Problemele de servodirectie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problemele de servodirectie

    Zgomotul pompei

  • #2
    Poti sa dai mai multe detalii?
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      loganul tau este dci?

      se muta la probleme tehnice

      Comment


      • #4
        Da am Laureate DCI, azi am aflat ca astea noi fac zgomotul acesta, e vorba de servo electrica, am sunat la dealeri, spune ca este un releu care face zgomotul, oare nu "putem" fabrica un releu care sa nu scata zgomot? E cam deranjeant. Am sunat si la vocea clientului, am primit promisiunea ca voi fi contactat, poate se poate face ceva.
        Last edited by endy; 4 January 2007, 16:43.

        Comment


        • #5
          Originally posted by endy
          Da am Laureate DCI, azi am aflat ca astea noi fac zgomotul acesta, e vorba de servo electrica, am sunat la dealeri, spune ca este un releu care face zgomotul, oare nu "putem" fabrica un releu care sa nu scata zgomot? E cam deranjeant. Am sunat si la vocea clientului, am primit promisiunea ca voi fi contactat, poate se poate face ceva.
          si eu tot un laureate 1.5dci am, si e problema generala; la inceput eram speriat dar vazand si altele m-am linistit

          Comment


          • #6
            De cand ai Loganu? Am impresia ca doar la ultimele serii apare zgomotul, nu la toate DCI-uri se aude servo

            Comment


            • #7
              din aprilie; si dupa mine si-a mai luat un prieten si tot la fel ii face zgomot

              Comment


              • #8
                Ai Laureate,deci ai servodirectie electo-hidraulica, adicatelea pompa de servo nu mai este pe cureaua de accesorii a motorului, ci este actionat separat de motor(actionata electic).Deci iese din start patinarea curelei.Ca sa nu te mai fierb,asa fac toate stai linistit,beleaua era daca aveai preferance.Este zgomot tehnologic, intilnit parca si la Clio 2.Sa ma corecteze cineva daca am spus prostii...
                Multa lume, putini oameni...

                Comment


                • #9
                  Si benzinarele au servo electro-hidraulica? Ma refer peste Laureate.
                  Last edited by andrei; 4 January 2007, 20:05.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by andrei
                    Si benzinarele au servo electro-hidraulica? Ma refer peste Laureate.
                    Numa dieselurile au servo electro-hidraulic. Uitate si la alte marci de masini diesel si vezi ca la toate suna
                    ...de doi lei :p

                    Comment


                    • #11
                      Multumesc mult.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Pana la urma e vorba de proiectare, am intrebat si pe cei de la Pitesti daca nu pot face un motoras mai silentios.

                        Comment


                        • #13
                          Pai si Clio face la fel :p => vina Renault
                          numar secundele

                          Comment


                          • #14
                            Intr-adevar si Clio 2 face asa. Chiar am trecut o data pe langa unul si la fel facea.
                            Eu am Ambiton dci si zumzaie toata ziulica.

                            Comment


                            • #15
                              A auzit acum cateva zile un opel astra din 2000-2002 care facea la fel, intradevar nu asa strident dar se auzea zgomotul. Se pare ca nu numai la Renault-Dacia se aude. Parerea mea ar fi sa ne agitam la Pitesti, poate se remediaza si se scoate o pompa noua silentioasa.
                              Last edited by endy; 1 February 2007, 17:42.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google