Priza Nu Mai Merge!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Priza Nu Mai Merge!

    Priza nu mai merge, mp3ul merge fara probleme, ieri am curatat acel loc de la bricheta cu un servetel umed

    Siguranta de la bricheta care o fi?
    Rezolvare?
    V'am scris mai pe scurt, tel ON

  • #2
    Siguranta F38(10A).verifica deasemenea daca exista masa pe bricheta...

    Comment


    • #3
      de la siguranta era

      problema e alta, am vrut sa pun siguranta de 10(rosie), dar tot nu mergea, asa ca am pus una de 30(verde) )

      Ce probleme pot aparea ?

      Comment


      • #4
        Sa se prajeasca cablajul.... sau in cazuri grave sa ia foc.
        Scoate siguranta aia si verifica unde e problema cat mai urgent. In mod normal nu ar trebui sa arda siguranta.
        Stii ce frumos si usor e sa demontezi juma' de masina sa repari un manunchi de cabluri topite?
        GL-22-TOF

        Comment


        • #5
          o sa cumpar alta de 10A, inca nu am ars )

          app ABS-ul functioneaza dar nu mi se aprinde lumina de avertizare in bord , sa fie tot de la siguranta ?

          la fel si luminile de la consola centrala, nu se aprind

          Comment


          • #6
            Originally posted by k0rupe View Post
            de la siguranta era

            problema e alta, am vrut sa pun siguranta de 10(rosie), dar tot nu mergea, asa ca am pus una de 30(verde) )

            Ce probleme pot aparea ?
            Sper sa nu fiu cicalitoare,dar intr-o discutie cu tenta tehnica,faceti un efort sa explicati pe cit posibil,sa va faceti intelesi! "dar tot nu mergea," -tu,posibil sa stii de ce nu mergea,dar eu ce sa-mi inchipui...? Ca se arde siguranta,daca da,in ce conditii,fara bricheta introdusa, sau cu ea introdusa...In speranta ca nu cer prea mult...,va rog sa va conformati!

            Comment


            • #7
              localizare siguranta priza bricheta

              Imi puteti spune, va rog unde este localizata siguranta prizei pentru bricheta? Multumesc frumos! Stiu ca e descris in carte, dar nu ma descurc...

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google