Problema Marsarier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Marsarier

    Nu intra mereu din prima in marsarier.... a mai patit cineva?

  • #2
    Salut, cam asta e boala la toate loganurile cand vezi ca nu intra in marsarier incearca sa o turezi foarte putin cu ambreiajul calcat si ai sa vezi ca intra dupa aia, sa ma corecteze cineva daca nu am dreptate
    HD-87-DLR

    Comment


    • #3
      chestia cu intratul aiurea in marsarier am observat-o de mult timp, cateodata se mai intampla sa nu intre, si culmea becul se aprinde m-am si dat jos din masina si m-am uitat.. ce marca de masina mai face asa ceva, e unicat zuuper

      Comment


      • #4
        aceeasi problema am si eu,cateodata trebuie s-o scot din marsarier si sa o bag iar ca sa mearga

        Comment


        • #5
          cand vezi ca nu intra, scoti pe liber, ridici si apesi din nou ambreiajul si intra fara probleme dupa aceea...

          Comment


          • #6
            Asa e modelul asta de cutie ! Pedala ambreiaj calcata bagi si tu 3-4 dupa care mers inapoi si o sa intre cu doua degetele !Asta e moglanul Soarta

            Comment


            • #7
              asa patesc si eu mai mereu ,de noua face asa ,o bag in a 3-a si apoi intra usor in marsarier

              Comment


              • #8
                Originally posted by floriche View Post
                ce marca de masina mai face asa ceva, e unicat zuuper
                Off topic: Ai fi surprins cate marci de masini fac asa. Eu stiu inca 2 la care se manifesta la fel.

                Comment


                • #9
                  problema asta apare cam la orice masina daca nu ai oleaca rabdare sa incetineasca arborii din cutie,mai ales ca la majoritatea cutiilor de pe logan nu au marsarierul sincronizat

                  Comment


                  • #10
                    inainte sa bagati in marsarier bagati in treapta 1 apoi intra fara probleme.
                    si a mea face la fel.

                    Comment


                    • #11
                      poti sa bagi orice trapta de viteza fiindca in modu asta incetinest arborii din cutie

                      Comment


                      • #12
                        Numai dci-urile au marsarierul sincronizat.
                        I HAVE A !sigpic
                        fara linkuri externe in semnatura

                        Comment


                        • #13
                          eu am observat doar cand vreau sa intorc repede si pun frana si vreau sa bag imediat ca nu intra(sau "caraie"),daca astept putin dupa ce opresc intra fara probleme.
                          Alpine 9853r-> Audison->dls ms6a->full active
                          -> Alpine v12 mrd-m605->jbl pb1220
                          Silent Coat.

                          Comment


                          • #14
                            Multumesc pentru raspunsuri, am inteles acum cauza: de cele mai multe ori eram pe graba si puneam frana dupa cum spunea ktalyn28 . O zi buna!

                            Comment


                            • #15
                              E o problema mai banala. Mie cand mi se mai intampla, pur si simplu dau in treapta 1, si apoi intra in marsarier fara probleme. Si chestia cu acel carait, cand i-am intrebat pe aia de la service, mi-au spus ca nu este rodata cutia si de aia se aude.
                              fara linkuri externe

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google