Problema Alarma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Alarma

    Salut, am si eu o problema cu alarma WINTEK LEA 635.Zilele trecute mi-a fost fortat butucul la sofer (nu a reusit sa-l desfaca si butucul inca arata bine si este functional),astazi am venit de la cumparaturi am armat masina din pager si am vazut ca am uitat sa scot fata la casetofon, m-am dus am bagat cheia in butuc am deschis usa si a inceput alarma sa urle,dau pe pager sa o dezarmez si nimic pur si simplu dadea comanda iar alarma nu o lua.Am reusit in cele din urma sa dezactivez alarma,dar ea numai ia comenzi decat daca sunt foarte aproape si am incercat si cu a 2 a telecomanda si nu prea merge.Are vreun contact electric butucul?o fi facut ceva scurt?Pur si simplu nu inteleg cum asa din senin sa numai mearga sa o armez si dezarmez dupa bunul plac.

    Ps: Din cheia masinii merge sa o inchid/deschid

  • #2
    mergi unde ai montat alarma ca doar este in garantie

    Comment


    • #3
      nu ar trebui sa aiba niciun contact electric la butuc. citeste manualul si incearca sa-i dai un reset
      Instalare computer bord, Xenoane, LED-uri bord, activari diverse functii UCH, montaj alarme, reparatii pompe directie asistata...BUZAU

      Comment


      • #4
        Schimba bateria telecomenzii,recomand una alcalina !

        Comment


        • #5
          poate erai in preajma unor usi automate de la vre-un market sau ceva...si acolo codul pagerului este bruiat.
          Asa patesc si eu...in fata supermarketului. greu o pot dezarma.....doar tinand apasat mai mult pe butonul pagerului.(Am LEA 826)

          Comment


          • #6
            Recent am mai gasit o buba la alarma,nu imi mai piuie masina cand pun alarma si cand o dezarmez.
            Stiti cumva de la ce ar putea fi?

            Cipacesc doar avariile si atat,inainte mai scoatea si sunete,acu nimic.
            Alarma functioneaza ca si inainte,in afara de problema asta.
            Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
            My ride

            Comment


            • #7
              Sal Punk, sa nu ai sirena arsa. Si a mea facea la fel, dar daca loveai sirena cu ceva incepea iara sa piuie apoi iar se oprea dupa un timp. Am schimbat sirena si nu am mai avut probleme de atunci

              Comment


              • #8
                Clanxonul merge,alarma canta,doar piuitul acela care se aude cand pui alarma si o dezarmezi nu se mai aude.
                Sau sirena e ceva separat de cele de mai sus?
                Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                My ride

                Comment


                • #9
                  Ai activata functia de armare silentioasa. Cauta in manualul alarmei ca scrie si cum se dezactiveaza aceasta functie.
                  GL-22-TOF

                  Comment


                  • #10
                    Hmm..ar fi posibil.
                    Ca m-am jucat intr-o zi cu pager-ul de la alarma.
                    Multumesc de sfat.


                    Gata.Problema rezolvata si verificata :d
                    Multumesc danielliviu.
                    Last edited by Punk; 1 December 2010, 19:49.
                    Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                    My ride

                    Comment


                    • #11
                      ti-ai dat raspuns singur...joaca cu telecomanda nu ex contact pe butuc se utilizeaza doar intrerup din partea de jos a usii cu manualul in mana reactivezi functia de piuit iar daca mai ramane blocata dai o resetare dac nu ai rezultate verifica releele sa nu ramana blocate foloseste un spray de contacte faptul ca nu mai lucreaza decat in apropiere este clar de la baterie chiar si la cea de rezerva dac nu ai folosit-o bateria se duce .. foloseste numai alcaline. campurile magnetice pot influienta functionarea alarmei chiar si cele formate de cablurile subterane ...bafta

                      Comment


                      • #12
                        Problema era la setarile pager-ului,ca nah,am umblat eu pe acolo fara sa vad ce fac.Si am deschis frumos cartea cu instructiuni si am rezolvat.
                        Limba noastra'i o comoara, in adancuri infundata..
                        My ride

                        Comment


                        • #13
                          ptr un thunder cine ma poate ajuta?

                          Comment


                          • #14
                            Ti-am mai raspuns si aici.
                            Macar completeaza locatia corecta la profil, altfel nu te ajuta nimeni ca nu stiu din ce oras esti.
                            GL-22-TOF

                            Comment


                            • #15
                              salut are cineva codurile de reactivare la o alarma cobra7777

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google