Dacia Logan Forum

Dacia Logan Forum (http://www.loganclub.ro/forum/index.php)
-   Dacia Logan Phase Deux (ph2) (http://www.loganclub.ro/forum/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Cd-player Daewoo AGC-1220RF (http://www.loganclub.ro/forum/showthread.php?t=45657)

Dule 9th November 2012 22:32

Cd-player Daewoo AGC-1220RF

1 Atasament(e)
Salve. As avea o intrebare. Ce parere aveti despre noul Cd-player de la Dacia? cum se aude? Care este diferenta intre acest Cd-player si unul Pioneer?. Ma intereseaza daca iti afiseaza titlul melodiilor, si poti cauta dupa titlu. Detin un Cd-player Blaupunkt original de la Dacia PH2, care imi afiseaza melodiile dupa track, nu dupa titlu. Va multumesc.

iulianfedeles 3rd December 2012 18:35

salut,

Din experianta prin care tocmai am trecut te sfatuiesc sa ramai cu playerul original, inocuiestei difuzoarele cu ceva intre 35 si 50 W si vei asculta altfel muzica.
Are functie de cautare melodie sau folder fara a intrerupe melodia redata.

Salutare,

Dule 3rd December 2012 19:17

iti multumesc.

Florin177 3rd December 2012 20:11

il am pe masina de maxim o luna sunt foarte multumit de el... iti alegi melodiile dupa titlu, ii mai atasezi un microfon si ai si carkit, sincer il recomand

casper20 3rd December 2012 21:27

Are cineva asa ceva de vanzare? ca pe ocazii are niste preturi ca la banii aia iei un pleyer de marca.

Dule 3rd December 2012 21:43

As fi curios ce presetari de EQ au. Din pacate eu sunt cam pretentios la muzica, desi sunt destul de multumit de boxele originale. As vrea pe viitor sa imi achizitionez niste boxe mai calumea, dar nu stiu ce sa fac...sa merg pe un player Pioneer, de exemplu 3500ub. Ar merita banii 480 de lei? sau mai bine achizitionez un player deasta Daewoo? Voi ce spuneti? Se poate compara la calitate cu Pioneer?

mariannn 1st July 2013 09:26

cum se numeste mufa de conectare din spate...ca nu-I ISO
vreau sa achizitionez un astfel de radiocd si inainte de-asta vreau sa stiu inainte sa-l cumpar cat costa adaptorul...acuma vine alta intrebare: oare exista adaptor?

mariannn 3rd July 2013 09:57

poze mufa RadioCD Daewoo AGC-1220RF

4 Atasament(e)
am facut poze mufelor din spatele radiocd-ului...
poate asa se gaseste vreun raspuns...

Dule 3rd July 2013 12:58

Eu mi-am luat alt player si am fost la carsystems si mi-au montat ei pentru ca am masina in garantie si trebuie service autorizat. Am achizitionat o mufa care costa 10 lei. Nu stiu exact cum arata ca ei au avut-o pe stoc si au montat-o direct. Sunt tare curios cum functioneaza playerul tau.

StunnerCosmin 5th July 2013 18:01

Salut,
Poate sa imi spuna cineva de unde pot sa imi cumpar un microfon pentru acest cd-player?

cosmindan 5th July 2013 21:17

1 Atasament(e)
Citat:

Original a fost postat de Dule (Post 1382060)
As fi curios ce presetari de EQ au. Din pacate eu sunt cam pretentios la muzica, desi sunt destul de multumit de boxele originale. As vrea pe viitor sa imi achizitionez niste boxe mai calumea, dar nu stiu ce sa fac...sa merg pe un player Pioneer, de exemplu 3500ub. Ar merita banii 480 de lei? sau mai bine achizitionez un player deasta Daewoo? Voi ce spuneti? Se poate compara la calitate cu Pioneer?

Daca esti pretentios cauta un player VDO. Nu o sa ai boxe pentru ce stie sa scoata.
Desi pare rudimentar este foarte bine construit si are calitate in redare.
Nu mai platiti numele firmei Pionner, Alpine etc. care daca le desfaceti o sa vedeti ca lasa impreia ca sunt facute pe vapor.

StunnerCosmin 6th July 2013 16:34

salut florin, tu ai microfoane montate la el, daca da, poti sa imi spui cum le ai pozitionat in masina si cat de bune sunt?!

Fratello 2nd August 2013 17:32

Salut ! In unele poze (http://www.autolatest.ro/upl/imgupl/...usb--46453.jpg ) pe displayul acestui player apare ŞI ceasul !
Desi am tot cautat prin meniu, nu am gasit nicio optiune de activare ....Aveti cumva idee cum se poate seta sa apara ceasul ? Sau o fi o alta "versiune" de player ?!? Multumesc !

leutzul 2nd August 2013 20:43

Este posibil sa fie un post de radio care are RDS (sau cum ii spune) si arata ora pe postul respectiv !:happy:

Fratello 2nd August 2013 22:19

Nu cred ...

Cosmin-Poe 2nd August 2013 22:21

Am si eu radio model dasta pe masina..dar nu am gasit nici o setare prin care sa imi arate ceasul pe display

Cosmin-Poe 7th August 2013 19:20

Stie cineva ce putere are acest radio? 4x....?

phanes 15th August 2013 19:11

Si pe mine m`ar interesa puterea ca vreau sa imi pun niste Blaupunkturi coaxiale de 45W si nu stiu cum s`ar auzi pa playerul Blaupunkt de pe Duster/Black Line...

Avand si BT, fiind montat de serie, banuiesc eu ca nu mai trebuie adaptor pt satelitul de comanda... Nici nu sunt adeptul firmelor cu renume sa dau 6 mil pe un player cu BT, dar nici nu vreau sa renunt la satelitul de comanda... FRATELO face adaptoare, dar nu orice player are comenzi pe volan... pe care poate lucra...

In ceea ce priveste mufa de la spate, din cate stiu eu, e mufa EURO... Adaptoare la ISO nu`s scumpe... se gasesc ;)

Fratello 15th August 2013 19:53

Problema cu satelitul de comanda si acest player Daewoo este ca alocarea functiilor butoanelor este total neinspirata :( ... Nu poti trece din satelit prin posturile de radio memorate, nu poti schimba folderele ...
Playerul este -destul de- ok, dar departe de un Alpine, de exemplu !

phanes 16th August 2013 12:03

Asta e clar! sunt din doua lumi diferite! :))

Fus orar: GMT +3. Acum este 08:02.

Rulează cu: vBulletin Versiune 3.7.4
Copyright ©2000 - 2017, Jelsoft Enterprises Ltd.