Probleme Ambreiaj Nou

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Ambreiaj Nou

    Va salut. Acum 2 luni am schimbat ambreiajul , era uzat . Totul bine si frumos am mers o zi doua am facut si drumuri lungi si am sesizat un lucru , aproape la fiecare drum miroase a ambreiaj incins foarte tare in interiorul masinii, am facut 3 4 mii de km in aceste conditii , tot am impresia ca nu se cupleaza bine altfel de ce ar mirosi a incins ? curse nu fac, accelerari fac doar cu pedala de ambreiaj ridicata . De asemenea pedala de ambreiaj merge greu si scartaie , am gresat si furca si cablul , l am suflat l-am f****t ,imi vine sa i dau foc....
    ce as putea sa fac ? o sa se uzeze prematur probabil discul nu?
    De asemenea mai am o problema , ieri am ridicat capota si am vazut un furtun pur si simplu atarnand , va pun si poza sa mi spuneti unde trebuie infipt si de ce nu mi a aparut nimic in bord

    as mai avea multe de spus , pragurile au ruginit pur si simplu de la interior , dar probabil nu o sa mai imi cumpar Dacia niciodata dupa ce o vand
    Attached Files
    Last edited by edee; 19 October 2015, 19:25.

  • #2
    De ce nu te intorci in service-ul unde ai inlocuit ambreiajul?
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Da-mi un tel si i-ti spun ce ai de facut,0745501725

      Comment


      • #4
        te sun maine aurelian , serviceul zice ca sunt eu nebun si ni stiu sa merg , tin piciorul pe ambreiaj , niste imbecili

        furtunul ala aveti idee unde trebuie bagat?
        Last edited by edee; 20 October 2015, 09:32. Reason: Automerged Doublepost

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google