Problema la franare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Nu curge, ca l-am verificat de vreo 2-3, asa ca nu-mi fac probleme. si daca curge asta este, doar se spala mocheta aia din protbagaj, nu? Oricum, abia astept sa scot bidonul sa vad daca se mai aude....dar oricum, cred ca se va auzi, ca zgomotul vine din fata totusi, nu din spate.....
    Logan Ambition 1.6 8V

    Comment


    • #17
      Poate sa fie si suportul motor desfacut sau rupt daca zgomotul vine din fata.
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #18
        La naiba, si care ar fi ala? Ca eu nu prea le am cu mecanica....totusi, masina are 500 km,deja a inceput sa cada?
        Logan Ambition 1.6 8V

        Comment


        • #19
          Da, daca masina e noua nu are cum sa fie suportul motor. Eu sustin afirmatia ca placutele inca nu sunt tocite si nu calca cum trebuie pe disc.
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #20
            Asa sper si eu....;)
            Logan Ambition 1.6 8V

            Comment


            • #21
              cum sa se rupa suportu de motor in 500 km... nu l-am rupt eu in 35 mii
              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

              Comment


              • #22
                Inseamna ca sigur nu e vorba de suportul ala motor.....nu de alta, dar rupeam si motorul, ce naiba.....)))
                Logan Ambition 1.6 8V

                Comment


                • #23
                  Pai am zis ca nu e vorba despre suportul motor dupa ce am aflat ca are 500 km.
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #24
                    Da,am inteles, mersi mult....o sa aflu eu de la ce e pana la urma si va tin la curent ;)
                    Logan Ambition 1.6 8V

                    Comment


                    • #25
                      Cred ca mi-am dat seama de la ce se aude sunetul acela, se aude de la placute, insa se aude intens cand afara ploua, adica cand placutele si implicit discul se umezesc. Prima data cand am auzit sunetul, fusesem la spalatorie, si apoi nu l-am auzit ceva vreme, si cand a plouat in alta zi, iar am sesizat. Oare asta sa fie? Altceva nu-mi dau seama....
                      Logan Ambition 1.6 8V

                      Comment


                      • #26
                        Da, de la asta poate sa fie. Si la mine cand ploua se aude asa, dar vreo 10-15 franari pana se incalzeste putin discul, dup-aia nu se mai aude.
                        Cel mai nou proiect auto din România!
                        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                        Comment


                        • #27
                          Faza zgomotului pe fatza cu franare si oprire completa din viteza foarte mica e normala zic eu la masinile noi cu doar cateva sute de km pt ca am sesizat si eu lucrul asta la a mea(nu are abs) si cred ca in timp se diminueaza pana la disparitie (adica odata cu disparitia placutelor de frana )
                          Easy 1.5 DCI

                          Comment


                          • #28
                            [QUOTE=blanarucristi]Am un Logan Ambition motor 1.6 de nici o luna (500 km rulati), am mai postat eu o problema cum ca masina ar merge greu, si inca imi mentin acea parere. Insa de vreo cateva zile,..........
                            stai linistit si la mine face asa.este de la suspensie.imi face la fel si la opel astra caravan nou de la firma si face la fel la alte 3 opeluri tot noi.probabil telescoapele fac asa la un balans mic si scurt.eu am abs plus

                            Comment


                            • #29
                              bidonul de 5 litri de lichid de parbriz am reusit sa-l bag in buzunarul din stinga unde e cricul si sta bine nu se misca

                              Comment


                              • #30
                                Un trosnet usor se aude si de la sabotii de franare de pe spate, dar nu cred ca este cazul aici. Din cate mi-am dat seama la Loganul meu se aud numai zgomote normale la franare sau mai bine zis care le-am auzit si la alte tipuri de masini. Iar zgomotul care se aude la franare este mai mult de parca se "aseaza" componentele (placute pe disc, saboti, etc) dar nu se aude chiar tare si nici nu deranjeaza.
                                Cel mai lent 1,6 8v

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google