Problema Toba

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    mai mergi o dta la rampa acolo...dar cu inca o persoana...roago sa se urce in masina si sa accelereze...poate te prinzi asa de unde se aude..
    oricum cred ca e posibil ca doar in timpul mersului sa faca asa ...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #17
      da pai totusi e enervant si in timpul mersului numai daca ar face asa .

      am fost cu un prieten, s-a uitat si el, m-am uitat si eu si nu mi-am dat seama. eu tind ca cred ca s-au deteriorat sitele din toba. de cand am scos piatra nu se mai aude asa tare, aproape deloc.
      " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

      Comment


      • #18
        poate mai ai o pietricica in toba...
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #19
          cine stie, posibil, o sa o mai forjez zilele astea si dau un raspuns. cei care mai au probleme cu asa ceva, rog sa posteze aici si sa zica cum se aude mai exact.
          " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

          Comment


          • #20
            protectia aia e pusa si pt a nu transmite caldura catre rezervor,mai ales ca ai si benzina in el dar nu de la ia face zgomtul ti-am spus si mai sus ce s-ar putea sa aiba,iar daca chiar vrei sa vezi ce iese din toba incearca sa o dai jos,dar daca nu esti de meserie nu te sfatuiesc si tineo i sus si vezi ce cade din ea,la montaj sa pui o garnitura noua la evacuare ca cea veche cu siguranta este arsa,daca o avea nu am dat jos niciodata galeria sa vad daca are sau nu garnitura
            ce zici ai putea sa faci asa ceva?
            Stima!!!
            sigpic
            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

            Comment


            • #21
              singur nu sunt sigur, dar daca mai iau pe cineva cu mine posibil, acu astept sa mai faca cum facea inainte, ca vad ca acu " tace " )

              multzam' pentru sfaturi
              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

              Comment


              • #22
                Forja nenica si nu mai face. Daca ii dau forja mai mult nu mai zornaie nimic, apoi iar merg normal o perioada mai lunga de timp si zornaie daca ii dau tare, apoi o tin cateva reprize de forja si tace. Cred ca ai depuneri pe evacuare, mergi si tu "cum trebuie". Oricum mie imi place acel zornait, de obicei se aude cand motorul este rece sau masina nu a mai primit ture multe. Incearca sa vezi daca mai face asa cand este motorul cald.
                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                Comment


                • #23
                  adevarul ca in ultimul timp nu a mai vazut forje in afara de a 2 a si a 3 a
                  " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                  Comment


                  • #24
                    salut!mi-am cumparat de curand un logan 1.6 din 2005 si cred ca am o problema ce tine de evacuare care ma dispera deoarece credeam ca odata cu trecera de la dacie la logan o sa scapsi de zgomotul din habitaclu, intre 2500-3100 de ture se aude un zgomot foarte deranjant,cred ca ceva intra in rezonanta.Din cate am citit pe forumuri am inteles ca "asa face toate" din fabrica in intervalul 2800-3000 de ture fiind io problema nerezolvata de constructor.Mentionez ca am mers cu un logan 1.4 si nu se auzea ca la mine,era mai silentios.care ar putea fi problema?

                    Comment


                    • #25
                      De facut asa fac toate, adica toate loganurile au o rezonata la 3000rpm ca sa scapi de acest lucru se mai pune un batator acustic la cotul de langa finala. Am vazut acest lucru pe ********* unde niste useri au descoperit acest lucru si cautau pozitia optima pentru al doilea batator acustic.

                      Comment


                      • #26
                        am auzit si eu de acea rezonanta...dar la mine face urat rau...e foarte deranjant fata de alte loganuri.de la ce poate fi?

                        Comment


                        • #27
                          poate nu sunt bine fixate ecranele alea termice de caldura , s-o fi rupt vre-un bradulet de fixare sau pot fi deformate de la crengi si alte obiecte maturate in trafic.
                          Pain brings out the truth in us all...
                          ...how much truth can you stand?

                          Comment


                          • #28
                            Ce rost are sa pui in regie proprie 2 batatoare acustice, sa masori, sa dai gauri si alea, cand astia nu au pus din fabrica nici macar 1 la loganu nou...
                            Keyboard error or no keyboard present.
                            Press F1 to continue or DEL to enter setup...

                            Comment


                            • #29
                              la mine inca nu a disparut , tot mai este ssunetul, tind sa cred ca e de la subturare ca am vazut ca si la masina politiei se auzea
                              " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                              Comment


                              • #30
                                la toba intermediara e posibl sa ti fi cazut sitele si alea zornaie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google