Problema Blocul de Lumini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Blocul de Lumini

    Salut baieti.Sunt nou pe forum si a-si dori sa stiu daca vreunu din voi a avut probleme cu semnalizare.Eu de cateva luni (apoximativ 3luni) cand semnalizez stanga trebuie sa dau de cateva ori de semnalizare sa mearga .Am observat ca dimineata cand e rece ,face mai multe figuri.Cea si drum bun.

  • #2
    dute la reprezentanta ca nu are voie sa faca figuri de genu asta, eu nu am avut probleme de genu asta pana acuma

    Comment


    • #3
      Am vazut foarte mult Loganuri cu probleme la semnalizare... adica in acelasi timp se aprind si alte becuri... stopul frana, ceata, etc. Cred ca este vreo defectiune de proiectare... Din punctul meu de vedere factorii pot fi mai multi... vreun contact oxidat in stop, ori vreun contact imperfect ori pe la comanda de semnal ( ca nu stiu cum ii zice in termeni tehnici.)
      Last edited by sinx; 14 July 2009, 16:35.
      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by sinx View Post
        Am vazut foarte mult Loganuri cu probleme la semnalizare... adica in acelasi timp se aprind si alte becuri... stopul frana, ceata, etc. Cred ca este vreo defectiune de proiectare... Din punctul meu de vedere factorii pot fi mai multi... vreun contact oxidat in stop, ori vreun contact imperfect ori pe la comanda de semnal ( ca nu stiu cum ii zice in termeni tehnici.)
        cand se aprind in acelasi timp semnalizarea si /sau stopul de frana / ceata e o problema la mufa de la corpul de semnalizare .Calitate "buna" se remediaza relativ uror pt ca de obicei sunt oxidati pini sau fac contact intre ei

        Comment


        • #5
          dupa cum zicea mari, daca se aprind si alte becuri atunci este oxidat contactul. Desfaci tripla cureti cu spray si gata. Dar problema ta mi se pare a fi de la contactul si butonul de pe coloana de directie. Du-o la garantie, n-are voie sa faca asa...
          Toate cele bune...
          Dacia Logan Prestige, 1.6 16V, gri comet...

          Comment


          • #6
            Problema Blocul de Lumini

            cand trec de pe faza lunga pe faza scurta, raman cateva secunde fara lumini. daca stiti ce nu functioneaza

            Comment


            • #7
              posibil sa fie blocul de lumini
              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

              Comment


              • #8
                Parerea mea e sa faci o intrebare la un service autorizat , daca mai e in garantie.Poate fi ceva minor.Normal nu trebuie sa se intample asa.......

                Comment


                • #9
                  aceeasi problema si la mine.... am mai intrebat pe un alt tread si cineva spunea f convins ca e blocul de lumini. Un "nea gigel" mi-a zis ca se paote sa nu faca contact f bine pe la firele blocului de lumini.
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    daca se aprind toate o data ...desfa tripla ( are un surub de plastic in spate ) si scoate-i mufa si bag-o din nou....sigur merge

                    Comment


                    • #11
                      Am aceeasi problema, dar numai cand este rece in masina, cand se incalzeste marge bine.

                      Comment


                      • #12
                        Salut. Cel mai probabil, cauza problemelor, cum zicea cineva mai sus, e blocul de lumini. Adica maneta din stanga volanului. E dificil de umblat in ea, toata lumea evita asta, se schimba de obicei maneta cu totul, se face in 3 minute, problema e costul paroximativ 220-250 lei. Eu aveam contactul imperfect la claxon, aceeasi rezolvare.

                        Comment


                        • #13
                          eu zic cai blocu de lumini de vina

                          Comment


                          • #14
                            din cate am inteles ai probleme in a-ti face contact la blocul de lumini,vezi ca merge dat jos si curatate contactoarele electrice,daca nu esti pasionat de montat si demotat,nu te apuca, gasesti un bloc de lumini pe forum pe aici la 50 lei
                            sigpic
                            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
                            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

                            Comment


                            • #15
                              Salut, si eu am o problema cu blocul de lumini, cand schimb fazele, lunga-scurta si invers, face o pauza de o secunda dupa care se aprinde, am instalatie de xenon, dar face asa dinainte sa o montez.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google