Problema Blocul de Lumini

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    eu am schimbat blocul de lumini si nu prea sta pe semnalizare, mai ales pe stanga, sare la "neutru" mai ales daca misc cativa mm de volan. de ce oare? ( nu cred ca a fost original )
    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

    Comment


    • #17
      salut aceasi problema am avut si eu si rezolvarea mea a fost sa dau fuga pana la dezmembrari si sa iau unul original de pe o masina lovita ca in magazine nu prea prezinta garantie si are 1 an si inca se tine bine )

      Comment


      • #18
        Problema e ca la blocurile de lumini din magazine zimtii de blocare a manetei, cand se semnalizeaza, nu prea tin, dar nu aveti ce face. E boala generala. La mine e invers, daca misc cativa mm de volan tine sigur, in rest o data din 4 sare la neutru cand semnalizez dreapta mai ales.

        Comment


        • #19
          probabil pintenul ala ce face legatura intre maneta si suportul de pe coloana volan se uzeaza prematur. Plastic ieftin cu duritate scazuta
          Pain brings out the truth in us all...
          ...how much truth can you stand?

          Comment


          • #20
            Am vazut la garajul "militie" aproximativ 10 loganuri cu aceste probleme (semnalizarile nu stau sau nu semnalizeaza , pauza mare intre schimbarea fazelor sau nefunctionarea uneia din faze ) vinovatul fiind acel bloc de lumini.....pe care l-au schimbat si de 2 ori intr-o luna .
            Invingator nu este acela care are masina cea mai rapida, ci acela care refuza sa piarda !

            Comment


            • #21
              Originally posted by EUGEN2008 View Post
              probabil pintenul ala ce face legatura intre maneta si suportul de pe coloana volan se uzeaza prematur. Plastic ieftin cu duritate scazuta
              La mine a facuty de nou asa, la montare. Cica sa se mai uzeze zice meseriasul.

              Comment


              • #22
                Originally posted by romeo.diaconu View Post
                Salut, si eu am o problema cu blocul de lumini, cand schimb fazele, lunga-scurta si invers, face o pauza de o secunda dupa care se aprinde, am instalatie de xenon, dar face asa dinainte sa o montez.
                Eu am instalatia default numai ca am schimbat becurie am pus albastre tot de aceasi intensitate 55 parca tip bec h4 si la fel la mine cand schimb de pe faza lunga pe scurta face pauza de aproape 1 sec

                Comment


                • #23
                  dal jos si reparal sa ne spui si noua daca merge,daca tie frica sal repari dai cu spray de contacte electrice,inundal, ineacal ca nu se strica se unge si se curata de jegurile depuse in el ca unu nou......

                  Comment


                  • #24
                    La fel am si eu dar e clar probabil ca a intrat ceva praf.....solutia ar fi :datcu contact sprai ;o sa fac asta in zilele urmatoare.

                    Este un contact imperfect, la cald se dilata si este ok;incercati cu contact sprai electric.
                    Last edited by pleni; 25 May 2011, 02:41. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #25
                      eu mi-am mai pus inca un releu si lam alimentat de la baterie si acuma nu mai imi face accea pauza..
                      Mobila la Comanda(Pal melaminat de 18mm)
                      Cine este interesat ma poate contacta pe privat
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        asa este sprayul de contacte...am patit cu pozitia pe spate stanga nu se aprindea....desi becul era nou....am dat cu spray si si-a revenit......bafta.
                        MY RYDE http://www.loganclub.ro/forum/zuzus_72_bmc-t44764.html

                        Logan din Bicaz (Neamt)

                        Comment


                        • #27
                          Am si eu nevoie de un bloc de lumini pt. logan 1.4 lauriate original la un pret mai bun.

                          Comment


                          • #28
                            daca va pricepeti la mesterit un pic, blocul de lumini se poate repara.

                            Comment


                            • #29
                              N-as sugera o reparatie;odata ce l-ai decapsat, e greu sa crezi ca te vei putea baza pe el.De obicei de strica contactele, se decalesc lamelele sau topesc nervurile pentru ghidarea acestora.E destul de complicat sa repari asa ceva.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #30
                                Si totusi, cu atentie si grija in general se pot repara. Ca nu mai sunt la fel de fiabile - posibil. Maneta pe care am reparat-o merge in continuare de mai mult de 6 luni.
                                GL-22-TOF

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google