Probleme inchidere centralizata si alarma

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Probleme inchidere centralizata si alarma

    Salutare.

    Sarbatori Fericite la toti si la cat mai multi useri pe acest FORUM

    Am si eu luat un PRESTIJE 1.6 16V Gri COMET de la juma de luna de cand a aparut. Prima masina de acest model livrata in GL
    Sunt foarte multzumit de ia fara o mica problema care nesimtzitzii de la service nu vor sa ma rezolve.

    Am probleme cu receptzia comenzilor de pe telecomanda cu inchidere centralizata. Nu imi merge decat la 0.5m de masina maxim 1m si asta din anumite unghiuri
    Am avut Preferance 1.4MPi inainte care am dat-o cu 7000$ la 3 luni inainte sa iasa din GARANTZIE (Garantzie de 1.5 ani), la care nu am avut probleme cu inchiderea centralizata . La ea imi mergea sa inchid si sa deschid masina din casa (15-20m).
    Avetzi idee ce poate fi ca am schimbat si bateria cu una noua de acelasi model 2016 3Voltzi si am incercat si cu una 2025 tot de 3V care e de capacitate mai mare si tot lafel face

    M-ar interesa sa stiu si unde e senzorul din masina sa vad daca nu cumva e obturat de ceva.

    Apropo mai am inca o problema
    Cand am comandat masina am cerut si o alarma MATT care am avut inainte pe Preferance dar cica nu au mai avut din aia si mi-au pus un model mai slab care nu piuie cand dau cu spatele si cred ca e reglata cam slab la sensibilitate socuri ca nu percepe decat la socuri puternice tare.
    PS daca stiti ce asi putea face sa imi chiuie cand dau cu spatele inafara de schimbarea alarmei PLS HELP

  • #2
    Bun venit ,Sarbatori fericite si tie,multumim de urare!
    Nu vor?Cum adica nu vor?Suna la Vocea Clientului Dacia,sa-i vezi cum sunt toti in pozitie de drepti.Senzorul banuiesc ca e pe undeva prin fata.Totusi,la o alarma ar trebui sa iti mearga si de la etajul 10
    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

    Comment


    • #3
      Sarbatori Fericite si bun venit pe forum!
      Cred ca se referea la telecomanda de la inchiderea centralizata care nu e in regula sa faca asa...
      Cel mai nou proiect auto din România!
      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

      Comment


      • #4
        exact.
        La inchiderea centralizata face figuri nu la alarma. ca modulul de alarma l-am gasit unde l-au ascuns :P

        Comment


        • #5
          Ai incercat sa suni la Vocea Clientului?
          Cel mai nou proiect auto din România!
          Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

          Comment


          • #6
            Nope.
            Nu am sunat dar daca nu reusesc sa gasesc eu nimic asta e primul lucru care il fac dupa anul nou.

            Comment


            • #7
              Sigur se rezolva cu Vocea Clientului.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                Am sunat eu odata..si mi-au comentat aia din service,ca i-am pus in lumina proasta
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #9
                  Poate nu sunt toti ca aia...:d
                  Cel mai nou proiect auto din România!
                  Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                  Comment


                  • #10
                    Faza e ca sunt mai receptivi cand ii suna cineva de la VC
                    Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                    Comment


                    • #11
                      Parca le si vad fata cand ii suna de la VC sa le spuna ca nu au facut o reparatie.
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        We Shell Seeee
                        Oricum treaba asta o voi face pe Miercuri ca sa fie lumea pe la MUNCI

                        Comment


                        • #13
                          Bafta,sa ne spui si noua rezultatul
                          Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                          Comment


                          • #14
                            Salutare si LA MULTI ANI la toti membrii acestui FORUM !!

                            Am fost la reprezentanta pe data de 4 ian dupa ce am iesit de la munca si mi-a zis pe cine sa caut de la Service care e mai de treaba si dupa ce am plecat de la reprezentanta m-am prezentat la SERVICE si am cautat pe omul care mi s-a spus care bine inteles nu mai era atunci acolo. Asa ca m-a preluat acelasi NESIMTZIT ca si data trecuta si am stat dupa el vreo ora si ceva pana in sfarsit sa imi trimita pe cineva sa constate ce stiam eu de cand am luat masina. Intr-un final, asta dupa 2 ore si ceva de cand am ajuns la SERVICE mi-a zis sa o sa imi schimbe Cheile cu totul. Cand am intrebat cand va avea loc acest eveniment mi-a trantit in fata o veste cum ca au facut comanda de chei acum 3 saptamani si ca nu au venit inca. Mi-au cerut datele de contact si le-au trecut pe o hartiutza ca altfel nu pot nu pe ce au scris si mi-au zis ca ma cauta. daca pana la sfarsitul saptamanii viitoare (14-ian-2007) nu ma contacteaza sunt intr-un final la VOCEA CLIENTULUI si le fac service-ul de RAHAT.

                            Comment


                            • #15
                              Salut si La Multi Ani si tie!!

                              Din pacate aceste doua "epitete"
                              Originally posted by GLDexTer
                              NESIMTZIT ; de RAHAT.
                              caracterizeaza cam toate serviceurile din tara, dar in special Dacia si Renault Cea mai buna solutie e in momentul de fata Vocea Clientului dar si la aia trebuie sa fi cu mult tupeu. Eu personal i-as suna chiar mai devreme, nu as astepta atat....

                              Mult succes! Sper sa rezolvi cat mai repede.
                              numar secundele

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google