Problema Afisare Ceasuri De Bord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Afisare Ceasuri De Bord

    Am o problema cu ceasurile. Am schibat luminile(smd-urile) la bord. Toate bune si frumoase. A montat bordul ,am facut testul( am tinut butonul apasat ,am intrat in diagnoza..etc.) totul bine. Am montat definitiv bordul si am facut o tura. Dupa o zi cind am vrut sa plec iar am pus contactul si la bord (afisaj nu au mai aparut km totali. Sunt lipsa anumiti parametrii. ) am plecat cu masina si s-a incalzit in interior. Dupa ce s-a incalzit si-au revenit toate functiile LCD-ului. Face probleme numai cine e frig afara. Poate cineva sa-mi dea un sfat? Multumesc.

  • #2
    Trange mai tare suruburile ceasurilor. Cred ca ecranul trebuie sa stea mai apasat.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Ok.o sa incerc. Multumesc

      Comment


      • #4
        Un contact imperfect undeva, sau o lipitura "rece". Pe aceeasi problema am schimbat in garantie ceasurile.
        Spor

        Comment


        • #5
          Am verificat si este ok. Nu pot sa le stang foarte tare deoarece mi-e frica sa nu sparg plasticul. Nu stiu ce lipitura rece, deoarece contactele se fac prin mufe. Lipiturile de la smd-uri sunt ok.

          Comment


          • #6
            Desfa din nou si curata cu alcool tehnic banda de cauciuc si contactele intre display si placa electronica. Apoi strange bine suruburile cele doua din dreptul afisajului.
            GL-22-TOF

            Comment


            • #7
              O sa incerc si asa. Multumesc

              Comment


              • #8
                Da, acolo e problema. Ori a intrat un fir de par, ori nu e prinsa bine o clema de plastic, ori e murdara banda de cauciuc. Am patit-o si eu.


                Sent from my iPhone using Tapatalk

                Comment


                • #9
                  ok. am rezolvat problema. Am desfacut si am curatat locul apoi am strins mai bine suruburile din dreptul afisajului. Multumesc mult pentru ajutor.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google