-Problema Pompa Sau Injectoare Logan 65/70 Cp Dacia Logan : Motorizari diesel Problema Pompa Sau Injectoare Logan 65/70 Cp - Pagina 8 - Dacia Logan Forum
Dacia Logan Forum

Inapoi   Dacia Logan Forum > Forum Dacia Logan > Dacia Logan : Motorizari diesel

Atentie ::
Bine ai venit pe forumul LoganClub.ro Pentru a posta pe acest forum iti trebuie un user. Apasa aici pentru a-ti face un user. Dupa ce iti faci user nu uita sa activezi contul accesand casuta ta de email unde vei gasi un link. Daca vrei doar sa urmaresti discutiile fara a interveni selecteaza un forum de mai jos sau foloseste functia de search Pentru mai multe informatii legate de buna functionare a forumului va rugam cititi cu atentie aici

piesenet.ro

Problema Pompa Sau Injectoare Logan 65/70 Cp

Dacia Logan : Motorizari diesel

Vezi Rezultatele Sondajului: Ai avut probleme cu pompa sau injectoarele la logan 65/70 cp
DA 109 41.44%
NU 149 56.65%
Da,dar ma asteptam pentru ca bag motorina proasta . 5 1.90%
Alegatori: 263. Nu poti vota in acest sondaj

Raspunde

Thread Tools
Vechi 19th November 2014   #141
meggeo82
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 29-04-2011
Motorizare : 1,5dci
Posturi: 537
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Citat:
Cind incep problemele,oscilatiile de presiune sunt mai mari la rece,progresiv cu marirea temperaturi motorului,descresc si valorile presiunii ajung la plus,minus 2 bari,in jurul presiunii de 230bari(relanty)
deci ai DDT2000. e ok. acelasi sfat cu studiul, inclusiv cu DDT-ul.
spor !
meggeo82 e offline   Reply With Quote
Vechi 20th November 2014   #142
lenush64
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 14-10-2014
Motorizare : 1,5 dci
Posturi: 430
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Presupunere eronata,folosesc, clip-ul,pentru diagnoza si nu ma limitez doar la gama Renault,lucrind frecvent cu KTS-ul,pe multimarca,Star-ul,pe Mercedes,Op-com-ul,pe Opel,VCDS-ul pe VAG...Nu-mi doresc sa fiu egala cu barbatii,vreau sa-i depasesc,poate e un vis...,dar e unul frumos,iar documentarea si practica,sunt atuurile mele!
lenush64 e offline   Reply With Quote
Vechi 21st November 2014   #143
meggeo82
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 29-04-2011
Motorizare : 1,5dci
Posturi: 537
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Citat:
Nu-mi doresc sa fiu egala cu barbatii,vreau sa-i depasesc,poate e un vis...
fata?!?! poate pt cine crede...

Citat:
KTS-ul,pe multimarca,Star-ul,pe Mercedes,Op-com-ul,pe Opel,VCDS-ul pe VAG... iar documentarea si practica,sunt atuurile mele!
bafta la mai multe. ce te faci cind ai un cirnat de erori pe o interfata oarecare si clientul te pune sa-i arati cu degetul pe masina piesa sau piesele defecte???
dar hai sa admitem ca ajungi la stadiul asta, atunci ce te faci ca urmatoare intrebare fireasca si chiar obligatorie , este intrebarea fundamentala "de ce?" a picat sau au picat piesele respective. CAUZA!
stii cum e? degeaba ai un milion de testere daca nu desfaci motoare si degeaba desfaci motoare daca nu ai testere. una cu cealalta nu prea merg. iar ca fata sa te bagi in combinatia de mai inainte...
totusi , daca ma insel, atuci sa revii pe forum dupa ce o sa desfaci singura singurica un motor SH!, de la prima pina la ultima piesa , sa-l repari , apoi sa-l asamblezi la loc, si culmea, sa mearga ca nou. dar stai ca nu ai scapat! cu urmatoarea conditie: fara testere!
abia dupa ai voie sa folosesti testerele.
ce zici , te lasi si ramii la vise , sau te lasi si de ele?
meggeo82 e offline   Reply With Quote
Vechi 13th December 2014   #144
lenush64
Loganist de 5 stele

Data inscrierii: 14-10-2014
Motorizare : 1,5 dci
Posturi: 430
Membru :
[Loganist de 5 stele]
Implicit

Recunosc usor tonul de superioritate,dar nu esti primul,viata m-a obligat sa va fac fata si in mare parte am reusit...! Adevarat ca diagnoza,fara documentare si informatii,nu face "doua parale",dar eu "cochetez" cu brio,cu programe ca -autodata,tolerance,wis(mercedes),TIS2000(opel),Els awin(grup vag),Ford TIS.Recunosc faptul ca la motoare mai am de invatat.Am trecut de faza-distributii,am eliminat efecte de curea distributie rupta(supape indoite,etc),dar nu am facut linie de motor si nu ma consider pregatita sa fac.Recunosc ca am multe "goluri",in ceea ce privete domeniul auto,dar de aceea sau elaborat atitea programe de informatii tehnice,important este sa stii sa le folosesti atunci cind trebuie... Apropo,de vorbe murdare si jicniri,sa stii ca...-nu poti dumneata,jicni,cit pot eu ierta... Cred ca fiecare face, ce stie cel mai bine...! Cer scuze moderatorilor,pentru off-topic!
lenush64 e offline   Reply With Quote

Raspunde

Sari la Forum

Tags
65 or 70, injectoare, logan, pompa, problema, sau

Thread Tools

Reguli de Postare