Problema Sistem Audio Logan 2

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Oare? Calitatea sunetului e ok? Reglajele sunt ok? Nivelul distorsiunilor e ok?
    Eu zic ca nu.
    Last edited by skd_ozenel; 22 January 2016, 17:24.

    Comment


    • #17
      Cred ca pana la urma voi merge pe un radio Aftermarket. Am observat ca cele care au filtru Mosfet se aud mai clar. Cred ca voi merge pe un Sony.

      Comment


      • #18
        Cea mai proasta alegere! Degeaba schimbi HU daca lasi mizeriile alea de difuzoare.
        Daca tot schimbi HU ia macar Pioneer ceva serie mai de doamne ajuta nu la 2-300 lei sau Alpine,la fel nu entry level.
        Schimba difuzoarele,pune de 17 peste tot si o sa simti diferente mari!
        Rulez pe Logan 2 1.5 Dci si Stepway 2 1.5 dci

        Comment


        • #19
          Daca Sony-urile nu-s asa bune precum se spune, singura varianta care imi ramane e un Alpine. Am auzit unul si mi s-a parut de calitate in ceea ce priveste sunetul. In legatura cu difuzoarele, masina mea nu a fost dotata deloc cu ele pentru ca este varianta Access asa ca am mana libera. Din cate am inteles imi vor trebui si niste inele de plastic la ele dar nu stiu de care am nevoie. Stiti de unde le pot lua la un pret rezonabil?

          Comment


          • #20
            Originally posted by gxg_3co View Post
            Daca Sony-urile nu-s asa bune precum se spune, singura varianta care imi ramane e un Alpine. Am auzit unul si mi s-a parut de calitate in ceea ce priveste sunetul. In legatura cu difuzoarele, masina mea nu a fost dotata deloc cu ele pentru ca este varianta Access asa ca am mana libera. Din cate am inteles imi vor trebui si niste inele de plastic la ele dar nu stiu de care am nevoie. Stiti de unde le pot lua la un pret rezonabil?
            Sau cumperi focal direct pe dimensiune fara adaptoare si le prinzi cu pop nit-uri...dar cresc costurile

            Comment


            • #21
              Eu am pus casetofon aftermarket pe acces și fata de variantele cu sistem audio din fabrica se aude groaznic din cauza ca vibrează în draci plasticele de pe portiere când dai volumul mai tare, sunt curios dacă versiunile cu echipare audio din fabrica au ceva material isonorizant în interiorul portierei

              Trimis de pe al meu Z3

              Comment


              • #22
                Au o laie.
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • #23
                  Zombie driver, ce mai stai? Apuca-te de treaba. Citeste forumul, ai ceva de munca. Recomand sa incepi cu: imbunatatiri, accesorii, probleme tehnice, tutorialele.....
                  „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                  Comment


                  • #24
                    Mi-am luat si eu un radio Aftermarket (kenwood + focal) Am bagat ceva banuti in sistem, insa nu se aude exact cum imi doream pentru ca portierele nu au pic de material izolant in interior. In exterior basul se aude ca si cum as avea subwofer si claritatea este foarte buna dar basul nu se aude pentru ca peretii nu sunt izolati. Stie cineva cat m-ar costa sa ii izolez si unde?
                    Last edited by gxg_3co; 3 February 2016, 13:07.

                    Comment


                    • #25
                      imi puteti spune cum se aude sistemul audio din fabrica pe logan 2?
                      vreau sa-mi cumpar in maxim doua luni 0.9 laureat pe gpl si nu stiu daca sa optez pentru navi sau casetofonul din fabrica. nu as cumpara navi ca am gps mai bun pe telefon... voi ce parere aveti?

                      Comment


                      • #26
                        mie mi se pare ca se aude foarte ok, mai ales cu surse audio de calitate. Sunetul e identic in ambele configuratii, tu stii daca vrei - si iti trebuie - navi (medianav) sau nu. Eu am ales-o si sunt foarte multumit; vezi ca s-a mai discutat subiectul asta, cu pareri pro si contra.

                        Comment


                        • #27
                          Boxele se aud ok, la bass puternic se aude un zgomot ca de carton, eu le consider niste boxe corecte. Nu sunt nici boxe ca la radio din bucatarie dar nici bose.

                          Comment


                          • #28
                            Avand in vedere ca esti in domeniu muzical si ai ceva pretentii iti fac niste mici recomandari: daca ai buget as recomanda un player 2din (500-700lei), in usi pui difuzoare de medii, 2 tweetere in stalpii A, si un subwoofer in portbagaj. O sa ai volum, calitate si scapi si de problema cu izolatul usilor, dar te duce lejer in 1500 lei. Daca vrei doar difuzoare scumpe in usi, izolatul nu ajunge pentru ca in functie de difuzoarele alese ar trebui construite sub panouri niste mici incinte si nu stiu daca raportul pret (ridicat) / calitate merita. O a treia varianta ar fi difuri de medii/inalte in usi si in spate 2 difuri de bas de 20cm diagonala pe un amplificator mic. In cazul asta in spate trebuie integrata in portbagaj o incinta in partea de sus, dar iar nu stiu daca merita sa te complici. Spor la ales ca atunci cand ai pretentii si banii is cum is e tare greu! Eu la actualul Logan am tot modificat si cumparat pe bucati difuzoare, amplificator, incinte facute de mine, totul timp de aproape 4 ani dar sunt foarte multumit

                            Comment


                            • #29
                              Originally posted by gxg_3co View Post
                              Mi-am luat si eu un radio Aftermarket (kenwood + focal) Am bagat ceva banuti in sistem, insa nu se aude exact cum imi doream pentru ca portierele nu au pic de material izolant in interior. In exterior basul se aude ca si cum as avea subwofer si claritatea este foarte buna dar basul nu se aude pentru ca peretii nu sunt izolati. Stie cineva cat m-ar costa sa ii izolez si unde?
                              Am inteles ca merita sa iti insonorizezi masina, mai ales portierele, daca vrei muzica redata cat mai fidel, exista multe materiale care sunt exact pentru acest scop
                              Daca vrei sa cauti un service care sa iti efectueze manopera, plus poti gasi la ei materialele necesare dedicate, am inteles ca este un service auto audio pe langa targul din vitan , poti gasi pe net mai multe informatii despre insonorizare auto, inclusiv pareri in acest sens

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by panselin4 View Post
                                Am inteles ca merita sa iti insonorizezi masina, mai ales portierele, daca vrei muzica redata cat mai fidel, exista multe materiale care sunt exact pentru acest scop
                                Daca vrei sa cauti un service care sa iti efectueze manopera, plus poti gasi la ei materialele necesare dedicate, am inteles ca este un service auto audio pe langa targul din vitan , poti gasi pe net mai multe informatii despre insonorizare auto, inclusiv pareri in acest sens
                                Mai exact ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google