Problema Marsarier

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    nu stiu ce sa zic, inclin sa cred altceva dar daca a fost moca pt tine e stas

    Comment


    • #47
      nu a fost moca ,a fost in garantie si sa stii ca mi-au spus ;ca daca e din vina mea platesc eu [poti sa-mi spui ce crezi astept]

      Comment


      • #48
        Originally posted by eonut View Post
        salut ,si eu am avut aceeasi problema si mi sa spus ca nu are sincron ,dar sa stii ca pana la urma a avut o piesa FISURATA in cutie si mi s-a scimbat in garantie.
        Nu ti sa spus minciuna. Benzinarele nu au sincron la marsalier.
        I HAVE A !sigpic
        fara linkuri externe in semnatura

        Comment


        • #49
          Originally posted by eonut View Post
          nu a fost moca ,a fost in garantie si sa stii ca mi-au spus ;ca daca e din vina mea platesc eu [poti sa-mi spui ce crezi astept]
          Cam greu sa fie din vina ta. Nu prea vad cum dar la noi te poti astepta la orice!

          Comment


          • #50
            nu avea cum sa fie vina ta,pe mine ma pune pe ganduri ce ai spus tu despre sincroanele 3 si 5,3-ul sa spunem ca ar fi fost fisurat fiindca se afla in mansonul sincronizator pt treptele 3 si 4,manson ce serveste si ca pinion pt marsarie,insa sincronul de la treapta 5.....,as spune ca nu a fost extras cum trebuie mansonul sincronizator de la treapta a5-a,cu toate astea trebuia sa iti faca talente la treptele 3 si 5,nu numai la marsarie

            Comment


            • #51
              La fel patesc si eu, daca o bag intr-o alta treapta merge, asta e, m-am cam obisnuit...
              http://i298.photobucket.com/albums/m...stouserbar.png
              Everything sounds better . . .

              Comment


              • #52
                Problema Marsarier

                Salut de vreo 2 saptamani intampin o problema la marsarier nu intra din prima (ambreajul il calc bine) si azi cand am vrut sa dau cu spatele mi-a sarit pur si simplu din marsarier si sa dat singura pe liber. Este ceva grav? Sa ma duc cu ea la service?

                Comment


                • #53
                  Incerca sa introduci levierul intreapta a3a dupa care vei observa ca intra din prima in marsarier. Daca sara din viteza in continuare dute la un service care stiu sa faca treaba nu experiente pe masina ta.

                  Comment


                  • #54
                    Verifica uleiul din cutie .

                    Comment


                    • #55
                      Originally posted by Sandu.Robert View Post
                      Salut de vreo 2 saptamani intampin o problema la marsarier nu intra din prima (ambreajul il calc bine) si azi cand am vrut sa dau cu spatele mi-a sarit pur si simplu din marsarier si sa dat singura pe liber. Este ceva grav? Sa ma duc cu ea la service?
                      Problema ta e una care se întalneste frecvent la Logan; nu e cazul să te sperii si nici sa arunci banii pe "consultatii"; uleiul nu e implicat doar la marşarier.
                      Probleme sunt cu adevarat când nu intră efectiv in viteze, cand sare in timpul mersului samd; o sa te obisnuieşti, esti tânăr ai tot timpul
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • #56
                        Primul post...direct mura-n gura...folositi stimati colegi "SEARCH" ...fir-ar al drac...
                        Detalii despre masina...? An, kilometri,...???
                        Daca e PH1...erau intr-adevar probleme cu intratul in marsarier (dezbatute in zeci de pagini)...la ph2 s-au mai rezolvat.
                        Problema reala este ca ai spus ca a SARIT din viteza! Asa ca...service! sau citit mai pe indelete pe forum, pe topic-urile dedicate! Dar mai bine la service, unul mai serios nu in spatele blocului.
                        Succes!

                        Comment


                        • #57
                          Originally posted by CeDeBe-L View Post
                          Primul post...direct mura-n gura...folositi stimati colegi "SEARCH" ...fir-ar al drac...
                          Detalii despre masina...? An, kilometri,...???
                          Daca e PH1...erau intr-adevar probleme cu intratul in marsarier (dezbatute in zeci de pagini)...la ph2 s-au mai rezolvat.
                          Problema reala este ca ai spus ca a SARIT din viteza! Asa ca...service! sau citit mai pe indelete pe forum, pe topic-urile dedicate! Dar mai bine la service, unul mai serios nu in spatele blocului.
                          Succes!
                          are cam 7 ani si cam 27 mii de KM problema e ca eram parcat am bagato in marsarier sa auzit un carait in timp ce mergea cu spatele iar apoi sa auzit un pocnit si a sarit pe liber

                          Comment


                          • #58
                            nu te speria, la toate masinile Logan se intampla asta si eu m-am speriat, dar am inteles ca nu e mare problema....
                            MILitianu

                            Comment


                            • #59
                              Stai linistit ca toate loganele au aceasta problema. Si eu cand am patit asa m-am speriat dar am intrebat pe altcineva carea avea logan de mai mult timp si la el tot asa facea. Deci stai linistit.

                              Comment


                              • #60
                                iote ca cala tigaia mea nu face.e din 2007 si am un pic peste 50 mii km,motor 1,6 16v.nu craie nici macar la introducerea in mi cum am auzit la unele mult mai noi ca al meu.
                                Welcome to the Club, We Have Jackets !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google