Problema Cd Player Original Logan.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Cd Player Original Logan.

    Salut colegii. De cateva zile imi face probleme cd player-ul original, cel de fabrica. Introduc cd-ul in el si imi apare error cd. Dupa mai multe incercari il primeste. Mentionez ca face asa cu absolut toate cd-urile nu numai cu unul. ce credeti ca ar avea. Daca a mai fost deschis un alt topic cu asa ceva imi cer scuze moderatorilor. Daca ati avut si voi asemenea probleme cu cd payer-ul spuneti-mi si mie ce ati facut. Multumesc!
    Attached Files

  • #2
    Din cea ce zici ar fi laserul dus.
    I HAVE A !sigpic
    fara linkuri externe in semnatura

    Comment


    • #3
      Poate exista niste mizerie pe laser , incearca cu un cd cleaner (cel mai simplu)sau daca ai chef demonteaza-l (playerul)si sterge lentila laserului cu un betisor de ureche muiat in alcool ... sau ia-ti alt player in caz ca nu se rezolva problema.

      Comment


      • #4
        Originally posted by AlexR34 View Post
        Poate exista niste mizerie pe laser , incearca cu un cd cleaner (cel mai simplu)sau daca ai chef demonteaza-l (playerul)si sterge lentila laserului cu un betisor de ureche muiat in alcool ... sau ia-ti alt player in caz ca nu se rezolva problema.
        Am sa incerc pentru inceput cu un cd clear, iar daca nu reusesc am sa-l duc la cineva sa mi-l desfaca. Multumesc pentru sfat.

        Comment


        • #5
          te-as sfatui sa renunti la cd ul clean ca eu am folosit o porcarie dinasta la un dvd si nu a mai mers deloc.

          Comment


          • #6
            Nu stiu ce sa zic despre acele cd-uri de curatare ca nu am folosit asa ceva dar nu cred ca au fost concepute degeaba . Daca tie nu tia mers asta nu inseamna ca no sa mearga la nimeni . Am folosit in schimb metoda cu betisorul de ureche cu alcool tot la un dvd si problema s-a rezolvat , bine nu garantez nimic dar e mai bine sa incerce decat sa dea bani pe alt player daca exista o sansa sa rezolve problema.

            Comment


            • #7
              Am sa incerc toate variantele posibile. Multumesc pentru sfaturi.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google