Probleme claxon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Originally posted by bogdan_1984 View Post
    eu te-am intrebat unde este pozitionat la tine, pentru ca la mine cred ca este in dreapta (cum stai pe scaun), cel putin, de acolo vine zgomotul.
    pai da... si ti-am zis unde, in partea stanga-fata in spatele farului cum stai pe scaun. Si acum... sincer chiar daca auzi din partea dreapta sunetul, claxonul e in acelasi loc pt toate loganurile, poata la loganul asta nou o fi altfel, dar nu prea cred.
    Logan ABS plus 1.4

    Comment


    • #17
      daca ma uit de sus in jos nu vad nimic. daca se da jos carenajul acela, se poate vedea claxonul? fara sa ridic pe elevator. si claxonul meu, parca ar fi "sugrumat". bazaie foarte putin. o fi de la frig? eu zic ca este in dreapta (nu langa baterie, ca sa fiu mai exact)
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by bogdan_1984 View Post
        daca ma uit de sus in jos nu vad nimic. daca se da jos carenajul acela, se poate vedea claxonul? fara sa ridic pe elevator. si claxonul meu, parca ar fi "sugrumat". bazaie foarte putin. o fi de la frig? eu zic ca este in dreapta (nu langa baterie, ca sa fiu mai exact)
        Ai aici 3 fotografii concrete pe care le-am facut acum 20 min pt tine. Se vede f clar unde e claxonul, e pe partea soferului si evident ca il poti vedea fara sa ridici masina pe elevator, dar parerea mea e ca daca vrei sa lucrezi efectiv la el trebuie o ridici totusi.
        Attached Files
        Logan ABS plus 1.4

        Comment


        • #19
          multumesc pentru poze. am sa verific si eu pe lumina in locul acela. practic este sub far. dar eu inca sustin ca la mine este in partea cealalta.
          sigpic

          Comment


          • #20
            Ai Logan Phase Deux? e posibil ca la Loganul asta model nou calandrul rotunjit sa fie cum zici tu, nu bag mana in foc eu ti-am aratat cum e la mine. Eu am un Logan Phase 1, colectia 2.
            Last edited by sandu; 14 January 2009, 18:37. Reason: greseala de editare
            Logan ABS plus 1.4

            Comment


            • #21
              tot faza 1, colectia 2 am si eu din iunie 2008 ABS plus
              sigpic

              Comment


              • #22
                Claxonul Nu Mai...claxoneaza

                Farurile stinse, claxonul merge. Farurile aprinse, scos capul pe geam si urlat "da-te ba din drum ca te calc". Masina e inca in garantie, numai ca n-am timp de ea. Alte sugestii?

                Comment


                • #23
                  schimbat pe garantie blocul de lumini....
                  Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                  Comment


                  • #24
                    Sugestia cea mai buna e schimbarea blocului de lumini pe garantie.

                    Comment


                    • #25
                      Sau sa strigi "Asta calcă, nu *ute!"

                      Comment


                      • #26
                        N-ai timp de masina, dar un bloc de lumini original nu e chiar cativa lei...mergi la reprezentanta, probabil nu-l vor avea pe stoc, dar in cateva zile ti-l aduc, montarea lui dureaza 5 minute.

                        Comment


                        • #27
                          sa vezi cat timp o sa ai dupa ce iese din garantie si bagi mana adanc in buzunar

                          Comment


                          • #28
                            Fuga la garanţie păzeşte buzunarul!

                            Comment


                            • #29
                              Venise unul la reprezentanta saptamana asta cu o problema la "maneta care aprinde farurile", am dedus ca e blocul de lumini.
                              Pret: initial 805 lei, apoi o varianta "convenabila" la 500 de lei.
                              Nu era pe stoc, trebuia adus.
                              Imi inchipui ca blocul de lumini la Doker nu difera radical in sensul bun, fata de ala de la Logan, ca sa fie atat de scump.
                              Posibil sa fie chiar identic, in buna traditie Renault.
                              Last edited by mr.K; 10 May 2014, 21:42.

                              Comment


                              • #30
                                ce inseamana "o varianta convenabila", ii aduceau unu' after market?
                                sau au dat din top primu' scor, ca sa pice dupa pe ala real de origine al lor?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google