Problema Motoras Inchidere Usa Dreapta Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    un motoras original arata ca in poza urmatoare:
    actuatori.jpg ,

    iar cele universale ca in poza urmatoare:
    images.jpg ,

    daca punem universale trebuie sa facem niste modificari la usa pentru a se potrivi .... acum daca stie cineva cat ar costa un motoras original sa ne spuna si noua...

    Comment


    • #32
      Pe original nu vine motorasul separat. Vine cu tot cu broasca. Eu am inlocuit, pe garantie, tot pe acelasi motiv, broasca de la portiera stanga spate, si de la usile spate(MCV).

      Comment


      • #33
        Nu esti singur...

        Am aceeaşi problemă de mai bine de 2 ani. E drept ca si masina mea are 6 ani. În principiu motoraşul trebuie schimbat...

        Comment


        • #34
          Originally posted by andradi View Post
          Am aceeaşi problemă de mai bine de 2 ani. E drept ca si masina mea are 6 ani. În principiu motoraşul trebuie schimbat...
          si a mea tot 6 ani are ... era de asteptat sa pice dupa ceva timp...

          Comment


          • #35
            am scimbat eu chiar doua.60 lei in vitan un motoras...

            Comment


            • #36
              ce marime are torxul care desface cele 3 suruburi prezente la iala ...vezi poza cu usa visinie de pe pagina 1. cumva 20 sau 22 ?? ca am incercat cu un imbus torxat si nu merge da in gol sunt foarte stranse! problema mea este urmatoarea: cand inchid/deschid din telecomanda inchiderii centralizare siguranta de la usa dreapta nu mai culiseaza sau culiseaza doar pe deschis (ridica siguranta in sus) de lasat in jos nu se mai lasa deloc tre sa o inchid manual prin apasare in jos pe siguranta! actuatorul dus NU? sau are toane cand nici nu mai deschide deloc nici in sus siguranta
              Last edited by slim_daddy40; 9 March 2011, 20:31.

              Comment


              • #37
                actuatorul nu mai lucreaza cum ar trebui . cred ca 30 e torxu la suruburile broastei
                Pain brings out the truth in us all...
                ...how much truth can you stand?

                Comment


                • #38
                  Originally posted by iavramescu View Post
                  un motoras original arata ca in poza urmatoare:
                  [ATTACH]261865[/ATTACH] ,

                  iar cele universale ca in poza urmatoare:
                  [ATTACH]261866[/ATTACH] ,

                  daca punem universale trebuie sa facem niste modificari la usa pentru a se potrivi .... acum daca stie cineva cat ar costa un motoras original sa ne spuna si noua...
                  aia vroiam si eu sa le arat ,ca sa nu ia teapa ca mine....eu am cumparat universal si cand am desfacut nu mergea pus...
                  Attached Files

                  Comment


                  • #39
                    la mine s-a rezolvat...firul era pur si simplu retezat de cuiul acela ce vinde din stalpul masinii si sustine usa...! aveti grija inainte de toate verificati cablurile!

                    Comment


                    • #40
                      miriit actuator

                      problema cu acel zgomot e mai ciudata. In mod normal motorasul e actionat de calculatorul din habitaclu timp de 0,5 secunde (nu stiu exact), dar acel sunet parca dureaza mai mult, cel putin asa mi se pare mie, dupa clicul pe care il auzi cind se inchid usile.
                      Parca ar fi comandat mai mult timp decit celelalte actuatoare.......
                      mentionez ca am desfacut actuatorul si nu am observat urme de uzura la melc sau la rotita dintata..
                      dar se inchide si se deschide ok, doar ca din cind in cind mai miriie.
                      masina o am din aprilie 2005.
                      Last edited by yellow; 7 September 2011, 21:10.

                      Comment


                      • #41
                        va salut! aceeasi poveste este si la mine! usa spate dreapta (deocamdata)! ce este mai curios este ca face doar can este rece afara sau in mare parte in anotimpul rece!
                        cand se incalzeste incepe sa-si revina! la inceput scotea zgomotele mentionate mai sus...acum de fiecare data cand inchid masina ii ofer un tur de onoare sa n-am surprize!

                        Comment


                        • #42
                          motoras.

                          aceeasi probl o am si eu.usa dr spate .de asta iarna il aud gafaind la actionarea din telecomanda.acum nu prea mai vrea se inchide sau se deschide cand vrea el.cred ca ma apuc de lucrat la el sa vad si eu ce se poate remedia.

                          aceeasi probl o am si eu.usa dr spate .de asta iarna il aud gafaind la actionarea din telecomanda.acum nu prea mai vrea se inchide sau se deschide cand vrea el.cred ca ma apuc de lucrat la el sa vad si eu ce se poate remedia.
                          Last edited by sarau dan; 22 August 2012, 13:19. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #43
                            salutare
                            se pare ca si eu am intampinat o problema destul de grava cu deschiderea spate a golanului meu....
                            stie cineva de unde pot cumpara un set de 4 actuatori? si cam la ce pret ajunge?

                            Comment


                            • #44
                              Sunt useri pe forum care vand asa ceva.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by marryan20 View Post
                                salutare
                                se pare ca si eu am intampinat o problema destul de grava cu deschiderea spate a golanului meu....
                                stie cineva de unde pot cumpara un set de 4 actuatori? si cam la ce pret ajunge?
                                Te-ai gindit ca poti inlocui actuatorii si problemele sa persiste?Recomandat ar fi sa fie gasita cauza si apoi vei sti ce va trebui inlocuit,la nevoie!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google