Problema Parasolar Pasager

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Problema Parasolar Pasager

    Salutare! De cateva zile am probleme cu parasolarul din dreapta, nu mai sta in pozitia lui naturala, cade in pozitia verticala la cea mai usoara trepidatie (probabil sotia a folosit intens oglinda de curtoazie?!). Se poate repara (nu stiu, are un arc sau altceva sau trebuie schimbat)? In ultimul caz, de unde se poate cumpara, eventual cam la ce pret? Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

  • #2
    Nu ai vazut ca sus are un sistem de fixare?; se impinge un pic fortat si se asigura contra caderii libere in fata pasagerului; asa e si la sofer.
    Attached Files
    Last edited by IancuMIC; 24 June 2012, 20:53.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      am patit si eu asa tot la parasolar dreapta.nu se mai poate repara, trebuie inlocuit.eu la vremea respectiva aveam garantie si asa l-am schimbat.de pret nu stiu, cauta pe forum sau la vreun magazin local.numai bine

      Comment


      • #4
        Originally posted by IancuMIC View Post
        Nu ai vazut ca sus are un sistem de fixare?; se impinge un pic fortat si se asigura contra caderii libere in fata pasagerului; asa e si la sofer.
        Pai e fixat in ambele locuri (si in balama sau cum s-o numi, si in partea dinspre interiorul masinii, cea care se declipseaza), dar vine tot timpul in pozitia in care il pui ca sa nu-ti bata soarele in ochi... Cand il ridici nu se mai aude clic-ul acela cand ajunge in pozitia lipit de plafon...

        Comment


        • #5
          Buna ziua,stie cineva unde gasesc,parasolar stinga sofer de logan?

          Comment


          • #6
            la "magazin. te lamureste userul "skandal"
            sigpic
            Ambition 1.5 dc

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google