Probleme Deschidere Portbagaj

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme Deschidere Portbagaj

    in urma cu doua zile portbagajul sa inchis mai greu(adica nu vroia sa se inchida)astazi am deschis dimineata portbagajul sa iau ceva l-am inchis iar cand am vrut sa il deschid iar nu se mai deschide indiferent ce fac
    sigpic

  • #2
    e o parghie acolo care e foarte posibil sa fi sarit.eu am avut beleaua asta dupa ce robinetul de la o butelie care o aveam in porbagaj a lovit mecanismul de inchidere al portbagajului.eu acolo am luat aparatul de sudura si am fcut o bila sa zic asa ca sa nu mai iasa.trebuie sa dai jos bancheta ca sa intrii in portbagaj + oleaca de elasticitate.
    Attached Files
    Last edited by margelatu; 6 September 2010, 18:33.
    Welcome to the Club, We Have Jackets !

    Comment


    • #3
      margelatu.....iti multumesc foarte mult chiar asta era problema.la mine a fost putin mai dificil cu deschisul pt ca eu am si bass-ul in portbagaj si ocupa cam tot spatiul dar am rezolvat-o
      sigpic

      Comment


      • #4
        am un logan model 2007 editia kiss, acum cateva dimineti nu mai iesia normal butonul de la porbagaj dupa ce il actionam iar rez era ca nu se inchidea .Am inceput sa il demontez si am largit arcul si cand sa il montez am pierdut sigurata si piesa de plastic rotunda care face legatura cu acuatorul[sper ca am scris bine] au sarit intre cele 2 table ale partii mobile a porbagajului .Am incercat la dezmembrari si nu aveau , am incercat la un service si au zis ca costa o incuietoare noua 200 ron dar nu au gasit modelu meu dupa sasiu ,si nu au ptut face comanda pt ca daca greseau nu mergea returnata,la magazinele auto pretul 200 dar fara detalii la prima intrebare .Am plecat la reprezentantul local din Targoviste acolo un domn in costum imi arata modelu pe Pc si imi zice ca ma costa cam 50 ron si ma da unui domn mecanis care se uita el dulce si zice :da trebui un sitem nou 500 ron si o luna comanda... CE? Dar butucu e bun ?....O luna si 500 .am plecat acasa am demontat porbagaju l-am scuturat am gasit piesa ,dus la rep... DAR nu v-am zis 500 ron si o luna.... nu avea siguranta ,.am luat una naspa am adapta-to si am montat cu succes butucul merge mai bine ca la inceput .Oare chiar atata sa coste un rahat de plastic incat sa cumpere lumea alt sistem nou .Am umplut un cos de cumparaturi de 200 de ron si imi venea sa sar in sus de fericire ca nu le-am dat banii ,mai bine o adaptam pe arc si ata din interior si nu le dadeam banii astia ...Experienta de viata

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google