Probleme Incalzire Habitaclu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Incalzire Habitaclu

    Odata cu instalarea frigului din iarna 2016-2017 am observat ca nu mai se incalzeste habitaclul.
    Incalzirea este la limita minima de dezaburire a parbrizului si a aprox 30% din geamurile laterale.
    Ceva sugestii?

  • #2
    schimba termostatul.

    Comment


    • #3
      ...sau orasul.

      Comment


      • #4
        Dac apa sta la normal ar putea fi radiatorul de înclzire.


        Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

        Comment


        • #5
          e normal sa se incalzeasca greu, mai ales la -15...-20. in timisoara nu-i frigul din sf gheorghe si tot dureaza vreo 20 de minute pana se dezmorteste masina. aerul e pus sa sufle pe parbriz si picioare, aeratoarele laterale bat la baza geamurilor din fata, iar cele centrale bat usor in sus. caldura blana si ventilatia cel mai mult pe 3, ca pe 4 deja e debitul de aer asa de mare ca nu apuca sa se incalzeasca atunci cand trece prin radiatorul de incalzire.
          Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

          Comment


          • #6
            La Logan se cunoaste ca e buba si la termostate, cine a prins unul ok e norocos.
            Dupa ce am schimbat termostatul am avut o imbunatatire substantiala, dimineata se incalzea in masina mai repede si in mers aveam aer fierbinte, nu amortit ca inainte de schimbare.

            Minunea a tinut pana in al doilea sezon rece, si l-a apucat dandanaua din nou, nu m-am gandit sa nu mai pun original de fabrica.

            Am mai mers ca la daciile vechi, cu o bucata de plexiglas in fata radiatorului, benefic la mers pe -10...+5-6grC, dar daca prinzi o zi cu soare si uiti ca ai carton la radiator e cam nasol...eu am uitat(si am mai dat si forje), nu mi-a fiert apa dar nu stiam de ce imi merge intr-una ventilatorul.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google