP_A0492.jpgSP_A0449.jpgledd pozaa.JPG
    SP_A0424.jpg
    Cateva pareri si sugestii daca se poate.
    Multumesc anticipat!!
    sigpic
    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

  • #2
    sa stapanesti sanatos atat permisul cat si masina.

    acum ca esti la inceput, mare grija, nu te da mare ca stii, ca poti, ca vrei. si eu am fost incepator si acum imi dau seama ce greseli faceam (teribilism) omul invata din greseli si din greselile altora.

    cat despre masina, ai putea sa scapi de cromul acela de pe manerele portierelor, chiar ai putea sa le vopsesti in culoarea masinii, la fel si barile fata/spate, le poti vopsi integral. si stickerele de pe spate ai putea sa scapi de ele.

    in rest, frumoase capacele vopsite, ai putea sa iti pui pe viitor, proiectoare.

    ce dotari ai si ce motor?

    asta este parerea mea, poti, sau nu, sa tii cont de ea

    apropo: "uelcăm in ză clăb"
    sigpic

    Comment


    • #3
      deacord cu bogan. cromul nu prea este de logan.

      cumparati proiectoare si poae gasesti si bari pentru cupola (nu stiu cum se numesc).

      imi place ideea cu vopsitul capacelor, insa nu te opri aici, cauta si jenti negre.

      vopseste-o toata in albastru, sau o potti tine asa, dar cu o retinere: vopsese grila/masca radiotorului in culoarea caroseriei (vezi la masina mea - e din stock asa) sau poti sa pui plasa acolo la masca.


      frumoasa in rest ;)
      sigpic

      Comment


      • #4
        stickerele alea...le-am pus pentru ca am gasit-o zgariata...cu cheia....o zgarietura adanca de vreo 40 cm.. si... eram disperat.... si am recurs la stickere...

        Este 1,6 MPI ..7 locuri ..versiunea standard..
        sigpic
        Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

        Comment


        • #5
          Vezi ca masina deabia asteapta o caruta de bani pe care sa-i "bagi" in ea!
          Spor la tunarit!
          aham......Restul e LOGAN


          http://www.youtube.com/watch?v=LFMrhczwez8

          Comment


          • #6
            O intrebare am si eu ?

            Ca sa schimb grila..tre sa dau spoilerul jos? ca am vazut ca sunt legate ... si...
            sigpic
            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

            Comment


            • #7
              Da trebuie sa dai bara jos.
              Ce sunt legate?/

              Comment


              • #8
                Originally posted by sibianul View Post
                Vezi ca masina deabia asteapta o caruta de bani pe care sa-i "bagi" in ea!
                Spor la tunarit!
                Mersi frumos !!

                Nu m-am exprimat eu corect... grila cu spoilerul e o singura bucata...
                Sorry ....
                Last edited by FANE_CLK; 18 January 2009, 12:24. Reason: Automerged Doublepost
                sigpic
                Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                Comment


                • #9
                  frumos...imi place ca ai pus autocolant pe stalpi, dar si pe stalpii din spate. de unde ai facut rost de autocolant pentru stalpii din spate?
                  cu vopsitul grilei am o retinere...ori vopsesti toata bara, ori o lasi asa. dar cred ca imagi a spus sa vopsesti grila, sa iti pui proiectoare si barile de pe cupola(bari transversale se numesc), ca sa semene cu un laureate.
                  si faza cu zgarietura. ai zis ca ai o zarietura adanca de 40 cm. asa adanca e?
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #10
                    aoleu...) am postat pe forum cand m-am trezit.... si am scris numai prostii... este o zgarietura...si are cam 40 cm lungime....

                    stalpii nu sunt facut cu autocolant...sunt vopsiti cu spray...observ ca rezista...au trecut vreo 2 luni de cand i-am vopsit..si inca e ok...
                    Last edited by FANE_CLK; 18 January 2009, 13:36. Reason: Automerged Doublepost
                    sigpic
                    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                    Comment


                    • #11
                      da...aici m-ai prins. nici nu se vede ca e vopsea. bravo pentru idee niste geamuri fumurii daca mai pui o sa arate si mai frumos
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #12
                        fane, ai pm

                        Comment


                        • #13
                          O intrebare .. Oare cum s-ar vedea cu o toba finala sport??
                          sigpic
                          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                          Comment


                          • #14
                            rogute mult scapa de manerele cromate ,acum daca ai avut spray ,te-a scapat si pe capace ,nu stiu ce sa zic ,o mica pata de culoare trebuie sa-i dai asa ca ori iti tragi un rand de jenti ori schimbi capacele , cu folie aplicata (cand o s-o aplici)si capace negre o sa arate exact ca masina jandarmeriei,un sfat ar fi daca poti sa aplici la un meserias vopsea pe toate suprafetele care sunt negre (bandouri,spoilere,oglinzi si elementele de deasupra stopurilor spate )o sa arate bine ,cauta masina lui sebita de la Brasov ,o sa-i urmez exemplu cu ocazia primaverii,si scapate de stikere,,,,,,,,,,,,,,
                            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                            Comment


                            • #15
                              In primul rand sa o stapanesti sanatos.

                              In al doilea rand foarte bine ai vopsit stalpii pentru ca o sa tina mai mult.

                              In al treilea rand cred ca s-ar vedea super cu o toba sport una cu o iesire mare si fara silencer.

                              Si un singur lucru nu imi place ca ti-ai vopsit capacele negre (parere personala, gusturile nu se discuta).

                              Ca parere proprie niste jante frumoase pe 17" stopurile si cu geamurile fumurii si eventual barile vopsite in culoarea caroseriei asa cum a spus un coleg un pic mai sus.

                              In rest multi km fara probleme si sa ai grija de ea.

                              Cum ai tu grija de ea asa o sa aibe si ea de tine.

                              Numai bine.
                              sigpic1.6 16v Euro 5 + GPL

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google