Un Ajutor/sfat Dacia Logan 1.5DCI

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un Ajutor/sfat Dacia Logan 1.5DCI

    In primul rand as vrea sa salut toti colegii/membrii de pe forum, sunt nou aici si daca am sa gafez imi cer scuze.

    Sunt posesorul unui Logan 1.5DCI 85CP din 2010 (masina cumparata de noua si tinuta din scurt la reprezentanta pana acum o scurta perioada cand am spus STOP, partea financiara) dar de ceva vreme as avea cateva probleme (si un sfat e de apreciat)

    1. prima problema si cea mai ingrijoratoare ar fi frana
    Mai exact, la ITP am avut o problema si anume "as avea un joc in etrieri" si anume de la "calareti". Tot am inceput sa ma documentez si sa vad ce optiuni as avea (rectificare/cumparare piesa noua). Am mers pe ideea de rectificare, spus si facut, am dus masina in service, a desfacut, a trimis, a venit, a montat si surpriza: un joc in pedala mai rau decat inainte.....am tras o fuga la un magazin de piese auto si acolo o surpriza si mai mare, pe seria de sasiu imi gaseste mai multe dimensiuni....acum am ramas si mai blocat.

    2. masina la inceput tragea, si fugea bine....dar de ceva vreme....sincer ma cam rog de ea....aici nu stiu nici unde sa ma duc, mecanici de "top" sunt multi dar unu bun nu prea ) (no offence pentru nimeni)

    3. eu sunt din Focsani, ar fi un coleg in zona care ar avea un tester sa ma ajute si pe mine cu o diagnosticare etc....? (cu ceva experienta ar fi perfect)

    Va multumesc de intelegere si numai bine va urez
Working...
X
Anulare DPF
Politica de Securitate Google