Probleme Cutia de Viteze

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am şi eu burduf "dăla" ? si unde-l gasesc ?

    Comment


    • tu ai dizal mah, nu te amesteca!

      e pe cutie bre, la partea superioara, cauta primele poze ale lu' prometheus si te lamuresti, sunt facute mai in ansamblu' decat ce-am pozat io

      Comment


      • păi, şi ce ? ce, eu n-am "mestecău" pentru motorina ?!

        Originally posted by Kojak View Post
        tu ai dizal mah, nu te amesteca!
        ..........................
        Last edited by B997NDL; 17 February 2015, 22:45. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Cel mai probabil ai sistem pe cabluri , alta mancare de peste.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • asa e, dar ce, alea nu "rugineste" ?!

            Comment


            • bre...iar ai servit din peturi neclatite in seara asta?
              dupa toata dezaterea pe tema asta, de astazi, inca n-ai inteles ca NU rugina pe elementu' metalic e problema?

              Comment


              • am inteles, era doar o gluma. dar intrebasema ca sa-mi verific si eu garnitura.
                banuiesc ca pe aia o are,,, nu ?

                Comment


                • pai vezi si tu maine pe lumina (sau in seara asta cu o lanterna, cand cobori dupa bere la non-stop) daca ai asa ceva pe masina si cum se prezinta, ca doar ai reperat zona din pozele afisate.
                  Last edited by Kojak; 18 February 2015, 00:14.

                  Comment


                  • Problema Viteza 1/2

                    Salut. Am o problema cu Logan-ul meu,1.5DCI din 2007. Atunci cand bag in viteza 1 masina trepideaza usor,chiar daca eliberez ambreiajul cat de finut pot eu. Se pare ca trepideaza si in viteaza a-2-a,dar nu chiar atat de sesizabil. Doar o singura data cand am bagat viteza a-2-a,masina se comporta de parca era in a-4-a desi am verificat de mai multe ori. Cateva sfaturi,va rog?

                    Comment


                    • Cati kilometrii ai cu ea? Posibil ca peste cevatimp sa te pregatesti sa schimbi ambreajul, da semne ca patineaza ambreajul dupa descrierea ta.

                      Comment


                      • posibil sa fie si rulmentul de presiune, daca spui ca trepideaza la plecarea de pe loc.se aude cumva o diferenta de zgomot atunci cand e pe liber si atunci cand apesi pedala de ambreiaj?

                        Comment


                        • Singurul lucru care se aude este in viteza a-3-a,a-4-a,a-5-a unde motorul scoate un sunet mai puternic decat ar trebui sa fie normal,dar cand e pe liber sau atunci cand accelerez cu ea pe liber nu se aude nimic. Masina are 132000km si cand am cumparat-o,la service nu mi-au spus nimic de ambreiaj.

                          Comment


                          • cezar, cum intra in viteza? greu, caraie sau intra usor? daca intra greu sau caraie s-ar putea sa te lase placa de presiune, mai exact debraierea nu se mai face uniform si pana la urma nu mai poti introduce in viteza.

                            Comment


                            • Intra extrem de usor si de lin in viteza. Nu caraie absolut deloc.

                              Comment


                              • Te referi la faptul ca trepideaza la plecarea de pe loc cand eliberezi ambreiajul ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google